Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem magam rosszul, ha...

Miért érzem magam rosszul, ha valakiről kiderül, hogy nem gazdag?

Figyelt kérdés

Mi évek óta külföldön élünk a férjemmel, nem is dolgoztam soha odahaza, csak itt, gyerekként meg nem sok fogalmam volt még a pénzről.

A család mindkét részről otthon. Sose szoktunk nyíltan az anyagiakról beszélni, de abból, hogy ki hol lakik, ki hol nyaral, azért átjön. Mi átlagosan élünk, bár én csak havi 36 órát dolgozom, mert tanulok. Illetve a párom februártól a jelenlegi fizetése kétszeresét fogja hazahozni.

Nemrég meglátogattak a rokonok, és ugye szóbakerült, milyen szép a házunk, mennyi holmim van, és hasonlók, hogy lehet, hogy alig dolgozom, mikor ők két helyen is csak a létfenntartásra. Persze nem így nyíltan.

Pl a sógornőmmel beszéltük, mennyire ellenzi mindkettőnk a pazarlást, éljen a környezet tudatos vásárlás, nem veszünk felesleget, nem dobunk ki még jó dolgokat...És erre mondtam, hogy ha van 5 pár farmerem, nem veszek hatodikat, mert ugye akkor azt miattam gyártották le, és én már ki se használom, mert nem kell, satöbbi, és erre mondta, hogy milyen szerencsém van, ha van 5 pár használható farmerem, neki ha 3 van...

És ekkor úgy elszégyelltem magam, hogy mennyiszer gondoltam, biztos milyen jól megy nekik, hiszen ő már végzett az egyetemmel, van egy remek állása (mondjuk jogos, 3 évvel idősebb nálam). Egyszóval, rosszul éreztem magam, amiért irigy voltam rá, amiért azt hittem, mindenkinek jól megy, csak nekem nem annyira, mint szeretném.


2017. aug. 11. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Uti egymast a konkret kerdes, es annak magyarazata.

Szoval, mi a baj?

2017. aug. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez szerintem egy alap érzés amivel valamit kezdeni kell. El lehet nyomni pusztán az által, hogy egyre kevésbé fogsz tőled különböző emberekkel érintkezni. Meg eleve akinek sok anyagi erőforrása van az érzéketlenebbé válik csökken benne az empátia, elhiszi szép lassan, hogy neki ez jár és nem csak szerencséje volt.


Az alap helyzet az, hogy van két testvér és az egyiknek van mit enni a másiknak nincs. Az egyik hozzáfér játékokhoz a másik nem. És látják egymást.

2017. aug. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én attól érzem rosszul magam, hogy alig jövök ki fizetéstől, fizetésig...
2017. aug. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!