Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Örök elégedetlen vagyok...

Örök elégedetlen vagyok magammal szemben, teljesen ráment az önbizalmamra. Min változtassak?

Figyelt kérdés

Előrehozottan érettségiztem ötösre, az évvégi bizonyítványom is jól sikerült mégis mindig másokhoz viszonyítgatom magam és úgy érzem, hogy én nem vagyok olyan jó mint a többiek. Tegyük félre az iskolát. Alapvetően nagyon félénk vagyok, nem szeretek a középpontban lenni, ezért nagyon sok osztálytársam azt hiszi, hogy engem csak úgy irányítgathat. Nem tehetek róla, hogy ilyen a természetem, de mégis min és hogy változtassak? Öntsetek belém egy kis lelket, mert el vagyok keseredve.

17



2017. aug. 17. 00:27
 1/8 anonim ***** válasza:

"Előrehozottan érettségiztem ötösre, az évvégi bizonyítványom is jól sikerült..."

Tárgyilagosan szemlélve az égvilágon semmit sem jelent. Nulla, lóf***, semmi - ahogy akarod, úgy fogalmazod meg. A kérdés az: jól érzed most magadat? Örülsz neki?

Ha igen, akkor rendben vagy. Elértél valamit, amiről most úgy véled, hogy fontos. 17 évesen rendben van, hogy így véled, van még időd rájönni, hogy nem így van (az előrehozott érettségi, csakúgy, mint az érettségi önmagában, nagyjából semmit nem ér). De a lényeg, hogy amit időarányosan elérhettél, azt elérted.

2017. aug. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
"Amit időarányosan elérhettél, azt elérted...." - Egyáltalán nem vagyok elégedett...
2017. aug. 17. 01:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor érj el valami érdemlegeset, amire büszke lehetsz!

Azt mondod: az előrehozott érettségi neked semmi - rendben. De akkor neked mi a valami? Mi az, amire büszke lennél? Ha meg tudod fogalmazni, a következő lépés az, hogy elérd.

2017. aug. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy az érettségi nekem semmi, mert sok munkát fektettem bele, megdolgoztam érte. Amikor még csak készültem, akkor annyira "irigyeltem" azokat az embereket, akik már megcsinálták ügyesen. Mikor én is ugrottam a lécet, akkor úgymond már nem tűnt olyan nagy dolognak. Tudom, hogy hülyén hangzik.. Ezáltal önbizalmam sincs túl sok, mert én magam sem tudom értékelni az elért dolgaimat.
2017. aug. 17. 01:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt az előrehozott érettségit nem magad miatt csináltad, hanem a társadalom miatt. Csinálj valami olyat, amit magadért teszel. Nem muszáj hű, de nagy dolgot kitűzz célul, viszont amit kitűztél, az töltsön el boldogsággal. Ne engedd, hogy irányítsanak. Én is ilyen voltam, mindenki kihasznált. Egy időben engem is érdekelt, mit szólnak mások a jegyeimhez, vagy az érettségimhez, vagy ahhoz, hogy sikerül vagy nem az egyetemre, ahova menni szeretnék (bevallom, ez még mindig bennem van, nem tehetek ellene semmit, mert a családomon kívül kábé csak egy valaki támogat még teljes mértékben, a többiek azt várják, mikor bukok el), és azt vettem észre, hogy ez a lesz*arom stílus ilyen téren segített rajtam. Nem lettem olyan stresszes, és az érettségim is jól sikerült.

Ha semmi sem segít, vegyél egy üres befőttes üveget, pár cetlit, és kezd el felírni a cetlikre az összes olyan dolgot, ami boldoggá tett téged. Aztán ezek mellé írd le azokat is, amiket sikertelenségnek éltél meg. Ezt minden nap gyarapítsd, és esetleg mikor rossz kedved van, vedd elő és olvasd el őket. Lehet, hogy ahogy látod, mennyi jó dolog ért, motiváltabb leszel.

Barátaid, unokatestvéreid nincsenek, akikkel elmehetnél egyet mondjuk fagyizni, sétálni, kávézni? Lépj ki a komfortzónádból, csinálj olyan dolgokat, amiktől eddig féltél. Már az is egy előrehaladás. Sok sikert! :)

2017. aug. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, ez nagyon jó ötlet! Fel fogom jegyzetelni a pozitív és negatív dolgokat is. Vannak barátaim, de sajnos nem az osztályomból. Persze ez nem azt jelenti, hogy az osztályból nem vagyok jóban senkivel.:) Megpróbálok kilépni a komfortzónámból és úgymond csak az én céljaimra koncentrálni.
2017. aug. 17. 12:09
 7/8 A kérdező kommentje:
Jaj, ez lemaradt de szorítok Neked az egyetemhez!🙂
2017. aug. 17. 12:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen! :)
2017. aug. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!