Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek valóban így...

Szerintetek valóban így gondolkodnak ezek az emberek, vagy csak a csordaszellem hat?

Figyelt kérdés

Nem tudjuk, kik válaszolgatnak itt és hányan, valamint a való életben nem ezzel a mentalitással találkozom főként, ezért feltételezem, hogy a főleg a család témakörében adott válaszok nem a "nép hangja". De valóban így gondolkodnak ezek az emberek, vagy csak a csordaszellem, netán a pontozás/lepontozás motiválja őket?

- Szinte örömnek kellene tartani, ha homoszexuális lenne a gyerekem. Egyszer valahová azt írtam, hogy nem örülnék neki, meg kellene emésztenem a dolgot, de természetesen nem taszítanám el a gyerekem, ugyanúgy szeretném tovább. A "meg kellene emészteni" már alapos lepontozást érdemelt, és nem csak nálam.

- Sok ember itt természetesnek tartja (?), hogy már 14 éves korban, "ha kellően érett" (és ugye itt mindenki az) szexuális életet éljen, ottaludjon, stb.

- A szülőnek kuss van, még azt sem kérdezheti meg a felnőtt gyerekétől, hogy letette-e a vizsgáit, ha elmegy este otthonról, hová megy, de azért minimum kötelessége az élethosszig tartó támogatás. (Jó régen felnőtt vagyok, de ha elmegyek itthonról, automatikusan megmondom hová megyek, kb. mikor jövök haza)

-ha egy nő otthonmarad a gyerekeivel, ő automatikusan ingyenélő, és mennyire igénytelen szellemileg. (Pedig nagyon kevés az a munkahely, ami valóban szellemi kihívás, és a "tájékozódást" nem az teszi ki, hogy ki kavar éppen kivel.

-az anyósnak max. akkor van igaza, ha alszik vagy ha halott.


Nem sorolom tovább, biztos ti is tudnátok folytatni a sort. Aki gyakori látogató itt, hamar felismeri, mik lennének az elvárt válaszok. Vagy tényleg, a valóságban is így gondolkodnak nagy tömegében az emberek?



2017. aug. 23. 14:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Ha valahol értelmetlen vagy érthetetlen, írjatok, pontosítok.
2017. aug. 23. 15:00
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek azt akarják hallani, amit szeretnének, hogy mondjál. Ha valami nem tetszik nekik akkor megy a lepontozás, az senkit nem érdekel, hogy valóban hasznos e. Ide nagyon sokan önigazolásért járnak, nem valóban megoldásért. Ezen a platformon könnyű rebellisnek lenni, de amikor szemtől szemben állnak az emberek azt mondják, amit hallani akarnak tőlük, hogy nehogy kinézzék, az igazság csak másodlagos. Én nem adok senkinek tanácsot csak ha kéri, és megmondom mit gondolok, azt is hiszik az emberek körülötte, hogy faragatlan vagyok, de nem érdekel.
2017. aug. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy így gondolkodnának többségében az emberek, ha őket is érintené a dolog, akkor legtöbb esetben már más lenne a helyzet. :-))))
2017. aug. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

FOgalmam sincs, de ezeket én is utálom.

De azért szerintem:

- Gáz, ha valaki elítéli vagy megkülönbözteti a nem heterokat.

- Nem természetes, ha valaki 14 évesen szexuális életet ér, csak azoknak, akik 14 évesen kezdték. Valószínűleg sérti az egójukat, ha valaki leribiz egy 14 év körülit, aki szexel, mert ő is akkor kezdte, és ugye az kiabál, akinek a háza ég..

-A "Szülős dolgot" szerintem azok erőltetik ebben a dogmatikus formában, akik 18 évesen vért izzadva valamiért elköltöztek otthonról, és nekik csak az a járható út, hogy ha egy fiatal felnőtt otthon van, akkor neki két műszakban kell dolgozni egyetem mellett, mert otthon az utsó faalatot is kifizetni, mert miféle ember az, aki nem úgy cselekedett,ahogy ő..SZERINTEM.

- Biztos van olyan anyuka, aki muszáj volt munkát vállanlni kis gyerek mellett, és azt gondolja, hogyha neki muszáj volt, akkor másnak is. TUdod, a magyar mentalitás. Ha nekem xar, akkor legyen másnak is.

- Lehet,hogy néha az anyósnak is igaza van, de a párkapcsolat = férfi+nő, és ide az anyós nem fér be, akárhogy akar. De, néha befér, ahol a házastársak nem elég határozottak.

2017. aug. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
A gyakori egy gyűjtő. Zömében tinik, meg pattant lúzerek gyűjtője, és pontoznak le meg adnak balfék válaszokat.
2017. aug. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A fentiek csak példák voltak, hogy éreztessem, mire gondolok. Szerintem is sok a tizenéves a válaszolók közül.

Azt is értem, hogy van az emberben egy akár természetesnek mondható megfelelési vágy is, azért írja azt, amit. Azt viszont komolyan gondolom, hogy többen lennének őszinték, többen mernék felvállalni a véleményüket, ha megszűnne a pontozás.

Ez a pontozás dolog amúgy sem releváns sokszor. Nem azt nézik, hogy az illető helyesen válaszolt-e, hanem, hogy szimpatikus-e a válasz. Persze, nem erről szólt a kérdésem, ebbe ne is menjünk bele.

2017. aug. 23. 15:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak nézz szét, a kérdéseken és a válaszokon, és a kicsit intelligens ember tudja, hogy miylen emberek járják az oldalt....

A lepontozás meg divat lett. Ez ellen nem tudaz mit tenni...

Elmúlt 1 hónapban 20% esett a statisztika.....

2017. aug. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igazad van, Kérdező, nagyon szétcsúszott, elmállott, leereszkedett az oldal. Ha nem lennék valamennyire függő, már sikerült volna elhagynom, de dolgozom rajta. (talán csak a humorba írok majd)

Gondolnád, hogy szinte az összes pontot a 100%-ból azzal veszítettem el, akkor esett le mindig, ha ezt az azonosságot írtam valahova:

'Az ember ember.'

És esetleg még ezt követte óriási felháborodás:

'Az a normális felnőtt ember, aki felelősségteljes.'

A 'felelősség' szó allergiás reakciót vált ki a legtöbb emberből:D

A 'hűség' is kritikus szó, de ezt a kifejezést rendszerint nem értik, ezért nem is írom.


Csapongva, szétszórtan, össze-vissza rohangászni anyagi/ fizikai/testi vágyaink beteljesítésért, kiélve, kiégve - az igen! az 100% :D

2017. aug. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!