Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Irigy vagyok mindenkire,...

Irigy vagyok mindenkire, amiért nekik olyan könnyű és nekem semmi nem jó. Hogy tudnám ezt a tulajdonságot legyőzni, mert nagyon zavar?

Figyelt kérdés
1-2 éve lettem ilyen irigy, előtte sosem volt jellemző rám. Már a gyerekkorom sem volt valami fényes, nélkülözésben, szegénységben telt a részeges apám miatt, nem olyan volt amilyennek kellene lennie. Sosem volt még örömben részem, mások nyaralnak, párkapcsolatban vannak, buliznak, nekem ezek sem adatnak meg, főleg a külsőm akadályoz meg ebben. Irigy vagyok azokra a szép nőkre, akiknek a külső szépségük mellett a belső is szép, így mindenkit megkaphatnak és olyan párjuk lehet, amilyenre vágynak, de emellett sokkal több előnyük van az életben. Irigylem azokat is, akiknek könnyen megy minden, én egyetmre járok de annyira megszenvedek vele, nem a tanulás okozza a gondot mert az jól megy, hanem hogy magamnak kell megkeresnem a pénzt, de más megkapja a szüleitől. Eddig az ösztöndíjak kisegítettek, de idei félévben már nem is kaptam, mert vizsgaidőszak elején megműtöttek és a sok vizsgát utólag nehéz volt megcsinálni január utolsó két hetében, egyébként ez is elviselhetetlen, az alapból borzasztó életem még ilyen rossz dolgokkal van tarkítva, sorra érnek a rossz események, ez a műtét is borzasztó volt, sokáig beteg is voltam, halnak meg a rokonaim, meghalt a kutyám, kb itthon szenvedek éjjel-nappal, de irigy vagyok arra aki a tengerparton hempereg a homokban a vőlegényével, meg fesztiválozik a barátaival. Nem tudom hogy változtassak a helyzeten, állandóan rosszul érzem magam és egy 20 évesnek nem kéne ilyen keserűségben élnie. Gondolkodtam egy jó pszichológust meglátogatni, de ha nem válik be akkor csak pocsékoltam a nehezen megkeresett pénzemet. Nem tudom mit tegyek :(

2017. aug. 24. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

először is nálad is vannak rosszabb helyzetű emberek

vedd észre azokat a jó dolgokat amik neked vannak!

sorolj fel pár dolgot amit értékelhetsz az életedben!

2017. aug. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden embernek vannak nehézségei,tőled 100x rosszabb sorsú kisgyerekek is vannak..akkor ők mit szóljanak?!
2017. aug. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek. Ha csak a felszínt látnád belőlem, rám is irigy lennél. De ha kicsit mélyebbre tekintenél, megrémülnél a problémáimtól.
2017. aug. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon jó, hogy ezt felismerted, s az is hogy változtatni akarsz, mert ezzel magadat pusztítod el, amelynek útján már elindultál. Műtöttek.

Egyébként nem csak irigység van ott, hanem harag, és megbocsátatlan sérelmek. Nem akarom lebecsülni a korod, mindössze húsz éve élsz ezen a földön, és tanán fel sem fogod, milyen fontos, hogy megbocsás a részeges apádnak, és örülj, annak, hogy másnak könnyebb.

Mivel neked mindent saját magadnak kell megteremtened, ez nem könnyű, de elképesztő harcos leszel így. Olyan tiszta, valódi önbizalmat ad, amit semmijen tanfolyamon nem tanulható.

2017. aug. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem érdekelhetnek téged a nálad roszabb helyzetū emberek, hanem a "jobb helyzetūekre" koncentrálsz, de nagyon tévedsz abban, hogy azt hiszed másoknak könyebb, mert mások is erõfeszítéssel és tettekkel érik el a céljaikat, neked meg kb olyan a világ nézeted, hogy azt hiszed, mások csak kívánnak valamit és az ölükbe hullik, pedig nem. Sokféle probléma van a világon a tiéden kívül. Pl. ha valaki gazdag családba születik, akkor annak a szülei elvárják, hogy tovább vigye a szülei sikereit és õ maga is keményen tanuljon és dolgozzon, hogy a családi érdemet õ is tovább vigye. Vagy ha valakit elkényeztetnek az alapból rossz, mert jellemtelenné vàlik, ami sok szempontból problémás, annak a szülei sem tudnak folyton ott lenni hogy pátyolgassák, magán meg nem tud segíteni, sok ilyen van, ehhez képes meg szegényes helyzetū de talpeaesett emberek is. Mindenki a saját maga javára tudja fordítani az életét.

Ha a "boldogság" szempontjából közelíted a kérdést, akkor nagyon jellemzō, hogy akinek "sok" van az nem értékeli s mindig mindenkinek más kell mint ami van, mindenkinek minden pillanatban van miért küzdeni-e, te azt hiszed egy emberrõl, hogy boldog mert látod kívülrõl egy párkapcsolatban, de az lehet épp arra gondol, hogy másikban szeretne lenni, de nem tud.

Jó volna konkrét példákat is felhoznod a kérdésben, mert az ilyen általánosítás "rajtam kivūl mindenkinek jobb" nagyon téves. Az is buta általánosítás, hogy a szép nõknek jó párkapcsolata van. Én max azt mondanám, hogy azoknak akik szépek és jó jellemmel bírnak! Te nem ejtettél szót azokról, akik szépek külsõleg de elviselhetetlen jellemmel, vagy bitchy megbízhatatlan magatartással, ezek sem könnyen akadnak a párjukra.

Másoknak is úgyan úgy semmi sem jó, annyi külömbséggel, vagy van aki panaszkodás helyett inkább változtatni próbál.

A "könnyūség" relatív, pl ha neked nincs sok felelõsséged és dolgod az életedbe, akkor épp te vagy az akinek könnyū az élete. Ha egy személy, akire te irigy vagy vezetõi szerepet tölt be egy állásban, annak nem "könyebb", mert õt több felelõsség veszi körbe, mint téged. Sokan akik párkapcsolatba vannak, nem föltétlenül akarnak törõdni a párjukkal, nekik is lehet nehéz, ha a párjuknak sok elvárásuk van és inkább vissza sírják azokat a napokat, amikor szinglik voltak.

Nekem is volt olyan idõszakom, amikor úgy fogtam fel, hogy mindenkinek könyebb. Szerintem ehhez nem kell pszichológus, hanem mentalitás váltása. Ehhez az is hozzátartozik, hogy felületes ítélkezés helyett ismerkedsz emberekkel (ez ingyen van), 1-2 mélyebb, öszinte beszélgetés között átérezheted azt, hogy másoknak se könnyū, és talán megkönyebbülsz, hogy nem csak neked vannak problémáid abban a mártírkodó képzelet világodban!

2017. szept. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!