Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elfogadható ha valaki nem...

Elfogadható ha valaki nem képes túltenni magát a szerette halálán, és inkább végez magával hogy ne szenvedjen?

Figyelt kérdés

Egy nagyon ismert román énekesnő esete kapcsán fogalmazódott meg bennem ez, aki már 1 hónapja hogy nincs közöttünk, ezrek kísérték utolsó útján, és az utolsó nincstelen falubeli ember is összetörve sírt a fájdalomtól, pedig nem volt családtag.


Én is szerettem a munkásságát mert fiatalon szegénységből tört fel, és országosan vált ismertté.


Nem bírtam tartani magam, megkönnyezem még most is, ha elindítom valamelyik számát.

Belegondoltam hogy ha egy rajongónak ilyen nehéz, milyen egy családtagnak, barátnak, párnak ezzel szembesülni, szerintem rövid időn belül követném azt akit nem tudok elengedni, mert úgy érzem nem tudnék megbirkózni a gyásszal, pedig nem vagyok depresszív személyiség.


2017. aug. 5. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem elfogadható. Ez az élet. Akinek mennie kell az elmegy aki meg marad annak élnie kell tovább a saját életét. Mi lenne ha egy szülő vagy gyerek halála esetén az egész család öngyilkos lenne? Kipusztulna az emberiség egy-két generáció alatt. Meg kell siratni, meg kell gyászolni azt aki már nincs, de utána fel kell állni és menni tovább.
2017. aug. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
19%
#1-es hülyeséget beszél 😑
2017. aug. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetértek #1-el. Hogy nézne ki ha valaki meghal akkor az összes rokona, közeli ismerőse végezne magával? Akiknek ugyebár ugyanúgy vannak rokonaik, barátaik akik ugyanúgy végeznének magukkal stb stb rövid időn belül mindenki öngyilkos lenne. Sajnos mindenki veszít el családtagot, barátot, ilyen az élet. Nagyon rossz, sokáig tart mire az ember annyira túlteszi magat rajta, hogy nem sír mindenen ami az elhunytra emlekezteti. Viszont a többség nem dobja el magától az életet ettől még. Nagyon idős embereknél még inkább megérteném, akik 70-80 évesen vesztik el a párjukat akikkel egy életet leéltek. De egy fiatal ember esetén aki előtt ott van még az élet nem elfogadható. Vagy egy 40-50 éves szülő esetén, aki elveszti pl az anyját. Szerinted elfogadható lenne, ha az öngyilkosságot választja és ezzel ugyanazt a fájdalmat okozza a gyerekeinek ami miatt ő is végzett magával?

Tényleg úgy tűnik ilyenkor, hogy nem lehet ezen túllépni, de idővel enyhül a fajdalom. Ha egyedül nem is tud valaki megbirkózni a gyásszal a család, barátok sokat tudnak segíteni, esetleg szakember vagy nagyon súlyos esetben akár gyógyszerekkel lehet enyhíteni rajta. De az öngyilkosság nem elfogadható megoldás. Másfelől nem hiszem hogy akit elveszít az ember az azt akarná, hogy akkor a szerettei végezzenek magukkal. Legalabbis én nem szeretném, hogy ha meghalok akkor bárki miattam végezzen magával.

2017. aug. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy bárkinek lenne joga afölött ítélkezni, hogy más öngyilkossága elfogadható-e vagy nem. Senkire nem tartozik ez, aki öngyilkos lesz egy ilyen eset után, annál több mint valószínű valami más is van a háttérben.
2017. aug. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!