Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzi sok ember jobban...

Miért érzi sok ember jobban magát attól hogy szerepet játszik és elhiszi saját magáról is hogy ő milyen fantasztikus tévedhetetlen ember?

Figyelt kérdés
Én undorítónak tartom ezt a jelenséget, miért nem lehet beismerni a hibákat, nem szégyen az. Sokkal nagyobb szégyen hazug szerepben tetszelegni. Szerintem.

2017. aug. 17. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Shakespeare nevű felhasználó válasza:


Színház az egész világ,

És színész benne minden férfi és nő:

Fellép s lelép: s mindenkit sok szerep vár

Életében, melynek hét felvonása

[link]

2017. aug. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Így védekeznek. Dominancia.

Nekem volt olyan lakótársam, akivel egyszer összevitáztunk valami pitiáner dolgon. Erre ő utánanézett, majd kitette cetlire írva az albérlet ajtajára a magyarázatot, és hogy bizony neki volt igaza. :DDD

2017. aug. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mert félnek az igazságtól, és maguktól.

Én is ilyen voltam régen,aztán rájöttem hogy őszintének lenni sokkal jobb,mert ugy sohase voltam folyamatosan boldog, időszakosan az voltam de az nem tartott sokáig.

2017. aug. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mert sokan nem mernek szembenézni az igazsággal, inkább még önmaguknak is hazudnak, amit később el is hisznek.

Erre kiváló példát szolgáltatnak az öregek (is).

- Amikor én fiatal voltam, minden nőt meghágtam, 5 napig dolgoztam folyamatosan, miközben élsportoló is voltam, és bejártam az egész világot.

- Józsi, te még a faluból se mozdultál ki, és egy munkanélküli alkoholista vagy.

2017. aug. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jobban el tudja adni magát. De az igazság előbb utóbb kiderül. Az ilyen ember folyton menekül a múltja elől. És nem boldog, mert tudja valójában, hogy milyen, csak nem ismeri el. És addig nem is lesz boldog amíg nem változtat ezen.
2017. aug. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy így érzi magát boldognak, nyugodtnak. Egy álomvilágba menekül ahol nem kell szembenéznie azzal, hogy valójában milyen ember is ő, és mások hogyan vélekednek róla. Ha beismerné, hogy ki is ő valójában, miket "tett", milyen hibái, rossz tulajdonságai vannak, akkor elképzelhető, hogy nem tudná elfogadni magát többé.
2017. aug. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!