Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek nem fura ha 13...

Szerintetek nem fura ha 13 évesen fizikus szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a matekot és a fizikát és, mivel a műszaki dolgok nem érdekelnek ezért elhatároztam ,hogy fizikus leszek mert mióta van fizika órám azóta nagyon érdekel. Azt szeretném megkérdezni,hogy szerintetek ez nem fura avagy ciki mert a mai fiatalok többségének eszébe se jutna ez a pálya. Válaszokat előre is köszönöm!

2017. aug. 19. 22:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%

Én ugyanígy jártam. Az egész alsó tagozatot b4romira untam, de még az ötödiket is. Mindenféle gagyi, együgyű dolgot tanultunk, azt is roppant unalmasan.

Aztán amikor hatodikban elkezdődött a fizika (meg a biológia), akkor éreztem, hogy na végre valami rendeset is tanulunk. Fizikából annyira felszívtam magam már akkor, hogy túl sok ötösöm lett, és pótlapot kellett az ellenőrzőbe ragasztani (nem kamu, tényleg így volt).

Ugyanúgy, mint te, megéreztem, hogy talán a fizika alkalmas valami végső magyarázatokra a világban.

Aztán spec. fizika tagozatra is mentem elit gimibe, később fizika szakot végeztem az ELTÉn. (Csak sajnos tanár lettem...)

Meglátod, végig állati izgalmas dolog ez, csak a legfontosabb, hogy a MATEKOT is legkomolyabban tanuld, anélkül a fizika nem működik. Főleg gimiben kellene az emelt matek is, de ez még odébb van.

A legjobb, ha eljársz matek és fizika versenyekre, azokona akkor is m4rha sokat fejlődsz, ha nem az élen végzel. Majd a KöMaL újság feladatait is oldogasd.

Furának fura az érdeklődésed, de csak azért, mert ma már alig valakit érdekelnek a szellemi dolgok.

Szóval hajrá, sok sikert, de nem lesz fáklyásmenet.

De ha rendszeresen és rendesen tanulsz, elérheted a fizikusságot.

2017. aug. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
A Révai Miklós Gimnázium matfiz tagozatára készülök mert egyértelmű,hogy sokat segít már gimiben is az emelt matek és fizika. Az utolsó három válaszolónak pedig köszönöm az értelmes válaszokat!:)
2017. aug. 20. 00:09
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem fura
2017. aug. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
59%

Én gimi után fizikus szakra mentem. Súlyos tévedés volt mert nem olyan gyakorlatias mint ahogy az ember naivan elképzeli, kb olyan magolós mintha angol történelem szakra mennél.

Persze én is 3. voltam a megyei matekversenyen általános iskolásként de az egyetemen ez nem számít.

2017. aug. 20. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
59%

Kedves Kérdező!


Nem fura, sőt! Csak biztatni tudlak, tanulj, okosodj, valósítsd meg, amit kitaláltál.


Én támogatom a magam részéről a felvetésed.

2017. aug. 20. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
59%
Minél korábban tudod, hogy mi akarsz lenni, annál jobb. Szóval hajrá!
2017. aug. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
0%
Egyedi hópihe lehetsz, mert számomra a matematika a legunalmasabb tantárgy a világon... most megyek nyolcadikba. Tavaly kezdtük el tanulni a h@lye képleteket, baromira unalmas... akármennyire próbálok figyelni órán, már az első öt percben elalszom :/ én számítógép - karbantartó szeretnék lenni, engem ez mindennél jobban érdekel.
2017. aug. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Lemaradt, 13/F
2017. aug. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
37%
de, nagyon fura, tök különleges vagy!!!4!!
2017. aug. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!