Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyen több önbizalmam?

Hogyan legyen több önbizalmam?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy nincs sok önbizalmam, emiatt nem merek olyan emberekkel beszélni, akiket nem ismerek jól. Emlékszem, ötödik osztály végén elmenten egy táborba, ahol nem volt ott osztálytársam, simán odacsapódtam a negyedikesekhez, és rengeteget beszélgettem velük. Ha valaki valami rosszat mondott rám, simán vissza tudtam szólni, és hatodikban is ez volt. Hetedikbe viszont egyre zárkózottabb lettem, nyolcadikba meg már csak a legjobb barátnőmmel beszéltem az osztályból. Nemsokára lesz a gólyatábor, és szeretnék barátokat szerezni. Hogyan legyek olyan, mint régebben? Kb hetedikes koromban kezdtem el nagyon sokat telefonozni, ez is közrejátszhat abban, hogy zárkózottabb lettem?

14/L



2017. aug. 13. 12:39
 1/4 anonim válasza:
Talán de nem sokat... Csak gondolj arra,hogy nem akar neked ártani senki se aki meg mégis azt szard le.
2017. aug. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem adj esejt az ismerkedesnek,ne felj
2017. aug. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az öbbizalmat fel kell építeni.

Olyab dolgoktól félsz, amik valójában nincsenek. Olyan elutasítástól, ami nem létezik, csak a fejedben. Hasonló képpen tudod oldani. Kis lépésekben. Pl egy nem mersz odamenni egy fiúhoz beszélgetni. De biztos van amelyiket egy kicsit ismerd. Hozzá könnyebb menni. Kezd vele. Látni fogod hogy nem harap. Jön a következő, az se harap.

Igazából 80%-ba örülni fognak.

Jöhet az idegen, aztán az aki tetszik.

Mit mondj, semmiségeket. Jó a cipöd, hideg van ma.

Egy időután látni fogod hogy kinek van rossz kedve. Azokat jobb elkerülni.

Ki nyitott, ki unatkozik.

Ki tudja a mosolyt viszonozni...

2017. aug. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De miért változtam meg? Régebben idegenekkel is simán elbeszélgettem, még nálam pár évvel idősebbekkel is...
2017. aug. 13. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!