Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért heveskednek...

Az emberek miért heveskednek akkor ha neki nem tetsző válasz jön?

Figyelt kérdés
Ha van egy tény amit közölnénk vagy belátásra birnánk valami fajsúlyos dologgal kapcsolatban, akkor az ember miért kezd el puffogni, jóformán erőszakos barbár módjára most mondja a magáét, és még ő kezdi el kioktatni, lekicsinyiteni a másikat, elküldeni, de úgy hogy fossa a szót a rizsát, még meg se akarja hallani mit mondanak, fel se akarja fogni, meg érteni, hogy lehet ennyire elvakultnak lenni? Vagy nem is tudom minek nevezzem ezt. Én normális emberi reakciónak tartanám h meghallgatni a másikat, és higgadtan mondani hogy jó oké át gondolom. . Ennyi. Nem az h még itt vérig sértve érezze magát meg önsajnálkozik. Alapvetően miből ered ez az egysejtűség?
2017. aug. 17. 23:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokan annyira primitívek, hogy az valami hihetetlen. És általában ők a legerőszakosabbak. Egy ideig én is csodálkoztam, hogy ilyen is van. Ma már átlépek ezeken, mert nem fogom magam idegesíteni egy vadidegen barom miatt. Neked is ezt javaslom. Ne ragadj le ezeknél, vannak értelmes, normális emberek is.
2017. aug. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert általában az emberek azt szeretnék hallani amit ök gondolnak. Meg vannak gyözödve, hogy az a helyes, és amikor valaki probálja akár szépszoval rábirni öket, hogy nem gondolod jol, máris sértve érzik magukat, hogy mi az, hogy nem nekem adsz igazat? Ennyi mindenkiben kellene lenni, hogy meghallgassa a másikat, átgondolja a mondandoját, és belássa kinek van igaza. Szerintem pedig jo dolog, velem is sokszor elöfordul, hogy váltig állitok valamit, gondolom hogy jol cselekedtem, közben a kivülállo személyek sokkal jobban átlátják a helyzetemet és sokkal jobb tanáccsal látnak el. A baj csak az, hogy néhány ember ezt felfogja és megköszöni, mig a többiek vérig sértve odébbállnak és "öriharit" kiáltanak ki.
2017. aug. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem a válaszra kíváncsiak, hanem a saját véleményük megerősítésére várnak.
2017. aug. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak az a rossz hogy manapság minden második ember ilyen. Nehéz elkerülni de még azt se tudod róla hogy olyan, menet közbe derül ki. Olyan is hogy külsőre azthinnéd értelmes intelligens, közbe meg kiderül hogy van egy ilyen stikkje
2017. aug. 18. 00:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Jo hát azért ez nem a világ legnagyobb hibája. Mondd meg neki, számitson arra, hogy te kimondod a véleményed. Föleg ha közeli barátságban vagytok, inkább töled tudja meg ha valamit nagyon rosszul csinál. Aztán vagy elfogadja, vagy ha nagyon nehezen viseli akkor szimplán hallgasd meg, ne érts vele egyet de ne is mondj ellent.
2017. aug. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert az emberek manapság nem tudnak veszíteni, nem tudják beismerni ha tévednek. Mert az sértené az egojukat. Rávilágítana, hogy mennyire tudatlanok. (most nem nagyképűségből, nyilván senki se ért mindenhez)

De pl. én az az idióta vagyok aki leáll emberekkel vitatkozni a neten, és tényleg ez van, sok a sakkozó galamb.

De ha a másik oldalról nézük, egy kicsit a fröcsögőket is meg lehet érteni, most nem politizálásból, csak egy példa.

Amikor mondjuk egy fideszest szembesítesz a lopásokkal és olyat válaszol, hogy "mások is lopnának hurr durr" akor a legszívesebben és is ráüvöltenék, hogy MIÉR VAGY ILYEN KIBSZOTT BUTA

2017. aug. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!