Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni a folytonos...

Mit lehet tenni a folytonos kisebbségi komplexussal?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, soha senkinek nem voltam, vagyok, leszek elég jó, mindenkinek csak teher vagyok az életében, és jobb lenne, ha nem lennék. Egyszerűen nem tudok szabadulni ettől, hiába vannak jobb időszakok, mindig visszatér ez a gondolat, pedig reálisan átgondolva tudom, hogy azért van, aki szeret (sőt ha nem lenne, az se lenne olyan nagy tragédia). Ma magamba is vágtam, és már régebben is sokszor karmoltam magam öntudatlanul. Próbáltam már segítséget kérni, de fizetős pszichológust nem engedhetek meg magamnak, két barátom van, de egyik sem igazán ért meg, és úgy érzem, őket is csak terhelném a sirámaimmal.
2017. aug. 12. 17:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Van "nemfizetős" pszichológus is.

Háziorvossal beszéld át a problémádat - ha zavar a rendelői környezet, hívd ki - és kérj beutalót a pszichológushoz.

2017. aug. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A harmadik szem ***** válasza:
100%

Ne várj a környezetedtől semmit. Ne várd, hogy jobb lesz, ne várd, hogy megtapsolnak, ne várd, hogy több barátod lesz; függetlenedj el. Rosszul érzed magad a külső elvárások miatt, hát miért kötöd magad hozzá? Tudod kinek lehetsz elég jó? Magadnak. És amég magadnak nem vagy elég jó, addig hiába minden környezet, taps barát, frusztrált leszel.

Kezdj el egyre kevesebbet tölteni időt azzal, amiből visszaigazolást kapsz a komplexusodra (ne közmédiázz annyit, ne menj olyan helyekre ahol, stb). Ez eleinte buta módszernek tűnhet, mert "ezzel csak a tüneteket enyhítjük", de igen is szükséges elvenni az ilyen irányú ingereket, mert mélyen kötődsz az egész ideához, hogy kevés vagy. És ami mély, ahhoz idő kell, és monoton rágódás, hogy egyik agyi kérged a másik után állhasson át a "normálisra" szépen lassan.

Szabadidődet töltsd úgy, hogy ne legyen esélyed rosszul érezni magad (zenélj, olvass, játssz, stb). Az a lényeg, hogy elengedd a kényszert, hogy megfelelj, de ehhez az kell, hogy kialakíts magadnak, és magadban egy olyan értékrendet, ami felülírja a mostanit, ezért is kell MAGADDAL töltened sok időt és a gondolataiddal.

2017. aug. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!