Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet az ember valamiben...

Hogy lehet az ember valamiben tökéletes?

Figyelt kérdés
Ma ilyen dolgokon gondolkoztam el. Elég mélyen belementem a témába és arra jutottam, hogy dolgoknak a gyökeréig kell lemenni ahhoz, hogy valamit tökéletesen elsajátitsunk, itt inkább a napi tevékenységekre gondolok példaként, ahhoz hogy én mondjuk nagyon jól sportoljak, és el jussak a profi szintig, ahhoz a legapróbb részletet is figyelembe kell venni, tehát pl futok, akkor szószerint vezetnem kéne mindent, le mérni az időt, a távot, és még azt is számba venni, mikor és mennyit állok le pihenni, és a pihenő idő alatt mikre gondolok, ha ezen javítani akarok akkor itt a pihenő időt kell szemügyre venni. De ezt igy vezetve minden részletét, beleértve minden részletét, azt is hogy milyen futócipő van, azt lebontva arra, hogy ez hol lett vásárolva, mennyire megbízható stb, vagy a szél erősségét, ez mind befolyásolja a részidőt. De ez csak egy példa, ugyan ez igaz mindenre, ha én meg akarok tanulni valamit akkor bele kell menni, és részleteire bontani, számba venni mindent ami azzal kapcsolatos, pl a pár keresésre is igaz, ha én vezetek minden egyes dolgot, kikkel, milyen emértékkel találkozok, ebbe bele menve azt is rögzíteni milyen témák voltak, mi volt az ami tetszett a partnernek és mi nem, ezekből lelehet szürni egy összefogó viselkedési mintát. Az a személyes véleményem, hogy ez így rengeteg energia befektetés, nincs az az elme ami ennyi információt befogadna, és mérlegelni tudjon, viszont géppel, eszközökkel vezetve, szerintem az ember felül múlni önnmagát. 100x jobban teljesítene, megoldódnának a problémái. Van az a mondás is, hogy az ördög részletekben lakozik. Szerintetek azok az emberek akik jók valamiben, azok is ekképpen járnak el? Én ezt a dolgot személyszerint iszonyat fárasztónak tartom kizsigerelőnek, hogy kb egy egész életvitelt e szerint átalakitani.. nemtudom lehetséges... mi a véleményetek?
2017. aug. 19. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Te nagyon ki vagy pihenve,nem baj lassan iskola :)
2017. aug. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A tökéletesség önmagad elvesztése.

- El Topo avagy A vakond. Remek film.

2017. aug. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg van az a mondás, hogy a részletekben lehet elveszni. Ez az igazi idöpazarlás. Ehelyett inkább cselekedj. Ja,és tökéletes dolgok nincsenek.
2017. aug. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az ördög a részletekben lakozik. Képletesen értsd. Ez egyoldalú, tökéletlen hozzáállás, mert alapvetően bal agyféltekés, és NEM hatékony hozzáállás.


A tökéletességre törekvéshez egyensúlyba kell lennie a két agyféltekének, dinamikusan is, meg összességében is.


A leírásodból szinte teljesen hiányzottak a jobb agyféltekés funkciók:


ráhangolódás, ösztönösség, ráérzés, ihletettség, spontaneitás, érzelmek, élmény, játékosság, humor, érzékelési határok feszegetése, szokatlan/egyéni jelleg, valószínűség, megérzések, FANTÁZIA, TRANSZ ÁLLAPOT, 5 ÉRZÉKEN TÚLI ÉRZÉKELÉS, MŰVÉSZETEK (főleg önterápiás célra),


De ami a legdöntőbb talán, és szintén alapvetően jobb agyféltekés funkciók:


ÖSSZEFÜGGÉSEK KERESÉSE, SZINTÉZIS, FILOZOFIKUS HOZZÁÁLLÁS.


Az utóbbiak pont az analízis (szétbontás, elemzés) ellentétei.


Viszont ami még nagyon lényeges, és mindkét agyféltekével összefügg:

önismeret mélyítése, valamint tudati önfejlesztés, és a figyelem különféle módjai.

2017. aug. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Most látom csak, a végén te is pont az "ördög a részletekben lakozik" mondást hoztad fel. ;) Áhá, tehát te is fárasztónak, és NEM hatékonynak sejted az általad felsoroltakat, ahogy én is...


Na, a lényeg mégis az, hogy az előző hozzászólásomban összefoglaltam, mi kellene még, az analízisen felül, azt kiegészítve.

2017. aug. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak a fő kérdésre válaszolva: rengeteg-rengeteg gyakorlással, ami idővel megtérül. Gondolj bele: a híres régi zeneszerzők rengeteg művet készítettek, de a legjelentősebb az csak 1-5, mégis a köztes lévő időben is munkálkodtak.
2017. aug. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy lehet az ember valamiben tökéletes? sehogy! mert ember vagy.
2017. aug. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon is lehet és érdemes tökéletességre törekedni még avval a tudattal is, hogy sose éri el az ember.


Hogy miért? Mert a tökéletességhez való KÖZELÍTÉSnek nagyon is van értéke! Logikus.


Példa: tegyük fel, hogy érdekel téged egy idegen nyelv, és látod is értelmét tanulni. Na most, ha egyre közelebb jutsz a -bár nem létező a tökéletes állapot, de idealizáltan tökéletes anyanyelvi beszélő nyelvi tudásához, akkor logikus módon annál jobban érted, írod, olvasod és beszéled azt a bizonyos nyelvet.


Tehát tökéleteSEDNI nagyon is van értelme, és lehetséges is, az élet szinte minden területén. Függ persze érdeklődéstől, lehetőségektől stb.

2017. aug. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!