Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a manipuláció és hazugság...

Mi a manipuláció és hazugság célja?

Figyelt kérdés
Pesze értem hogy egy lebegő cél. De azon kívül.
2017. aug. 23. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek félrevezetése által remélt nyereség.
2017. aug. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hazugság során megakarsz úszni valamit (pl. miért nem jöttél el a megbeszélt időpontban?)


A manipuláció érdeked érvényesítèse másik személy felett. (

2017. aug. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valami féle hasznot, nyereséget csaljak ki saját hasznomra, anélkül hogy tudná az illető, hazugság meg az hogy félrevezessem a másik embert kihasználva a jóhiszeműségét.
2017. aug. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ugyan,a hazugságok legtöbbjének semmi köze nyereséghez,haszonhoz,szimplán emberi játszmákhoz kapcsolódnak.


A célja mindig a másik megtévesztése,hogy a valósággal ellentétes ténytudomása legyen.


A haszon az csak egy lehetséges indíték,ahogy lehet indíték az is,hogy jót akarsz az illetőnek vagy még ezer más ok.

2017. aug. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Manipulálás alatt pedig a másik önkényes irányítását értjük,mint összetett folyamatot. Ezt legegyszerűbb hazugsággal,de egy csomó más praktika is van.
2017. aug. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tegyük fel elkésel öt percet a munkahelyről, ez azért történt, merr bementél a Nemzeti dohánybóltba, ahol lassú volt a kiszolgálás.

A főnök tegnap összerezzent a feleségével, és (bár a felső vezetőket nm az érzelmeik irányítják) most téged számonkér. Azt mondod, baleset volt, és a forgalmat elterelték...(ez hazugság)


Vagy azt mondod: Úgy döntöttem, hogy mégis bejövök dolgozni, tegnap vettem egy fegyvert, ma akartam kipróbálni.

(Ha tényleg vettél fegyvert, s tényleg kiakartad próbálni, ez akkor is burkolt manipuláció, ezt a célzást a főnök érteni fogja, hogy golyót kaphat az agyába.


Érdekes, hogy ezt a példát, hoztam fel...jelenleg és egész életemben lojális főnökeim voltak)


Na, ez hazugság vagy manipuláció?


(egyik se, mert igaz)

2017. aug. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!