Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért esik nehezemre a kapcsol...

Miért esik nehezemre a kapcsolattartás, kapcsolatápolás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Alapvetően barátságos vagyok, és mindenkivel meg tudom találni a közös hangot, emiatt ragaszkodnak is hozzám sokan. Viszont néhány ember kivételével nagyon nehezemre esik a kapcsolattartás.

Nehezen veszem rá magam, hogy válaszoljak, ha rám írnak, és kérdezik mi van velem. Tudom, hogy egy idő után nekem is illene ugyanígy megkérdeztem, de ez még inkább nehezemre esik. Őszintén szólva lehet önzőség, de nem is nagyon érdekel, hogy mi történhetett velük az utóbbi két hétben. Általában semmi. Személyesen szívesebben elbeszélgetek bárkivel, de ez az üzengetés és telefonálás is valamiért megterhelő és felesleges formalitásnak tartom.

Csak én vagyok ezzel így? Lehet, hogy ezekkel az emberekkel nem is nagyon szimpatizálok igazán, csak nem akarom őket megbántani, lerázni?



2017. aug. 17. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálam ez önbizalomhiány, visszautasítástól való félelem, olyan "minek írjak, lehet, hogy nem is kíváncsi rám" gondolatok miatt van.
2017. aug. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mondjuk nálam is van enyhe önbizalomhiány, de ahogy írtam itt inkább ők ragaszkodnak, kezdeményeznek.


Pasi vagyok egyébként. :D

2017. aug. 17. 14:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs köztetek barátság lehetséges, hogy nem is kötődsz hozzájuk annyira, hogy igényeld a gyakori beszélgetést velük.
2017. aug. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele. Miért illene megkérdezni, ha nem érdekel téged? Én csak olyanokra szoktam ráírni, kérdezni mizu velük, akikkel közeli kapcsolatban vagyok és nem semmiségekről beszélnek.
2017. aug. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!