Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy járok jobban? Visszamenje...

Hogy járok jobban? Visszamenjek pár hònapra dolgozni?

Figyelt kérdés

Jelenleg gyes-en vagyok, oktòber 1-el mennék vissza dolgozni. De terhes lettem, március eleje a szülés várhatò idôpontja. Felgyülemlett szabadságaimat még nem kezdtem el kivenni. Eredeti megbeszélés szerint (akkor mèg nem tudtam, hogy terhes vagyok) 6 órában mennék vissza dolgozni.

Munkáltatòmmal még nem közöltem a terhességet, mert még annyira az elején járok.


Nagyon köszönöm elôre is!


2017. júl. 11. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:

A CSED összegét nem befolyásolja.

Annyiban szerintem bukta, hogy így 6 órás bért kapnál a felgyülemlett szabikra, nem 8 órást.

2017. júl. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De még nem írtam alá a szerzôdésmòdosítást a 6 òràs munkaviszonyra vonatkozòan.
2017. júl. 11. 18:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy visszamész-e vagy nem? A felgyülemlett szabikat, semmiképp nem fizethetik a 6 órás béreddel!!! Ez miatt ne aggódj. Vedd ki a felgyülemlett szabikat, amit a 8 órás béred alapján fognak fizetni, ha szülés előtt 8 órában dolgoztál. A szabik lejárta után, ha nem akarsz visszamenni dolgozni, akkor mehetsz táppénzre. Ha még jár gyes, akkor az is jár a táppénz mellé.

Rád érvényes a kedvezményszabály. Vagyis, a 2-dik babánál a csed és gyed igénylésekor figyelembe veszik, hogy mennyi volt a béred az első gyerek születésekor és mennyi a 2-dik gyerek születésekor és amelyik kedvezőbb, azt fogják figyelembe venni. Akkor érné meg visszamenni dolgozni, ha több bruttód lenne, mint az első gyerek születésekor, mert ugye akkor az lenne a csed és gyed alapja. De gondolom, 6 órásban kevesebb lesz. Illetve, akkor érné meg visszamenni, ha nagyon kell a pénz, mivel gondolom a 6 órás bér több, mint a táppénzed lesz. Ezt nem tudhatom, csak te. Tehát, ha nem is mész vissza dolgozni, akkor a most jelenlegi béredet nézik és az első gyerek születésekor érvényben lévő béred nézik és amelyik magasabb, azt veszik figyelembe, tehát semmi esetre sem kaphatsz kevesebbet, mint az első gyereknél!

2017. júl. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek, hogy válaszoltatok!


Kedves Második Válaszoló! Hálás köszönet, hogy időt szántál rám és ilyen szép részletesen leírtad!


Tehát ha most még nem szeretném bejelenteni, hogy terhes vagyok (majd csak a 12. hét után) viszont a munkaszerződés módosítást a 6 órára vonatkozóan már most a napokban alá akarják iratni velem, akkor nyugodtan aláírhatom, mert akár visszamegyek októbertől pár hónapra a szülésig, akár nem rosszabbul semmiképp nem járhatok?

Valaki valami olyan szabályt is emlegetett, hogy a két gyerek között fél évre vissza kell menni dolgozni, hogy ne járjak rosszul. De ez akkor hülyeség?

2017. júl. 13. 13:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, hülyeség, nem kell visszamenni fél évre dolgozni, hogy jól járj. A kedvezményszabály vonatkozik rád, tehát semmi esetre sem kaphatsz kevesebbet a 2-dik gyerekre, mint az elsőre kaptál.
2017. júl. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm! :)
2017. júl. 13. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!