Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen hatással van rád az,...

Milyen hatással van rád az, hogy vélhetően senki nem fogja tudni 150 év múlva, hogy ki voltál?

Figyelt kérdés

2017. aug. 9. 00:03
1 2
 1/11 Bihar Valatonon ***** válasza:
100%
Én sem tudom sok mindenkiről, aki 150éve élt, hogy ki volt :DDD
2017. aug. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Annak is örülök , ha akkor tudjäk , hogy elek , amikor meg tenyleg elek XDD :D
2017. aug. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen, szerintem nem igazán fog még annyira sem érdekelni mint amennyire most ( Pedig most se érdekel. :D )
2017. aug. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Én nem bánom egyáltalán, nem érdekel.
2017. aug. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Nem az az életcélom, hogy híres legyek, egyáltalán nem izgat, hogy ki fog rám emlékezni 150 év múlva.
2017. aug. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

Ha emlékeznének se boldogítana. Lévén egy marék por lennék már. Így hát az se érdekelne, vagy fájna, ha egyáltalán nem tudnának rólam semmit sem.


Az evolúció belénk ültette a "fennmaradás" vágyát, legalábbis azt a fajta fennmaradásét, ami génjeink továbböröklődésével, más hordozóban történő további létezésükkel függ össze.

Aztán ez kiszélesedett az emberi életre, az emberi tudatra, és végül is a kultúránkban is megjelent egy nem anyagi síkú "fennmaradásra" való igény. Hogy a létünk hagyjon olyan nyomot, ami fennmarad, ami bizonyítja létezésünket. De ez is csak az ősöreg biológiai evolúcióból származó önmagáért létező vágy, semmi több.


Én látva hogy milyen formában maradt fenn sok sok nagy hatású személy a történelemkönyvekben, és az emberek fejében, még örülök is ha senki nem írna a jövőben eltorzított történeteket rólam.


A jelenben szeretném inkább hogy legyenek akik létezőként kezelnek. Ez egyelőre hiányzik.

2017. aug. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem akarom én bevenni Tróját, szóval kétlem hogy emlékeznek majd rám, de aztán nem is zavar. :D
2017. aug. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Én azt szeretném, ha már most elfelejtene pár ember!
2017. aug. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyjából lesz***m, mert néhány emberen kívül (szülők meg a NAV :D ) most sem tudja senki, hogy egyáltalán létezek. Teljesen érdektelen számomra, sőt... Nem is szeretném, hogy 150 év múlva emlékezzenek rám, mert az azt jelentené, hogy most valami nagyon komoly, nagy felelősséget a hátán hordozó ember vagyok, akinek biztos vannak szép számmal ellenségei. És az ilyen emberek kis túlzással karanténban élik az életüket (Putin a testőrségével) és ha rosszra fordulnak a dolgok, akkor a fél világ a fejemet fogja követelni (Hitler). Nekem tökéletesen elég lenne majd, ha kisemberként jó fizetéssel élném a biztonságos mindennapjaimat egy kertvárosi családi házban és senki nem ba****at.
2017. aug. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%
Nem érdekel.
2017. aug. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!