Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálják ennyien Szabó...

Miért utálják ennyien Szabó Pétert?

Figyelt kérdés

Hiszen régen hajléktalan volt, és felállt a semmiből... Ez követendő példa lehet szerintem.


Ehelyett mégis sokan fújjognak és utálják, amikor ez az ember több ezer másik embernek segített, és általa több ezer ember lelt boldogságra, motivációra a mindennapokban.


Kedves fújjogók: Igen, ez agymosás! A negatív agyatokat mossa át pozitív agyra! Ez szerintem egy igen nemes kezdeményezés.


2017. aug. 17. 17:31
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
17%
"Mert valószínűleg nem hisz abban, hogy az adományok segítenének az embereken. " Az adományok olyanoknak kellenek akik tiszta vizet se tudnak inni, és ételhez se tudnak hozzájutni, ez nem segít nekik? Hány gyerek hal éhen? Vagy ők dolgozzanak? Mégis milyen kifogás ez?
2017. aug. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

No, te nem érted hogy mit mondok.


Pont azt mondtam, hogyha kórháznak ad PÉNZT, mert mi mást tudna, akkor azt nem kell nyílvánosságra kürtölni.


A hajléktalanoknak pedig adhat tudást például.

2017. aug. 17. 20:27
 23/30 anonim ***** válasza:
17%

"Az, hogy "a megvilágosodott ember szerényen él" csak egy hülyeség, egy oltári nagy marhaság."


Ezt megindoklod?


"De nézd meg Osho-t például. Ő sem élt szerényen, nem is tudom hány Rolls-Royce autója volt." Osho? Ő soha nem volt megvilágosult, a közelében sem volt, és ez pont ebből is látszik. A megvilágosult már nem érti miért legyen sok pénze, hisz nem tud hozzáadni az ő boldogságához.

2017. aug. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
24%

"A hajléktalanoknak pedig adhat tudást például."

Milyen tudást? Leül mellé a földre fizikát tanulni?

2017. aug. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Attól, hogy szerinted kérdező annyira ismert még nem azt jelenti hogy valóban az. Én sem tudom, hogy ki vagy mi ez az emberke, ha a kérdésre kell válasz, én nem is utálom épp ezért mert azt sem tudom mit csinál amiért utálják emberek.
2017. aug. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező.

Szabó Péternek, és Brian Tracy közös könyvét olvastam. :D

Beszereztem másik 2 könyvet, egyet Pétertől másikat Briantől, valahogy, ugyanazok a dolgok voltak leírva ezekbe a könyvekbe is, mint az elsőbe, amit olvastam, csak más volt a szövegkörnyezet, szóhasználat, és a megszerkesztés.(a jó tanácsok más sorrendbe voltak)

Rákerestem neten, az előadásikra, ezeken is a könyvben leírtak hangzottak el. Amit még észrevettem, hogy a legtöbb MLM-es birka, nagy kedvence, ezek, az emberek. Közbe a lavylal, meg a kairossal, és társaikkal beúsznak, de az már teljesen másodlagos. Könyvekbe leírtakat nem is követik, pl. kijön az új Iphone már veszik is. Kairosra hitelt vettek fel, mert kellett az induló tőke amivel beúsztak, és még pár ismerős is úszott. Aztán gyorsan el kellett költözniük, mert sok lett a haragosuk. De azért, olvassák Szabó Pétert, és járnak előadásokra. Amiken jóformán ugyanazt mondja el, és az elhangzottaknak, szerintem, felét fel se fogják ezek a jó emberek. :D



Még annyi, ezekben a könyvekben az áll, hogy a hitel az rossz. Meg törleszd ki az adósságaid, és utána gyűjts és úgy vágj bele új dolgokba, hogy az elköltött pénz x-szerese még megmarad. Pl. valami 10 forintba kerül, akkor vedd meg, ha neked 110 forintod van. Egyik videóban, Szabó Péter arról beszélt, hogy az Állj félre a saját utadból, könyveknek az első párkiadását hitelre hozta el a nyomdából. Kicsit van ellent mondás, a könyvekben leírt, és az ő tettei közt. Így a szava hihetősége is megkérdőjelezhető.

Kérdező:


"Kedves fújjogók: Igen, ez agymosás! A negatív agyatokat mossa át pozitív agyra! Ez szerintem egy igen nemes kezdeményezés."


Lavylos ismerősömnek volt hasonló szövege. Gyógyíthatatlan betegségre: "Aki nem akar meggyógyulni, azon mi nem tudunk segíteni" (Éppen valami 30ezres csomagot akart rám sózni, ami "több mint 3ezer anyagnak, a rezgésszámát tartalmazza" ez volt a válasza, mikor meg kérdeztem tőle, meg a piramisba felette álló embertől is, hogy mi van benne. :D Szintén nagy Szabó Péter fan. :DD



Van még kérdés? :P

2017. aug. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

"Osho? Ő soha nem volt megvilágosult, a közelében sem volt, és ez pont ebből is látszik. A megvilágosult már nem érti miért legyen sok pénze, hisz nem tud hozzáadni az ő boldogságához."


Pont ebből látszik, hogy Osho megvilágosodott volt. Sajnos az emberek nagyon nagy tévhitben élnek ezzel kapcsolatban. Mindenki úgy képzeli el a megvilágosodást, hogy belül boldog vagy, és már nincs többé szükséged semmi fizikaira, hiszen a lélek szárnyal. Ez nem így van. Minél magasabb spirituális szintre lépsz, annál inkább vágysz a fizikai dolgokra, legalábbis annyira, hogy egyensúlyban legyen a kettő. Akkor mondok hitelesebb példát: Az egyiptomi fáraók. Ha nézel róluk ábrázolásokat, láthatod, hogy ott egy kígyó a homlokuknál, a két szemöldök között. A felemelkedett kundalini kígyónál jobban a megvilágosodást semmi sem jelezheti. És azt tudjuk, hogy ők mennyire gazdagok voltak.


"A hajléktalanoknak pedig adhat tudást például."

Milyen tudást? Leül mellé a földre fizikát tanulni?"


Nem, hanem motiválni őket arra, hogy felálljanak. Szerintem a hajléktalanok többsége kitudni törni a hajléktalanságból, ha valóban akarná.


Bár hogy visszatérjünk az eredeti témához:

Azt nem említettem, hogy tavaly és valószínűleg idén is az Áttörésre lehetett vinni élelmiszert, és gyakorlatilag több tonna gyűlt össze jótékony célra.

Aki utálja is Szabó Pétert, itt egy indok, amiért szeretheti.

2017. aug. 18. 15:07
 28/30 anonim ***** válasza:
55%

Szabó Petit itt mindenki szereti nálunk, az egyetlen kocsmát üzemelteti a faluban. :)


Ja, lehet nem róla van szó, de Szabó Peti az Szabó Peti. :D

2017. aug. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%

"Pont ebből látszik, hogy Osho megvilágosodott volt. Sajnos az emberek nagyon nagy tévhitben élnek ezzel kapcsolatban. Mindenki úgy képzeli el a megvilágosodást, hogy belül boldog vagy, és már nincs többé szükséged semmi fizikaira, hiszen a lélek szárnyal. Ez nem így van. Minél magasabb spirituális szintre lépsz, annál inkább vágysz a fizikai dolgokra, legalábbis annyira, hogy egyensúlyban legyen a kettő. "



Kérdező te egy troll vagy? Hogy gondolhatod ezt a megvilágosulásról? Van fogalmad erről? és mi az, hogy egyensúlyt kell tartani? Ebből látszik, hogy te fel se tudod fogni, hogy mi az amikor a lelked akár egy másodpercre is érintkezik veled. Érezted te azt már valaha is?

Amit te írsz azt még tévhitnek se lehet nevezni, mert ebben senki sem hisz, maximum te. a spirituális életet nem úgy kell egyensúlyban tartani a fizikai léttel, hogy vagyont szerzel, hanem hogy sportolsz, éled a világi életet a családoddal, az ismerőseiddel, dolgozol.


Osho azért sem volt megvilágosult mert a férfiakat ledegradálta, míg a nőket magasztalta a könyveiben.


"Az egyiptomi fáraók. Ha nézel róluk ábrázolásokat, láthatod, hogy ott egy kígyó a homlokuknál, a két szemöldök között. A felemelkedett kundalini kígyónál jobban a megvilágosodást semmi sem jelezheti. És azt tudjuk, hogy ők mennyire gazdagok voltak."


Az egyiptomi fáraóknak sem volt közük a megvilágosodáshoz. Rabszolgatartók voltak, ez hogy egyeztethető össze? Végtelen nagy egójuk volt, csak ennyit jelentenek ezek az ábrázolások.


Ismétlem, a megvilágosult embernek értelmét veszti a vagyon halmozás.

2017. aug. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Anzel Mus ***** válasza:
66%

Kedves kérdező! Te itt valójában nem kérdezel, hanem vagy “térítesz”, vagy felméred Szabó Péter piacát. Nagyon hosszú, regény terjedelmű személyes érintettséggel bíró szöveget tudnék írni arról, hogy miért is káros az, amit csinál. Ha hasznos lenne, akkor már tele lenne milliomossal az ország, akik csak az ő előadásairól kerülnek ki. Erre nyilván az a válaszod: biztos nem akarják eléggé.


Ami talán legjobban rávilágít arra, hogy ennek az embernek az “életműve” légvárra épül az az, hogy félreértelmezte a Maslow-piramist. Mint oly sok minden mást, mint pl. Te is a megvilágosodás fogalmát.


Nem Oshonál, nem Brian Tracy-nél, de még csak nem is Szabó Péternél kell keresni a megvilágosodást. Én ismerek egy herceget, aki szakított gazdag, de boldogsághoz nem vezető múltjával és elvonult elmélkedni. Az egész megvilágosodás tőle ered. Sokáig külső tanításokban kereste a belső egyensúlyt, aztán mikor mindenkiben csalódott, akkor leült egy fügefa tövébe és... “Számomra nincs semmi ezen a világon túl. Tudatlanságom megszűnt, tudás töltött el. A sötétség elmúlt, világosság támadt.” Majd őt kezdték el követni. Ingyen tanított. Úgy hívták: Gautama Sziddhártha, a Buddha. Hozzá hasonlóan sem a názáreti Yeshua, a Megváltó, sem pedig a mekkai Mohamed, a Próféta nem borsos árért eladott jegyekkel verbuváltak maguknak tanítványokat az Áttörés show-jukra. Egyszerűen azért, mert hatott az emberekete tanításuk, az emberek pedih ezért elkezdték őket követni. Mint a tömeg a legtöbb lájkot kapó celebet. Csak akkor nem a lájkért és a vagyonért tették ezt, hanem a hitért. És nem azért hittek az emberek, mert ami drága, az biztosan jó, hanem mert amit mondtak az jó volt és tartalommal bíró.


Na ez nem mondható el Péter tanításairól. Nem jó, nem vezet sehova, nem világos és nem is világosít meg. Sőt, társadalomra gyakorolt hatása káros. Pozitív érzés pillanatnyi közvetítése az nem egyenlő a változtatással. Ezektől a rémes, szövegkörnyezetükből kiragadott idézetektől nem fog megváltozni senki, nem

indukálódik senkiben gyökeres változás. Az ilyesféle motivációs show-k olyanok, mintha a szart azzal próbálnád szebbé tenni, hogy fújsz rá parfümöt.


Az értelmes emberek nem utálják Szabó Pétert, csak elfordulnak tőle. A maradék követi. Hozzáteszem, én is, Facebookon. Mint negatív példát. Milyenné nem kell válni. És sokan vagyunk így. Míg ő nárcizmusának táplálását kapja vissza szerencsétlen, megváltásra vágyó követőitől.


A fáraós hasonlatért ezer köszönet!!! Ahogy a fenti bölcs emberekhez nem hasonlítható Péter, a fáraókhoz igen. Mert az általa elképzelt (Maslow) piramis csúcsáról szór le morzsákat a rabszolgáknak, akik pénzüket adják egy kis falatért is. Az ő életműve egekig emelkedik és csillog, míg a tömeg életeben vajmi kevés változás következik be. Innen csak egy ugrás az MLM... na tessék, még egy piramis.

2018. júl. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!