Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 18 éves asperger szindrómás...

18 éves asperger szindrómás fiú vagyok. Szerintetek visszamenjek NAPPALI tagizatra a gimnáziumba? 16 évesen otthagytam. Eddig csak magántanúltam.

Figyelt kérdés
Szóval mindig magán tanuló voltam, ezt javasolták, annak idejáén autizmust, most pedig asperger szibndrómát állapítottak meg. navgyon magányos az életem, mindig az volt és igazából 10. be kéne visszamennem. a helyzet az, hogy felvehetnek, és mivel apukám egyetemi tanár lett, (régen méág nem volt az, kb 5 éve diplomázott) így simán eltudja intézni hogy visszamenjek nappalira. nagyon depis vok emiatt, meg elmondtam neki hogy úgy érzem kimaradt az életemből valami fontos és így nem szeretnék élni. Nem akarok vegetálni. Viszont aspergeres vagyok ami abban jelenik meg, hogy szörnyen nehezen barátkjozom és félreértelmezek gesztusokat. NINCS semmiféle dührohamom, de néha elkalandozom nagyon. Általában 18 éves korom ellenére 14-15 nek néz mindenki, még az orvosok is. Mit tegyek? Szerintetek? CSak olyan szar érzés látni hogy mennyien járnak suliba és mennyire akartam énis menni kicsiként de nem javasolta egy "okos" pszichiáter... kisegítőbe meg anyu nem akart küldeni.
2017. aug. 6. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Most végeztem tizedikben. Azt mondom néha nehéz a gimnázium, mind tanulás mind barátkozás téren, de máskor tényleg jó hogy meg van ez az élmény (a tudást pedig egyértelműen jó megszerezni.)

Ha úgy érzed bírnád, én azt mondom menj vissza suliba. Ha nem tetszene, lehetsz újra magántanuló, de lehet, hogy jó élmény lenne.

Igazából ez akkor derülne ki egyedül ha megpróbálnád, esetleg (az érzéseidet elárulva) megkérdezhetnél valakit, aki most is tudna szakvéleményt mondani.

Nekem úgy tűnik, szeretnéd az iskolát.

2017. aug. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha erős gimnáziumba be tudsz kerülni, ott el fognak fogadni. A kedvesség intelligenciával arányosan nő, ezt sose feledd.
2017. aug. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Alapítványiba mennék, és mindenki nagyon kedves, igaz havi vmi 50 ezer lenne ha nem apukámról lenne szó.
2017. aug. 6. 22:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
az alapitvanyi sulik altalaban jok az eros gimnaziumok es hogy az intelligenciaval a kedvesseg no ebben nem ertek egyet. voltam mar mindenfele iskolaban vallasostol top es allja iskolakban. nem, a verseny van hogy allatta neveli az embert. szeruntem is probald ki max ha nem teszik ujbol magantanulo leszel. ( de azert ne add fel az elso korben ;) )
2017. aug. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
én tudok egyet smást. ezek az "erős" iskolák igazából olyanok, hogy ha valaki nem elég "erős" hozzájuk, és ez a felvételi után derül ki, az rontja az "erősségüklet" és kirúgják úgy ahogy van félévkor már csomagolhat. Apukám nem szereti ezeket. De nem az alja iskolákat szeretjük hanem a normális alapítványi az jó de még sosem jártam, nah. és azt sem tudom milyen érzés lenne bemenni. komolyan, mikor erre gondolok, akkor úgy öszeszorul a gyomrom. Vajon mit gondolnak majd rólam ha bemegyek? Meg azt h hány éves vagyok el kell mondani? Mondjuk a tanár nem adhatja ezt ki, és nem is adja normális helyen. de akkor is. Igazából szeretnék társaságot és egy közösségnek szeretnék része lenni. de nem tudom hogy kell. irigylem azokat akiknek megy.
2017. aug. 7. 00:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Az erős iskolák azért jók, mert nincsenek tele olyan gyerekekkel, akik akadályozzák a többieket, a tanulást.


Amúgy attól függ, hogy mennyire sikerül alkalmazkodnod a világhoz aspergeresként. Nem egy legnagyobb probléma, de bajnak baj, és évek is maradtak ki... szóval fel kell készülnöd rendesen, és már alig van időd, most kell elkezdeni, most a héten!


Én azt javasolnám, hogyha jól megvagy társaságba., akkor menj vissza suliba mindenképp!


Alapítványiba is mehetsz, ebben tudnál segíteni szüleidnek, ha diákmunkáznál néha.


Lehet, hogy csak nappalisok mehetnek, nem tudom sajna... de én a helyedben mindenképp felkészülnék a sulira-közösségre, amennyire csak lehet. És akkor az egyik ilyen lehetőség a diákmunka lenne, a másik pedig valamilyen társas hobbi-sport.

2017. aug. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne menj mert csúfolni fognak tuti, de ha megtudod védeni magad szóban menj nyugodtan.

Aki kicsit más elég az ha eláll a füle vagy tájszólása van, ha aspergeres akkor meg főleg, azt kinézik maguknak és csúfolni fogják.

2017. aug. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!