Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyukák, akiknek a gyermekét...

Anyukák, akiknek a gyermekét mindenhonnan elutasították az óvodai felvételnél, mesélnétek róla, hogy hogyan és mint történt, és mit tudtatok tenni azért, hogy mégis felvegyék a gyermeket?

Figyelt kérdés
2014. márc. 24. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Budapestiek vagyunk.

A mi körzetes óvodánk direkt nem egy jó hírű intézmény, szerencsétlenségünkre a környékbeli nagyhangú (egyébként jobb módú, de nagyon egyszerű) kisebbség "gyűjtőhelye" is. (jó, ez nincs sehol leírva, de a környékben élők így tartják számon nem véletlenül)

A kisfiam nyáron töltötte a 3. életévét- a számonkra szimpatikus másik oviba nem vagyunk körzetesek és sajnos oda eleve túljelentkezés volt a körzetesekből is, már telefonon is azt mondták, hogy beadhatok oda is jelentkezést, de 100%, hogy el kell utasítaniuk.

A miénkbe semmiképpen nem szerettünk volna kerülni.


Emellett megtudtam, hogy a többi szóba jöhető oviban is várhatóan 30 körüli csoportlétszám várható, plusz még év közbeni átirányítások is az eszetlenül tervezett önkormányzati felújítgatások miatt.


Nekem van egy viszonylag határozott elképzelésem arról, hogy a 30 fős vegyes csoport az ezt reklámozó pedagógiai szemlélettel ellentétben NEM hasonlít egy családra (?!) és nem feltétlenül szolgálja a kicsik érdekét.

Sajnos a környékben lakó ismerős szülők is sokat panaszkodnak arra, hogy dolgozói létszám gond van, az egy óvónő egyszerűen képtelen a csoport minden kis tagjára figyelni, a nagyobb gyerekek viszik pisiltetni a kicsiket, mert 2-3 csoportonként van egy agyonhajszolt, idősödő dajka és nem ér oda időben sokszor stb.

Csak vegyes csoportos rendszer működik mindenütt nálunk.


A kerület összes intézménye papíron integrált intézmény is, de sehol nincs megoldva normálisan a speciális ellátás (pl. 8-10 fős logopédiai csoport heti 45 percben számomra a vicc kategória). A túlterhelt óvónőkre a 30 kisgyermek között jut 2-3 eltérő nevelési igényű kicsi is, amivel alapvetően nem lenne semmi baj, sőt- a baj az, hogy ehhez nincs hozzárendelve spórolásból, pénzhiányból a megfelelő gyógypedagógiai, logopédiai, mozgásfejlesztő stb. segítség.


Az egyébként minden más tekintetben átlagosnál jobban ellátott, normális környékünkön ilyenek az óvodák sajnos.


Így körbenéztem és a szomszédos kerületben lévő magánovit választottuk.

Munkába menet útba esik, a légkör sokkal nyugodtabb, vallási intézmény, így a családunk számára fontos erkölcsi alapok is jelen vannak a nevelésben, a mindennapokban. Kicsi létszámú a csoport, átlagon felüli, gyönyörű tárgyi körülmények között, de ami ennél is fontosabb az az, hogy a tizenpár gyerekkel mindig több dolgozó van egyszerre és nagyon szeretetteljesek, nyugodtak.

Ha szükséges, akkor egyéni a logopédus, a gyógytornász is (és igen, a mi csoportunkban is van sérült kisfiú, de meg is van hozzá a plusz segítség, így a gyerekek sem közösítik ki, hanem segítik, szeretik).

Vegyes csoport ez is, de nagyon figyelnek a nemi és életkori arányokra is, pedig fele annyian vannak, mint a mi körzetesünkben.


A "hátránya" vaslóban az, hogy fizetni kell érte. Sokszorosát a körzetes ovi étkezési díjának- viszont az egész szellemisége, légköre is más és tényleg a gyerekek játszhatnak, még a vezető is minden kis részletet tud a kicsikről, érdeklődnek a dolgozók és a szülők is hasonlóak, van egyfajta közvetlenség.


Nálunk ez volt a megoldás és nem bántuk meg.

2014. márc. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hosszú választ!!!


Sajnos mi is rosszul jártunk. Mi Debrecenben élünk egy nagyon jó környéken. Körzetileg viszont egy tőlünk 1km-re lévő ovihoz tartozunk, ami már egyáltalán nem jó környék, tipikus paneldzsungel, ami önmagában nem lenne gáz, de a helyi kisebbség egy csoportja rendszeresen az ovi mellett lévő italboltba jár, így már reggel 8 órakor hót részegen ordibálnak és káromkodnak az ovi mellett. Nyilván nem szeretném, ha a gyermek ezt látná, és ha mindegy lenne nekem, hogy mit lát, akkor nem ezen a környéken vettem volna lakást 12M-ért, hanem vettem volna egyet az ovi mellett 6M-ért.


Szóval emiatt nem akartuk oda vinni a gyereket. Első helyre beírtuk azt az óvodát, ami a férjem munkahelye közelében van, sőt a cég támogatja is az ovit, így azokat a gyerekeket, akiknek a szülője ennél a cégnél dolgozik, mindig fel szokták venni. Emellett már tavaly októberben bementem beszélni az igazgatónővel, hogy ezzel is biztosítsam a helyzetünket. Azt mondta, hogy nagyon jó esélyünk van a bejutásra, a jelentkezés leadása előtt pedig még egyszer felhívtam. Annyira biztos voltam benne, hogy felvesznek, hogy még az adó 1%-át is oda ajánlottam fel az adóbevallásban. Ehhez képest elutasítottak minket helyhiány miatt.


Második helyre egy a lakhelyünktől szintén 1km-re lévő ovit választottunk, ami nekünk nem körzeti, viszont ugyanolyan távolságra van, mint a körzeti, nekem útba esik munkába menetnél, és nagyon jó környéken van. Ebbe az óvodába el sem jutott a jelentkezésünk, mert oda is túljelentkezés volt, így az első helyre beírt ovi el sem küldte nekik a jelentkezésünket, hanem egyből a harmadik helyre beírt körzeti óvodába küldték át. Viszont oda is 3 munkanappal a határidő lejárta előtt, így mire odaért a papírunk, addigra már ott sem volt hely, onnan is elutasítottak.


Szóval egyik megjelölt helyre sem vették fel a gyermeket (a körzetibe sem), hanem felajánlottak 2 másik ovit, ahol maradt üres hely. Ezek messze is vannak, útba sem esnek, mellesleg szintén paneldzsungelben találhatóak, és még rossz tapasztalatokat is bőven tudok róluk. Tehát ezek egyikét sem fogadjuk el.



Így most fellebbezünk, és megpróbáljuk mégis bejuttatni valahogy a fiamat az első, vagy második helyen beírt oviba. Viszont azt mondták a polgármesteri hivatalban, hogy azokra a helyekre biztosan nem fogunk bejutni a fellebbezés után sem, hanem a körzetibe fogják a fellebbezésünk alapján felvenni a gyereket.


Na de azt mondta a férjem, hogy ezek után oda már csak azért sem fogja vinni a fiúnkat, akkor inkább marad itthon még egy évig. (Nem mintha egy év múlva felvennék abba a középső csoportba, amelynek a kiscsoportjába egy évvel korábban nem fért be.) Én pedig elkezdtem egyéb megoldásokat keresni. A családi napközik irdatlan költségesek, a két gyereknek (van egy kisebb fiam, aki nyáron lesz 2 éves és szeptemberben bölcsibe megy) havi 150000Ft lenne a költség. Ennyit keresek, így ez esetben tényleg mindegy, ha nem is dolgozok... Az alapítványi óvoda az a lehetőség, ami nekünk is belefér. Találtam egy helyet, amelyikről csupa-csupa jót tudok csak, felvennék a kisebbik gyerkőcöt is 2 évesen, így együtt járnának a fiúk egy alapítványi oviba. Ennek a havi költsége kettőjükre 50000Ft-ra rúgna, ami havonta 20000Ft-tal több, mintha szimplán állami oviba és bölcsibe mennének. Nyilván fájó kiadni ezt a plusz többletet, de nem nagyon látok más megoldást.


Szóval arra jutottunk, hogy fellebbezünk, és ha nem jutunk be valamelyik 1, vagy 2. helyen megjelölt oviba, akkor inkább hordjuk őket az alapítványiba.



Viszont ez az egész annyira kiakasztott, mert én nem az az anya vagyok, akinek két nappala jelentkezési határidő előtt eszébe jut, hogy valahova be kéne nyomni a gyereket, hanem az, aki már őszől kezdve folyamatosan figyelte az ovikat, végignézett egy csomót, mielőtt döntött, plusz a férjem munkáltatója miatt alapból be kellett volna jutnunk az első helyen megjelölt oviba, és akkor éppen mi járunk úgy, hogy egyáltalán sehova nem veszik fel a gyereket... Annyira dühít, és annyira felháborít, hogy az csak na, pedig engem nagyon nagyon nehéz felhúzni. És ezzel kifejezetten sikerült...



Na de még egyszer köszönöm, hogy leírtad az egészet, ez azért jó érzés, így látom, hogy nem én vagyok az egyetlen szerencsétlen, akivel kitoltak, és az alapítványi ovi irányát is megerősítetted bennem.

2014. márc. 25. 21:50
 3/10 anonim ***** válasza:

1. gyerek - elutasították helyhiány miatt. Mivel itthon voltam a tesóval gyesen, a fellebbezést is elutasították, és nem is jelöltek ki más oviban helyet, mivel törvényileg nem kötelező, ha megoldott a gyerek elhelyezése. Következő évben, közel 4 évesen vették fel.


2. gyerek - már oda járt a tesó, a vezető azt mondta, hogy sima ügy, felveszi. Ehhez képest megint annyian jelentkeztek, hogy nem volt helye neki, elutasították. Megtehették, mert a 3.al voltam itthon. Viszont a gyerekek száma miatt, ha fellebbezek, akkor biztosítottak volna helyet másik oviban, de nem akartak őket két helyre vinni, így megint egy évet vártunk a felvételre.


3.gyerek most bölcsis, én dolgozom. Be fogom íratni, de már szóltak, hogy mivel van helye a bölcsiben, nem valószín, hogy átvenné az ovi, így vihetem majd háromfelé őket :( bölcsi-ovi-suli


Hozzátartozik, hogy őszi/téli születésűek, emiatt alapból hátrányban vagyunk, mert nem töltik be szeptemberig a 3-at. Hiába szobatiszta, nem veszik be előbb, mire betölti, addigra feltöltik a létszámot.

Nincs szerencsénk :(

2014. márc. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kapcsolat, kapcsolat, kapcsolat! Kérdező, a férjed munkahelye lépjen közbe, ha úgyis támogatják az óvodát. Menj be a vezetőhöz, és kérdezd meg, hogy milyen módon lehetne bekerülni. Említsd meg, hogy az adó 1%-ot is az ovinak adtad, ne hagy elúszni ezt a hajót. Keress kapcsolatot, ami segíthet (protekció), 1 plusz fő már nem oszt, nem szoroz az ovis csoportnak. Szorítsanak helyet.


Az én kislányom már ovis, szeptemberben kezdte, nekünk csak a csoportválasztással volt gondunk, nem abba került eredetileg, ahova kértük a felvételét. Nem hagytam annyiban a dolgot, és végül áttették, nem volt gond. Szeptemberben megtudtam, hogy még augusztusban is variáltak a csoportokon, úgyhogy semmi sem kőbe vésett. Ragadj meg minden lehetőséget, de lehetőleg közvetlenül az ovikban, mert a polgármesteri hivatalban nem sokat fognak csinálni. Inkább menj be a oviba, hogy ti mindenképpen abba az oviba szeretnétek járni, mondd el, hogy ősz óta körbejártad a témát, lelkiismeretesen kerested a számotokra legjobb óvodát, és említs meg mindent, amit a kommentedben is leírtál. Fel kell, hogy vegyenek az első helyre. Nem hiszem, hogy minden szülő ilyen alaposan járt el, mint te, legfeljebb jobbak a kapcsolataik (protekció), és úgy kerültek be. De tényleg, plusz 1 fővel csak elbírnak még, ráadásul simán lehet, hogy szeptemberig valaki elköltözik, visszamondja, stb., és máris nincs létszámtöbblet.

2014. márc. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2014. márc. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös!


A Ti esetetek kész vicc! Hihetetlen, hogy ilyenek megtörténhetnek, és az is, hogy ehhez nekünk, szülőknek még jó pofát is kell vágnunk...



Kedves 3-as!


Valóban nincs szerencsétek, és sajnálom, hog yígy a 3 gyereket 3 irányba kell hordanotok.



Kedves 4-es!


Köszönöm a tanácsokat! Meg is fogadtam! Bementem a polgármesteribe, ahova elvileg le kellett volna adni a fellebbezést (legalábbis az óvodatitkár tájékoztatása szerint). Erre ott közölték, hogy ez tavaly volt így, idén már másképp lesz. Adott egy másik papírt, azt kellett kitölteni, és azzal menni az óvodába, hogy majd ők továbbítsák a fellebbezéseket. Erre sajnos csak tegnap délután jutott már időm, mert dolgoztam hét közben. Mindent ráírtam, amit csak lehetett... Így sem reménykedek túlzottan. Túl nagyot csalódtam a szerencsétlenkedésük miatt. Tegnap odaadtam az óvodaigazgatónak a fellebbezést, mondta, hogy a többit már bevitte, így az enyémet csak hétfőn fogja tudni leadni (Már itt jól leanyáztam volna szívem szerint, hiszen az ő bénaságuk miatt csúsztam meg ennyire a fellebbezéssel) Szóval mivel előttem már leadott pár fellebbezést, így végképp nem hiszem, hogy reális esélyünk lenne. Minden esetre hétfőn reggel párom ismét megy a céghez, és még felhivatja velük az óvodaigazgatót, mielőtt az továbbítaná a fellebbezést.

2014. márc. 29. 11:12
 7/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, van valami hír?
2014. márc. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De aranyos vagy!!! Sajnos semmi infónk nincs. Így fellebbezésre már nem tudott mit mondani az óvodaigazgató a céges kapcsolatunknak sem. Holnap (elvileg) hosszabbított ügyfélfogadás van az intézményfelügyeletnél, így munka után rohanok majd át a polgármesteribe, és az asztalra csapok! :):) Meglátjuk, hogy sikerül-e elérnem valamit....
2014. ápr. 2. 23:58
 9/10 A kérdező kommentje:

Voltam ma az intézményfelügyeletnél. Még sehol nem tart az ügy, ugyanis a választások miatt a jegyző túl elfoglalt ahhoz, hogy a fellebbezésekkel foglalkozzon. Majd talán jövő hét vége felé már lesz ideje, aztán még el kell renmdezni, iktatni, postázgatni, atbatb. Szóval beiratkozási idő előtt éppen éppen kiérnek majd az értesítések...


Az ügyintézők amúgy sokat segítettek, ráírtuk még a papírra, hogy az egyik belvárosi oviba még be tudom hordani a gyereket, és abban az oviban maradt is férőhely. Felírták az e-mail címem, így amint meglesz a döntés egyből értesítenek, nem kell kivárnom a postázást.

2014. ápr. 3. 19:33
 10/10 A kérdező kommentje:

Felhívtam az alpolgármester, aki annak a környéknek a "képviselője", amelyiken mi lakunk. Ő is erre lakik, és mindig is odafigyelt a környéken lakó emberekre. A titkárnőjével sikerült beszélnek, aki azt mondta, hogy továbbítja az üzenetemet, majd visszahívtak együtt, és elmondta ez a kedves alpolgármester, hogy megnézte az ügyet, és azt is megmondta, hogy melyik óvodába fogják felvenni a gyereket, és a mellette lévő bölcsibe irassam a másikat, mert őt pedig oda fogják majd felvenni.


Szóval rendeződtek a dolgok. :) Hétfőtől lehet a kicsit beíratni a a bölcsibe, így azt egyből tudjuk is intézni. :)


Nagyon hálás vagyok ennek a kedves és segítőkész politikusnak, amiért lehet rá számítani, amikor szükséges. :)

2014. ápr. 11. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!