Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szüntessem meg a...

Hogyan szüntessem meg a belülről fakadó késztetést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég pozitív és energikus vagyok, szeretek segíteni másoknak.

Szeretnék változtatni azon, hogy késztetést érezzek arra, hogy adjak, segítsek!


Például amikor látok idősebb embert nehezebb csomaggal a lépcsőn, akkor mindig megkérdezem, hogy segítsek e, még ha le is késem a buszt emiatt.

Vagy amikor valakinek nincs jegye, akkor kisegítem, 2x volt ugyanannál a kallernál ez és másodjára mondta is, hogy "nem is tudják, hogy mekkora segítség volt".


Vannak elszalasztott dolgok is amik szó szerint kísértettek és kísértenek még ma is valamilyen szinten.

Amikor egy kislány szólongatott szinte síró hangon, hogy "bácsi bácsi" az ovi kerítésen át, gondolom kiejtett valamit, vagy nem tudom. Már amikor elmentem mellette kb pár másodperc múlva a lelkiismeretem megszólalt, hogy "miért nem segítettem neki?".


Jó érzés segíteni másoknak, de van olyan is amikor semleges érzés, tehát "alap dolog" és nem okoz különösebb jó érzést.


A lehúzós, átverős embereket kerülöm, azoknak nem segítek, de pl a saját testvérem is többször átvert.

Nem biztos, hogy teljesen meg akarom ezt szüntetni, de nem akarom érezni azt, hogy nekem kell segítenem másoknak, oldják meg ők a problémákat.


Több év depresszió után kaptam segítséget itt és én is már elég sok embernek segítettem itt az évek alatt.

Ez a dolog előtte is meg volt, szóval ehhez semmi köze.


Szeretnék változni ilyen téren, de ez belső késztetés, amin nem tudom hogyan lehet változtatni. Többek szerint "akárhogy akarok változtatni ezen nem tudok, hisz ilyen vagyok", de igenis tudok ha akarok!


2017. aug. 16. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát... valamit csinálj, mert a segítőkészségen szerintem jócskán túlmegy az, hogy bliccelők jegyeit fizetgeted. Érdekes, hogy ez belefér neked, de egy ovis kislánynak nem álltál meg... Naivitás vagy túlzott jóhiszeműség lehet a háttérben.
2017. aug. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1:

a kislánynál az volt, hogy siettem, meg nem voltam benne biztos, hogy tudtam volna segíteni neki, de rá pár másodpercre meg pont ez zavart, hogy "talán tudtam volna segíteni neki"

és nem blicceltek, hanem a HÉV-en akartak jegyet venni és ugye ott nem lehet, így vagy leszáll vagy 8000 a bírság (kettejüknek 16)

ha jól emlékszem 3-4 ilyen eset volt (mindig más)

ha egyszer én szorulok rá, mert lejár a bérletem (és elosztogattam a tartalék jegyeimet :D) remélem én is kapok segítséget :)

ja és minden esetben ki akarták nekem fizetni, tehát nem lehúzni akartak, viszont nem fogadtam el a pénzt, de ez más kérdés, részben ehhez kapcsolódik, részben máshoz

2017. aug. 16. 11:41
 3/4 anonim válasza:
Gondolkodtam pár percig ezen a kérdésen, mégis mi ezzel a probléma? Aztán rájöttem, hogy az nem Benned keresendő. Alapvetően ezzel a tulajdonsággal semmi gond nincs, sőt! Ha figyelmes és segítőkész vagy, az semmi esetben sem a Te szegénységi bizonyítványod. A baj ott kezdődik, hogy ez általában nem egy oda-vissza működő dolog, amibe érdekes belegondolni. Ahogyan írtad is, másokon segíteni alap dolog kéne legyen MINDEN embernek. Abban igazat kell adnom a "többeknek", hogy akármennyire is szeretnéd ezt lefojtani magadban, akármennyire is próbálnál elsétálni egy olyan helyzet mellett, ahol segíthetnél, vagy nem tudnál, vagy utána nem hagyná nyugodni a lelkiismereted a dolog. Mert ilyen vagy! És ez egy pozitív dolog. De. Meg kell tanulnod ezt kezelni, a saját és mások érdekében is. Mert másokon segíteni jó dolog, de szükséghelyzetben ennek viszonzása nem életbiztosítás, ezért erre nem szabad hagyatkozni. Másrészről viszont nem mindenki veszi jónéven, ha segíteni próbálnak neki, előfordulhat, hogy a gyengeség jelének tartják ennek elfogását, sőt, egyenesen sértésnek veszik. Az én megoldásom erre az, hogy akkor segítek, ha megkérnek rá.
2017. aug. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3:

de azok akiket megbüntettek volna 8 vagy 16 ezer Ft-ra, ők nem kértek volna segítséget, hisz ilyen esetben nem sok ember segítene, ahogy észrevettem

amit meg akarnék szüntetni az az érzés, hogy segíteni akarjak, vagy az, hogy a lelkiismeretem napokig nem hagy nyugodni, hogy "miért nem segítettek?"

ha akarok segítek, ha akarok nem, de ne legyen már belső késztetés

ugyanez van akár lelki betegeknél, többször volt olyan, hogy itt is elkezdtem beszélgetni egy ismeretlennel, mert láttam, hogy segítségre van szüksége és inkább nem aludtam, beszélgettem vele, próbáltam segíteni


szerencsére nem olyan rossz a helyzet, mert akiknek segítettem szinte mind viszonozni akarták, de tőlük nem vártam semmi ilyesmit, még attól sem fogadtam el a pénzt aki a jegyet akarta volna kifizetni

az rosszul esik, hogy pl párkapcsolatban is szintén adtam és az exek nem tudták értékelni

meg a saját tesóm is átvert, kihasznált ilyen téren

tehát akitől nem ezt várnám attól ezt kapom, akitől nem várok viszonzást azok meg próbálnának segíteni nekem, visszaadni nekem

2017. aug. 17. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!