Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem szereti néhány...

Miért nem szereti néhány magyarországi magyar a külföldön élő magyarokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szlovákiai magyar vagyok, magyar az anyanyelvem, magyar iskolába járok, magyarul beszélek itthon szüleimmel, legtöbb barátom/ismerősöm magyar, a városom lakosságának 90%-a magyar. Pár nappal ezelőtt egy hetes kiránduláson vettem részt Budapesten. Egyik este diszkóba mentünk és beszéltünk ott emberekkel és amint megtudták, hogy felvidékiek vagyunk rögtön el is mentek tőlünk, utánunk szólt az egyik csaj, hogy húzzunk vissza Szlovákiába. Pedig mi semmi rosszat nem tettünk, csak beszélgettünk. Másnap egy szuvenír boltban jártunk és kérdeztem a barátomtól, hogy szerinte mit vegyek anyumnak ajándékba, ezt hallotta az elárusító és megkérdezte honnan jöttünk és a válaszunk után elutasító volt velünk és flegma. Nekem ezek a dolgok nagyon rosszul tudnak esni és nem tudom az okát annak, hogy miért viselkedik így velünk az a pár ember. Remélem valaki választ tud nekem adni.

2017. aug. 2. 12:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Azzal semmi baj nincsen, hogy a 2 éves kocsival megjössz, de sok ismerősöm lenéz, kioktat. Tavaly nyáron már a nemzetet is szidták. Nem akartam akkor elküldeni a büdös pcsba. Nem lehet leírni, amit akkor szerepeltek. Ha nyugdíjas lesz akkor jön vissza, kevés ember marad kint. Persze kivételek mindig vannak.
2017. aug. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Minket se szeretnek (szerbiai magyar vagyok), ez van. Eleg idegesito tud lenni, hogy velunk igy bánnak hogy "hulye szerbek, menjetek Szerbiába, itt meg "hulye magyarok menjetek Magyarországra". Szoval egyutterzek minden kulfoldi magyarral.
2018. nov. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!