Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Anyám mindig arra törekedett,...

Anyám mindig arra törekedett, hogy értelmes ember váljon belőlem. Most megkapta, most pedig gúnyolódik. Miért?

Figyelt kérdés

Ha elhangzik egy olyan szó, amit nem ismer, akkor gúnyolódik velem, nekem meg magyarázkodnom kell ahhoz, hogy megértsen. Zavarja, ha olvasok egy könyvet,...az utóbbi időben minden zavarja, pedig ő akarta azt, hogy ilyenné váljak.

Ő aggódik értem állítólag, amiért nincsenek igaz barátaim, és 2-3 emberrel tartom max. a kapcsolatot. Zavarja az is, hogy nincs nagy baráti köröm, hogy nyáron ritkán járok el otthonról.


Hogyan fogadtassam el magam vele?



#nő #lány #anya #más jellem
2017. aug. 16. 01:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem így leplezi abbéli irígységét, hogy "túl nőttél rajta", - provokációként éli meg, hogy hétköznapi szinten kihasználod a tanultságodat. Ha javasolhatom, "ereszkedj le (vissza)" hozzá a kommunikációtok folyamán!
2017. aug. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Az én anyám meg okosabb akar lenni nálam és? :D Oszt csodálkozok mikor kiakadok hogy hogyan kell csinálni valamit a számítógépen. :)
2017. aug. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk az olyan szavaktól hogy irreleváns meg disztingvált stb, a hideg kiráz.

Műmájer majmolásnak tartom. MINDNEK VAN MAGYAR MEGFELELŐJE.

2017. aug. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel. Talán észrevétlenül is felvettél egy olyan stílust, amit ő provokációnak él meg talán a saját hiányosságai miatt is. Ne felejtsd el, hogy ti anya és gyermeke vagytok. A beszélgetéseitek közben nem kell szakszavakat használnod, amit ő nem ért, nem kell okosabbnak tűnnöd másoknál. Az, hogy valamire viszed, értelmes ember vagy, nem feltétlenül abban mutatkozik meg, hogy maga vagy a két lábon járó lexikon.

Nem is értem.

Én is két diplomás, szerintem értelmes emberré váltam, de anyunak akkor is csak a kicsi lánya vagyok. Nem viszek haza mérnöki szakzsargont, csak mert én biza már értelmes vagyok...

2017. aug. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!