Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Támadt már másnak is olyan...

Támadt már másnak is olyan érzése, mintha egyszer már végigélt volna egy életet?

Figyelt kérdés
Nem tudom, ki az oka, de én nagyon sokszor érzem úgy, mintha jóval idősebb lennék a biológiai koromnál (25), és mintha belelátnék abba, milyen lesz, sőt, mintha már át is éltem volna, milyen leélni egy életet. Nagyon sok időt töltök a szüleimmel, és sokszor olvasom idősek gondolatait, sok filmet nézek életutakról, sok mindent integrálok, talán ezért. Mindig van egy olyan furcsa érzésem, hogy egyszer csak behunyom a szemem, és mire kinyitom, öregember leszek, és kiderül, hogy csak elrévedtem, és visszarepültem gondolatban a fiatalságomba, de valójában öreg vagyok. Talán csak az életkorom miatt van (most válok igazából felnőtté), de úgy érzem, mintha pontosan tudnám, milyen lesz. És őszintén szólva, nem leszek tőle boldogabb. Jó esetben lesz egy szerető családom, nyilván végigdolgozom az életemet, de nem tudom, mire jó mindez. Egyáltalán: miért van az, hogy amint valaki rájön arra, hogy a valóságban mennyire véges az élete, és milyen hamar elillannak az évek, és mennyire nincs értelme az egésznek, szóval miért nem lesz öngyilkos azonnal, aki erre rájön? Azt mondják, a legrosszabb dolog az életben az értelmetlen szenvedés, és az eutanázia akkor etikus, ha a szenvedés nagyobb, hogysem az illető élvehni tudja az életét. Az nem óriási szenvedés önmagában, hogy tudjuk, vége lehet bármikor, és vége is lesz?
2017. aug. 7. 00:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Majd reggel 3 kávé után válaszok,oké? :P
2017. aug. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez nem érzés, hanem gondolat.

És még nem volt ilyen gondolatom, én a születésemtől fogva tekintem megkezdettnek a lelkem útját. Sok téma, vallások foglalkoznak ezzel. Sajnos amíg a tudomány nem tud választ adni rá, hogy mi van a halál után, mennyire képes létezni a lélek az agy nélkül, addig csak találgatni lehet, ez az alapja a vallásoknak is.


Én egy olyan világra tudok gondolni, ahová a lélek kerül, ahol nincs fizika, nincs idő, nincs egyén, vagy ha van is, akkor teljesen más szabályok szerint.


Nehéz elhinni, hogy a lelkünk csak egy áramkör az agyban, ami fogantatásunktól kezdve kifejlődik, halálunkkor meg csak kikapcsol, mintha egy számítógépet kihúznánk a konnektorból :/ pedig ez a legvalószínűbb most, bármennyire nem akarjuk elfogadni :(

2017. aug. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindig úgy voltam vele, hogy egy embernek egy élet is éppen elég. Mikor hallottam a reinkarnációról, nagyon érdekesnek tartottam, de azt gondoltam ennek sok értelme nem lenne. Viszont én is szoktam hasonlóan érezni mint te, bár nem igazán az foglalkoztat belőle, hogy mennyire véges az élet, hanem hogy ugye ezt nekem soha többet nem kell még egyszer végigcsinálnom. :D Tényleg nem szenvedés tudni, hogy egyszer vége lesz, inkább megnyugtató gondolat. Nem azért mert annyira rossz lenne élni, inkább olyan ez, mint egy hosszú túraútvonal, lehet azt végig élvezni is (meg nem is), de mikor már nagyon elfáradsz elkezded várni a végét. Én meg úgy vagyok az ilyen dolgokkal, hogy szeretem megmutatni magamnak, hogy rendesen végig tudom csinálni. Ami mostanában még eszembe szokott jutni a másik élet(ek) lehetőségéről, azt inkább úgy tudom elképzelni, hogy nem mindig újraszületünk a halál után, hanem hogy egyszerre éljük az életünket az idő különböző pontjain, és a döntéseink hatással vannak egymásra. Ennek már több értelme lenne, de ennek a működését is nehéz elképzelni, szóval annyira nem tudok vele mit kezdeni.

Az a helyzet, hogy az embernek van egy nagyrakás olyan érzése, amiket egyáltalán nem tud hova tenni. Már csak emiatt is érdeklődik, hogy minek vannak ezek, ha úgy egyébként nem látszik, hogy lenne bármilyen céljuk vagy hasznuk. Nem baj, ha valaki megpróbál válaszokat keresni ezekre, de el kell tudni fogadni a korlátainkat is, hogy talán van amire még nem állunk készen, van olyan szint amit nem értünk el ahhoz, hogy megértsük még akkor sem ha előttünk van és egészen nyilvánvaló. Pedig tényleg lehet, hogy azért érzünk néha ilyesmit, mert egészen körülvesz minket és mi mégsem látjuk. Szabad ezeken gondolkodni, de nem szabad túl mélyen belegondolni olyasmibe amit sehogy se érthetünk, mert valahogy megérezzük ennek a láthatatlan dolognak a súlyát, és mi emberek ezt rendszerint nem bírjuk el. Szóval én most így szívesen megdobálnálak ilyen hatalmas közhelyekkel, hogy miközben megpróbálod megérteni az életet, ne felejts el élni. Mert tényleg, ki kell egyszer próbálni milyen az, lehet addig sosem lesz vége.

2017. aug. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!