Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ennek a szabálynak mi az...

Ennek a szabálynak mi az értelme? (iszlám; bővebben lennt)

Figyelt kérdés
Ha egy férj és feleség elválnak, a válás utàn meg mégis újra összeházasodnának, az csak akkor lehetséges, ha a nő ismét megházasodott és azzal a férfival is elvált, és akkor házasodhat ùjra össze az előbbivel.
2016. dec. 13. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azt celzott megakadalyozni, hogy csikicsuki se veled se nelkuled kapcsolatok legyenek. De csak tipp.
2016. dec. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a váláshoz a nőnek indokolnia kellett, a férfi viszont minden ok nélkül megtehette. Ezzel viszont fent állt a veszélye, hogy férfiak vagy ezzel fenyegetik feleségeiket, vagy ha megkívánnak más nőt akkor elválnak, összefekszenek (házasodnak akár) az új kiszemelttel, tőle is elválik, vissza az asszonyhoz, és igazából addig csiki-csukizik, fenyegetőzik, ameddig csak kedve tartja. Így viszont nem dobhatja csak úgy ki a nejét azzal, hogy "majd visszaveszem ha kiéltem magam, vagy ha bocsánatomért esedezik", hanem ez a férfit is kötötte.

Egyébként ez csak az én véleményem. Én ezt tudom elképzelni.

2016. dec. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!