Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzünk késztetést arra,...

Miért érzünk késztetést arra, hogy leugorjunk magas helyekről?

Figyelt kérdés

Barátaimmal beszélgettünk mindenféle hülyeségről, és szóba jött az is, hogy az egyikünk nem azért volt ideges egy felhőharcoló tetején, hogy nehogy megszédüljön és leessen, hanem nehogy elkapja egy hirtelen indulat és leugorjon.

Fura, de majdnem mindenki egyetértett vele, hogy ő is ettől tartana :D (mentálisan 100% egészséges embörkék vagyunk amúgy, tényleg)


Az interneten (9gag) is láttam anno egy ilyen posztot, ugyanerről, ott is ugyanezt írták a kommentelők.


Sőt, a franciáknak állítólag külön szavuk is van erre: L'appel Duvide


Mi az oka ennek?


2016. okt. 1. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Hogy a franciák nem normálisak.
2016. okt. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Érdekes, én nemhogy késztetést nem érzek a leugrásra, de kifejezett tériszonyom van.
2016. okt. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Fura. Rettenetesen tériszonyom van, de mégis kéztetést érzek ejtőernyős ugrásokra, és magas helyekre feljutásra.
2016. okt. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is tériszonyom van,de szívesen ejtőernyőznék..
2016. okt. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jaja akinek nincs tériszonya sokszor vonzza a mélység, kit jobban kit kevésbé.
2016. okt. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a választ sajnos nem tudom.

De velem is előfordult már, nem is egyszer. Nem csak ez, más is volt még. A késekkel is vigyáznom kell, mert néha megfordulnak egyes dolgok a fejemben. És akkor is érzek ilyet, mikor olló van a kezemben, csak akkor hajat akarok vágni. Olyan nehéz megállni ezeket!!

2016. okt. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudatalatt történő egymásnak való feszengés miatt van ez, nekem évekig tartott erre rájönnöm, mire szabad lettem
2016. nov. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!