Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenhonnan azt hallani,...

Mindenhonnan azt hallani, hogy legyünk pozitívak, de mégis hogyan?

Figyelt kérdés
Hogyan legyünk pozitívak,ha rengeteg rossz dolog történt velünk,talán már kiskorunktól kezdve? Berögzült a negatív hozzáállás,a sok kudarc után már a remény sem él bennünk és ha nem történik semmi baj,akkor is szinte készenlétben kell várni,hogy vajon mi fog történni már megint... Amikor semmi negatív dolog nincs,végre elhatározom,hogy "márpedig én pozitív leszek,a problémák nem taposnak el,képes vagyok felülkerekedni". És jön a hideg zuhany,megint valami gond és a lendület eltűnik,újra itt a negatív hozzáállás. Hogyan lehetne pozitívan látnom a világot? Hogyan kell ezt fejlesztenem? Mit tegyek,hogy erőt vegyek magamon és ne hagyjam,hogy borúsan teljen el szinte minden nap? Olvastam már pár ilyen könyvet,de Szabó Péter hatása volt mindnek és nem jött át a lényeg. Mit tegyek?
2017. aug. 14. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Ez a légy pozitív a tipikus "könnyű mondani" eset, másfelől a részvéttelenség megnyilvánulása. Akik olyan k_urva kényelmesen üldögélnek a karosszékben, bárminemű komolyabb nehézség nélkül, azok simán hajtogatnak ilyen narratívákat. A légy pozitív egy élethazugság. Mondd ezt a puffadt hasú 2 hete éhező afrikai embernek, vagy a szarért-hugyért dolgozó kínai gyári munkásnak, vagy egy hajléktalannak. Jól érzékeled kérdező, hogy probléma van ezzel a mondással. Aki ezt a mondást hangoztatja, az szeretné kiragadni a "jó" dolgokat az életben, és nem hajlandó elfogadni, hogy a valóság nem ez, rengeteg nyomorúság és szörnyűség történik a földön, sokakkal. Légy pozitív helyett légy realista lenne a helyénvaló esetleg.
2017. aug. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Inkább boldog legyél, mint mindig pozitív.
2017. aug. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Át kell alakítanod a gondolkodásodat. Egy példával szemléltetem. Ma be kellett bicajoznom a városba (oda-vissza össz. 30 km.) Mondhattam volna, hogy jaj nincs kedvem, meleg van, messze van, fárasztó, helyette pihenhetnék, stb. De azt mondtam, Hú de jó, süt a nap, túrázok, leskelődök, és még az egészségemért is tettem, erősödök, fogyok. Pedig minden ugyanaz maradt. A táv, a meleg, a bicaj, stb. Csak a gondolkozásom pozitív volt, negatív helyett.
2017. aug. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem a pozitívságról van szó, hanem arról, hogyha valamit szeretnél, ha valamire szükségleted van, akkor észre kell venni magadon, hogy a vergődés-nyavajgás-pótcselekvések(függőségek pl)-dühöngés-stb nem fognak segíteni, sőt eltávolítanak attól, amit valójában akarsz.


De vegyünk csak egy kisarkított példát.

Egy kisgyerek éhes, és sír-visítozik-földhözcsapja magát, és ételt követel. De valójában mivel ezt teszi, ezért az anyjának vele kell foglalkoznia kajacsinálás-bevásárlás közben, azaz sokkal később fog kaját kapni, és sokkal rosszabb lesz a viszonya az anyjával.


Namost a felnőtteknél is ugyanez a szitu. Ahelyett, hogy hideg fejjel végiggondolnák, mit kellene tenniük, hogy elérjék egy céljukat, teljesen mást csinálnak. Pl két lár szeretné megbeszélni a dolgaikat, hogy növekedjen köztük a bizalom-kötődés, de ehelyett csak játszmáznak-veszekednek, eredményes vita helyett 😃 ugyanaz... már kisgyermekként megtanuljuk.


Tehát én azt gondolom, hogy a kommunikáció a legfőbb része a megoldásnak. Azon belül is a kommunikáció magaddal! Hogy mindig a jelenben tudj lenni, ne ragadjanak el érzelmek stb.

Nekem ehhez az asszertív kommunikáció jött be. És úgy, mint magadon, másokon is lehet alkalmazni.


És nagyon fontos, hogy a játszmázást elkerüld!


Tehát ha valódi eredményt-boldogságot akarsz elérni, akkor tanuld meg az asszertív kommunikációt, és a játszmákat!

Google...

2017. aug. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bihar Valatonon ***** válasza:
100%
Ha mindig a negatív dolgokon rágódsz bele is ragadsz...
2017. aug. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!