Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok fiúnak/férfinak miért van...

Sok fiúnak/férfinak miért van az az undorító szokása, hogy a nekik nem tetsző egyént leb. zizzák, homoszexuálisnak nevezik?

Figyelt kérdés

Nem provokálásnak szánom a kérdést, és nem is veszekedni szeretnék.


Én bár meleg vagyok, viszont ezt a tulajdonságot képtelen vagyok megérteni. Miért kell egy ismeretlen emberre ráaggatni a b...zi jelzőt? Miért kell homoszexuálisnak titulálni?

Most az egy dolog, hogy ez a jelző eléggé sértő és úgy állítja be a homoszexualitást, mint valami szégyellni való dolgot (pedig nem az), de miért jó az, hogy valakit annak neveznek?

Ez ugyanúgy érvényes arra, amikor valaki tényleg meleg vagy biszexuális, és rá is folyton ezt a B betűs jelzőt használják.


Példa:

Láttam egy magyar interjút egy 18 éves sráccal, sportos volt, jól állt a haja is, és jól öltözködött. Erre a kommentekben folyamatosan "kis b..." "homokos" meg rengeteg negatív és sértő jelző, de a fő sértés az volt, hogy sokan homoszexuálisnak nevezték, pedig nem volt az, barátnője is volt.


Mire jó ez? Miért van sok fiúnak/férfinak ilyen undorító, gyomorforgató tulajdonsága? Ha én nem ismerek valakit, akkor sem nevezem XY-nak.

Miért van ez?


Csak szerintem prosztó, alpári dolog ez, ami a tanulatlanságot, műveletlenséget szimbolizálja?



2016. ápr. 12. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ez inkább az irigység kategória. Én folyamatosan azt látom, hogy ezt a B-s jelzőt a jól kinéző, magukra tényleg adó férfiakra mondják előszeretettel. Az ilyen alpári, tuskó parasztok ezzel nyugtatják a kis szívüket, hogy ők tökéletesek, ők sokkal jobbak, mert akit lenéznek az biztos meleg, és nem jelent "konkurenciát".

Tipikus irigység, csak ugye az irigységet az átlag ember képtelen beismerni.


A lányoknál is megvan ez, csak ők nem leszbikusnak, hanem k..rvának titulálják inkább azt, akire irigyek. (Tiszt.kiv.)


Szánalmasnak és gyerekesnek tartom mindkettőt. Aki ismeretlenül lebu ziz, leku rváz valakit, az szinte biztos, hogy irigységből teszi. Az ilyenekből nem tudok nagyobb értelmet kinézni, és nem is szeretek az ilyenekkel szóba állni.

2016. ápr. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
4%

2-es jól mondja.


Egyébként melegek is b_zi-zák egymást. Akkor ők is tanulatlanok, műveletlenek stb.? Semmi köze nincs ezeknek ehhez a témához.

2016. ápr. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Én az irigyeknél látom ezt, ha egy pasi lát egy másikat aki jobban néz ki nála, tehetségesebb vagy valami akkor azt leszólja... gondolom ettől érzi magát többnek nála. Hát elég gáz, de legalább könnyű kiszűrni az idiótákat így.
2016. ápr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Ha valaki nem affektál , tejesen normálisan néz ki, arra is mindig azt mondják, hogy b*zi.

Ha egy kicsivel is több a hajad mint egy kopasznak, és nem surranóban mászkálsz vagy tiszacipőben, akkor bizony le fognak homározni.

Szóval igen, a butaság , jól fogalmaztál. Egy embert leb*zizni amiatt, mert jól öltözött és mert mondjuk zselézett vagy oldalra fésült a haja, ami a napnál is világosabb, hogy nem b*zis, lehomározni, igen csak buta dolog.

Ugyanez igaz, amikor minden lányra, aki nem bokáig érő szoknyában és zsíros hajjal közlekedik, azt mondják, hogy egy r**anc.

Ez az emberi butaság és éretlenség. Természetesen van amikor valóban igaz a kinézetre, hogy b*zis meg r**ancos, de nem ez az átlag. Csak az egyszerű ember inkább válogatás nélkül szajkózza, minthogy különbségeket tenne.

2016. ápr. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egyesnek tökéletesen igaza van.


A másodiknak is részben, mert ugyan én is meleg vagyok, de a magát játszó melegek stílusa nem tetszik és nem is akarok vele érvényesülni, így megértem azokat a heterokat, akiket ez a feltűnési szerep zavar. Nem hiszem, hogy irigységből hanem csak mert vannak idegesítő tulajdonságai az embereknek, ami másnak zavaró lehet. És itt most nem akartam megbántani azokat a melegeket, akik kitűnnek úgymond vagy ki akarnak. :) Csak leírtam, hogy szerintem ez érthető.

2016. ápr. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
19%
Ja és azt se felejtsük el, hogy a b(*zizást sokszor sértegetésre használják az emberem. Ez már beépült a mindennapokba. Ha valaki hülyeséget csinál, akkor az egyszerűen b*zi. Ezt a nyugati országokban is használják sértegetésre. :) Szomorú de akinek nem inge, ...
2016. ápr. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én bátyám is ezt csinálja. Tudni kell, hogy őt ilyenkor nem érdekli, hogy az illető tényleg meleg-e. 2 dologról van szó:


1., Sztereotipikus tulajdonságokat tulajdonítanak a melegeknek, és mindenkit annak neveznek függetlenül attól, hogy az illető kihez vonzódik. Nm is érdekli őket, hogy melege.

Legjobb példa erre: Jon Bon Jovi, az énekes azt állította magáról, hogy a felesége a legjobb barátja. Reakció: ez b* *zis. Pedig ez nyilván paradoxon. (Tudom, vannak homoszexuálisok, akik éltek házasságban, de maga a tény, hogy valakinek a felesége a legjobb barátja nem ezt jelenti.) Aki ezt mondta nekem, nem gondolta azt, hogy ez az énekes tényleg a férfiakhoz vonzódik, se azt, hogy ne szeretne a feleségét. Ergo egy paradoxont mondott, de ez őt nem zavarta. Ez hasonló ahhoz, amikor lezsidóznak valakit, de nem érdekli őket, hogy tényleg az-e.


2., A másik lehetőség a szűkös szókincs, amikor csak úgy mondja.

2016. ápr. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, és szerintem is rosszul teszik.
2016. ápr. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
bocsánat az elírásokért
2016. ápr. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert kevés az igazi férfi.Keménykedéssel,okoskodással leplezik a kisebbségi komplexust,a primitívséget,irigységet.Bárkit leszólhatnak,de rájuk nem lehet semmi rosszat mondani.Ha valaki gyúr,vagy csak simán nagyobb darab,leb.....zizza a vékonyabb embereket,mert kötelezőnek érzi,hogy véleményt mondjon róla,hiszen enélkül megáll az élet az univerzumban.Nem tanultak meg tisztelni másokat,de ők elvárják a tiszteletet.

35 éves férfiként mondom,hogy ez gáz.Talán előttük sem volt jó példa...Legyél jó sportoló,hős,erős ember,mindig győzz,legyél gazdag,legyél apa büszkesége.De arra senki nem tanítja meg őket,hogyan legyenek igazi férfiak,akiket a többi férfi is tisztel,anélkül,hogy megfélemlítés miatt tennék.

2016. jún. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!