Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A családi napköziben rá váró...

A családi napköziben rá váró csordaszellem valóban képes rávezetni kisfiam a szobatisztaságra, ha most idehaza még sehol sem tartunk? Mennyi idő alatt számíthatok eredményre?

Figyelt kérdés
2009. márc. 25. 08:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Az attól is függ, hogy mennyi idős. 2,5 éves gyereknél egész gyorsan lehet eredményre számítani, de hajlamtól is függ. Az én kisfiam 3 hét alatt lett teljesen szobatiszta. MI kihagytuk a bilit is, volt neki, de nem volt hajlandó ráülni. Vettünk wc szűkítőt, és azóta ott végzi a dolgát. De fontos, hogy ne siettesd!
2009. márc. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát a mienk 3 éves elmúlt, és sem a bili, sem a wcszűkítő nem jött be. Mint aki utálja a bilit, hisztit csap, ha egyáltalán szóba kerül, hogy ráüljön, illetve oda pisiljen, vagy kakiljon. Egyszer-kétszer pedig már sikerült neki és akkor ünneplős ovációban törtünk ki (ahogy a nagykönyv írja). Tisztában van az egész működésével, imádja a Pisis Elmo bábfilmet, de valahogy mégis irtózik ettől az egésztől. Remélem a csordaszellem változást hoz majd lelkében.
2009. márc. 25. 12:46
 3/3 anonim válasza:
Szerintem jót tesz neki a napközi ebből a szempontból. Azt olvastam, hogy a szobatisztaság nem elfogadása lehet dacreakció is a gyermeknél. Érthető, hogy már szeretnétek, ha szobatiszta lenne, de valóban nem szabad sürgetni. lehet, hogy neki egyszerűen kényelmetlen a bili. Nálunk ez volt. A szűkítő vált be. nem szabad erőltetni a bilit. A kisebbikem se akar bilizni, mert látja, hogy a nagyobb a Wc-re ül. vannak olyan karakterű gyerkek, akik rögtön mindent úgy akarnak csinálni , ahogy a felnőttek, és nem fogadnak el más alternatívát. Érdemes még arra figyelni, hogy zavarja-e ha kakis, vagy pisi a pelus. HA ez még nem zavarja, nem jelzi, akkor távolabb van a szobatisztaságtól . Bocs, ha evidenciákat írtam, de nemt tudom, ki mit tud.
2009. máj. 13. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!