Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » AZ USA-ban mi értelme van...

AZ USA-ban mi értelme van annak a szabálynak, hogy "No shirt, no shoes: no service! "?

Figyelt kérdés

Tehát ha valaki egy boltba mezítláb megy be, vagy póló nélkül (vagy mindkettő), akkor nem szolgálják ki, kitessékelik a boltból/helységből.

És itt nem a szuper, elegáns éttermekről beszélek, hanem a teljesen átlagos boltokról, bevásárlóközpontokról, ruhaboltokról, stb.


Európában ha valaki pl mezítláb megy be egy boltba, az emberek le se sz@rják, nyugodtan vásárolhat tovább. Ha póló nélkül megy be, akkor is.

De ahogy elnézem, és ahogy olvastam, az USA-ban kismillió helyre ki van téve ilyen "No shoes, no shirt: no service!" tábla. De ennek mi értelme van?

Mire jó ez a szabály? És miért pont az USA-ban?


Mi ennek a jelentősége?



2017. aug. 2. 18:05
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És ahogy elnéztem, még a lepukkantabb boltokon is néha kint van ilyen tábla.
2017. aug. 2. 18:07
 2/13 A kérdező kommentje:
És ha jól tudom, a szomszédos Kanadában pl már nincs ilyen.
2017. aug. 2. 18:08
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy múltbéli örökség, amit az 1964-es Civil Rights Act már eltörölt. Hiába van kint, attól még nem tagadhatják meg a kiszolgálást ilyen esetben sem, vagy ha mégis, számíthatnak a perre.
2017. aug. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Európában ha valaki pl mezítláb megy be egy boltba, az emberek le se sz@rják, nyugodtan vásárolhat tovább. Ha póló nélkül megy be, akkor is. "


Próbáld ki. Két-három éve amikor Sziget fesztivál alatt póló nélkül mentem be az Alléba már jött is a biztonsági őr, hogy távozzunk és egészen a kijáratig követett, pedig csak a spárba akartunk menni. Megjegyzem ez reggel 10-11 között volt és józanok voltunk, sőt az egyik srácnak a 7 és 9 éves öccse is velünk volt. (rajtuk volt póló)

2017. aug. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy azért van, mert a mezítlábas, póló nélküli ember hajléktalan, csóró embert feltételez, aki nem fog tudni fizetni.
2017. aug. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
bárkitől megtilthatják a kiszolgálást, persze vannak tabu témák (rasszizmus, nemi hovatartozás), de ha valaki póló és vagy cipő nélkül bemegy, simán higiéniás vagy egyéb okok miatt kitessékelhetik.
2017. aug. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
De póló nélkül mire fel? Egyébként új zealand on simán bemehetsz így
2017. aug. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként az elején tényleg a szegények ellen kezdték ezt alkalmazni különféle változatokban, később pedig a feketék ellen is. Tulajdonképpen emiatt és MLK Jr. közreműködésével született a Civil Rights Act, ami megszüntette ezt a fajta diszkriminációt is. Na nem konkrétan, azaz az 1964-es törvényben nincs benne a ruházatot érintő diszkrimináció, mégis nagyon kockázatos ruházat alapján kizárni valakit, mert a bíróságokon mindig előkerülnek a vallási, nemi és szexuális hovatartozásról szóló kérdések, aminek a kimenetele már legjobb esetben is közös megegyezés lehet (azaz egy rakás pénz elvesztése). Az ügyvédek pontosan tudják mibe kell belekötni, ezt a kockázatot meg egyre kevesebb nyilvános forgalmú üzlet vállalja, arról nem is beszélve, hogy államonként külön szabályozva még súlyosabb következmények is lehetnek.
2017. aug. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20/F vagyok és én mikor bementem a Deichmannba és mezítláb volt rajtam a Slip-On cipőm és vettem a női próbazokniból az ilyen átlátszó harisnyazokni féleség volt és abban próbáltam cipőt.
2017. aug. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%
A cipőt nem értem (nem láttam még olyan embert, aki városban mezítláb járt volna), de tényleg elég proli dolog félmeztelenül utcára menni, üzletekbe, éttermekbe így menni meg főleg. Strandon még oké, ott ez az alap "viselet", de nekem senki ne mondja, hogy egy bevásárlóközpontban olyan meleg van, hogy legalább egy póló+rövidnadrág kombót ne lehessen felvenni. Senki nem kíváncsi más meztelen testére. Képzeld el, hogy ülsz a mekiben és eszed a sültkrumplit, és leül veled szembe félmeztelenül a 75 éves, 130 kilós Lajos bácsi, a szőrös hasával, a mellszőrei között gyöngyöző izzadtsággal a tűző napon való mekibe sétálás után... A cipős dolog is ilyesmi lehet, senki nem kíváncsi más koszos, rohadó gombás lábkörmeire és tyúkszemeire.
2017. aug. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!