Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi képmutató ember?

Miért van ennyi képmutató ember?

Figyelt kérdés

Épp most vitázok eggyel egy youtube videó alatt.

Annyira bírom, hogy mindenki olyan jól meg tudja mondani, mit kéne és mit nem kéne a másik ember csináljon, hogy kéne nevelnie a gyerekét, és úgy alapvetően mindenbe beleszólnak, és mindenben sokkal okosabbak, mint a másik ember.

Erkölcsi beszédet tartanak arról, mi a helyes és mi nem, és még ha elméletileg igazuk is van, és egyet is értenék velük, a való világban körbenézve senki sem tartja be az adott dolgokat, valószínűleg még az sem, aki nagy elánnal osztja őket más embereknek. Nem mondom, hogy ez jó dolog... De szerintem annyira felesleges nagy erkölcsi kérdésekről prédikálni csak azért, hogy megmutassam, hogy én ezt tudom, én vagyok okosabb, te meg egy hülye vagy, akinek nincs fogalma arról, hogyan is kéne ez legyen - már senki sem tartja be őket.


Elvileg a Felhasználási feltételeket is el kéne olvasni, de őszintén, ki az, aki minden regisztrációkor elolvassa az egészet? Kipipálja, hogy elolvastam, aztán kész. (Hangsúlyozom - nem elolvas egy-két felhasználási feltételeket, hanem az ÖSSZESET, és sose hagy ki egyet sem.) Ugyan ez vonatkozik egy csomó dologra is, többek közt arra is, amiről a vitánk szól.


Miért kell ennyire képmutatónak lenni, ha mi se tartjuk be azt, amiről prédikálunk? Miért kell elkezdeni előadást tartani arról, hogy mi a helyes, ha a világon senkit sem fogunk vele megváltoztatni, csak belekötünk a másikba?


Félreértés ne essék, habár igyekszem tartózkodni tőle, én is szoktam képmutató lenni, csak utána elgondolkozok, hogy jogosan mondtam-e, amit mondtam (és sokszor be is kell ismerjem, hogy semmi jogom nem volt kiokítani a másik embert, haszna meg pláne nem lesz).



2017. aug. 15. 12:32
 1/3 Bálint3311 válasza:
100%
Tudom, soknak nem tetszik, sokan félremagyaráznak, hogy ily őszintén nyilatkozom magam felől; hanem az nekem mindegy, én arról nem tehetek. Születésemkor a sors az őszinteséget bölcsőmbe tette pólyának s én elviszem magammal a koporsóba szemfedőnek. A képmutatás könnyű mesterség, minden bitang ért hozzá; de nyiltan, őszintén, a lélek mélyéből szólni csak a nemesebb szívek tudnak és mernek.
2017. aug. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezen nem erdemes az embernek stresszelni magat. Az emberek nem fognak megvaltozni. Az a lenyeg, hogy Te a sajat ertekeidet kepviseld, ne foglalkozz masok viselkedesevel.
2017. aug. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1 Szép és cifra volt, de a tartalmon nem változtatott :P


#2 Igazad van. Azért zavar csak, mert nem ez az illető az első, akit a neten látok szentbeszédet tartani. Hirtelen elgondolkoztam, mi is járhat a fejükben, ezért írtam ki a kérdést :)

2017. aug. 15. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!