Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az álmaim miatt nem szeretnék...

Az álmaim miatt nem szeretnék a valóságban élni?

Figyelt kérdés

Gyakran vannak gyönyörű, bár sokszor elég irracionális álmaim, amikben olyan erős érzelmeket élek át, amilyeneket a valóságban sajnos nem. Minden érzésem mintha a tízszeresére lenne erősítve.

Ma például azt álmodtam, hogy beteg voltam, és a szüleimnél laktam (már rég nem). És állandóan bejöttek a lakásba gyönyörű szelíd szürke farkasok. Hogy honnan, azt nem tudom, csak mindig ott voltak körülöttem. Egyesek felnőttek, hatalmasok, mások akkorák, mint egy kutyakölyök. Aztán maguktól eltűntek.

Apuval ültünk az ágyon, néztük őket, valamiről beszélgettünk, és én végtelenül nyugodtnak éreztem magam. Olyan tökéletes béke érzés.

A másik álmomban egy városba utaztunk egy sráccal, aki nekem régen nagyon tetszett (kölcsönös), csak kívülálló okok miatt nem lett semmi. Álmomban együtt voltunk.

Nem tudom, mi volt ez a hely, csak arra emlékszem, hogy valami épület rengeteg szinttel, és hihetetlen magas szobákkal. Tehát felnéztem, és olyan kellemesen szédültem. A plafonon is kék sima drágakövek meg arany díszítések (valami írás talán, de nem latin betűs).

Körbejártuk az egészet, aztán ültünk a földön. És beszélt hozzám minden félét, de mindenfélét, de már nem emlékszem, miket. Illetve simogattam a hosszú göndör haját, és mondtam neki, hogy tudja-e mennyire hasonlít valakire (egy sorozat karakterre -de ez igaz), és nevettünk. Másra nem emlékszem, csak arra a végtelen boldogságra. Utána álttunk az ablak előt, és mutogattam neki macska-alakú felhőket. Végül azzal lett sajnos vége, hogy összedőlt egy épület, és én olyan hatalmas lelki fájdalmat éreztem, hogy azt hittem, nem bírom ki. Pedig én nem is voltam veszélyben.

Amikor felébredtem, és rájöttem, megintcsak álmodtam, majdnem sírtam, és nem tudtam tovább aludni.


A valóságban rendben van az életem egyébként. Van párom, jól élünk, sokat utazunk, vannak terveim/céljaim...

Csak ilyen érzéseim nincsenek soha.

Mert hogy ha az életemben a valóságban eddigi legnagyobb boldogság sem ad olyan érzelemhullámot. Álmaimban élénkebbek a színek is, meg ugye minden intenzívebb (igen, ha épp szexuális témájú álmom van, az is sokkal jobb, de azt nem akartam most ide keverni)



Mi lehet ennek az oka?


2017. aug. 5. 08:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is imádok álmodni,álmodozni. Nem is az alvás részét szeretem,hanem az álmodást. Valószínűleg azzal magyarázható hogy mi nem vagyunk realista típusok,nem ez a két lábon a földön járó típusok,sokkal inkább intuitív személyiségek vagyunk,az érzéseinkre hagyatkozunk.
2017. aug. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Fesd meg! Írd meg!
2017. aug. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok álomfejtő, de amit a srácról írtál elég egyértelmű. Boldogság, amiről le kellett mondanod, talán ő lett volna az igazi, talán van reinkarnáció, és előző életedben ő volt a párod...

Álmodban végtelen boldogság, a valóságban "rendben van az életem egyébként", szóval elvagy, de nem vagy boldog.


Nekem is volt már olyan álmom, amiben megkaptam azt, amit a valóságban nem, és akkor boldog voltam, ébredés után meg olyan keserédes...


És akkor ezek még csak azok az álmok, amikre emlékszünk...

2017. aug. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gyönyörű megfogalmazás, nekem is volt már sok ilyen álmom, ami aztán az egész napomra rányomja a bélyegét, de "rossz úton jár az, aki álmokból épít várat magának és közben elfelejt élni". :/
2017. szept. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Egyetértek,gyönyörű megfogalmazás. Én az előttem szólókkal egyet kell értenem,ezt elolvasa annyi esett le hogy azzal a fiúval boldog voltál.A farkasos rész az baromira tetszik,és irigyellek hogy ilyen álmaid vannak :D ! (Ha valamit elírtam,bocsi)
2017. szept. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen szép álmaim sosem voltak "kinézetre" de az érzések nálam is sokkal erősebbek. A legjobb (ha nevezhető annak) amikor az álmomban boldog vagyok bizonyos személyekkel, akikkel az életben nem lehetek. Sokkal inkább élnék az álmaimban, mint a valóságban.
2017. szept. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!