Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon izgulós vagyok! Az...

Nagyon izgulós vagyok! Az emberekkel is nehezen beszélek, de a legnagyobb bajom a hangos olvasással van. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Amikor egy tanár felszólít hogy olvassak hangosan én nagyon elkezdek izgulni. Ez azért van mert kiskoromban sem tudtam jol olvasni annak ellenére hogy nagyn sokat gyakoroltam. Diszleksziás nem vagytok. 3-4. Ben mindig 3-ast kaptam hangos olvasásban és már akkor is nagyon sokan mondták hogy gyakorlás a tudás anyja stb... Ez igaz is de az olvasásomon nem segített. A szövegértés dolgozatokat is mindig én fejeztem be utoljára. Mostanában a töritanár szokott felszólítani hogy olvassak annak ellenére hogy tudja, hogy nem megy jól. Miután nagynehezen és dadogósan végigolvastam egy részt utána is ugy remeg a kezem hogy a betűim is hullámosak lesznek a vázlatban. Ha csak arra gondolok hogy olvasnom kell izgulok és kicsit remeg a kezem. Most is miközben ezt ítom remeg. Mit tehetek ez ellen azon kívül hogy nagylevegő és társai? Esetleg mi lehet az oka ha van? Attol még hogy valaki azt válaszolja hogy ne izguljak ugyanugy izgulni fogok. Előre is Köszi a válaszokat! :)

2017. aug. 24. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Szorongás, önbizalomhiány, ehhez pszichológus kell, mert mélyreható és hosszú folyamat a visszafordítás.

Amúgy vizsgáltak diszlexiára vagy honnan tudod, hogy az nem?

2017. aug. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is ugyanezt tapasztalod, ha már ismert szöveget kell felolvasni? Csak mert arra gondoltam, hogy ha esetleg előre átfutnád a következő óra anyagát, akkor nem lenne annyira új a szöveg és könnyebben menne a hangos olvasás is. De azt gondolom, ez alapvetően önbizalom probléma lehet, ha más oka, pl részképesség zavar nincs. Hány éves vagy?
2017. aug. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nemhinném hogy disszes vagyok mert a tanulás/helyesirás jol megy. Én is gondoltam már arra az opcióra hogy elolvasom előtte de a töritanár leginkább a füzetből tanít mert béna a tan k. ugyhogy csak néha kell valamit felolvasni hogyha talál valami értelmeset. Ezért időm és energián nincs arra hogy (legalább 3 szor kell elolvasnom hogy jol Menjen) az egészet előreolvassam és akkor kiderüljön hogy aznap nem olvastat vagy csak annak egy részletét. Egyébként 13 éves lány vagyok és most megyek 8. Ba. Köszi a válaszokat :)
2017. aug. 24. 22:47
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Relaxáció. Keresel egy békéd, csendes helyet (tv.minden off) ahol nem zavarnak. Leülsz egy székre, csukott szem, figyeled a légzésed v. az orrod hegyét. Amikor érzed a nyugalmat, találj ki egy kézjelet pl. valamely újjad összeérintése, háromszor. v. a fülcimpád megfogâsa egyszer. (valamit kitalálsz)

A kézjel összekapcsolódik a nyugalommal, ha gyakorolsz, s a kézjel előhívja a nyugalmat.


Ez így van, mert a pánikbetegek, amikor rohamotkapnak, beveszik a gyógyszert és a roham pillanatok alatt elmúlik, pedig a gyógyszer nem hat pillanatok alatt, de azonnal csillapodik, megnyugszik az illető.


Minden szorongásos mentális betegsg gyógyítható TM - mel, csak ezt nem fogod a reklámban látni, mert a gyógyszeripar csődbe menne. Ők a magneB6 meg a fortinra esküsznek, ez a könnyebbik út, elnyomni az érzést és az okot vissza a tudattalanban. Megélni az érzelmeket, nem gyáváknak való. Csak beveszik a bogyót, probléma megoldva.

2017. aug. 27. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :) nagyon hasznos volt próbálom majd őket hasznosítani is :)
2017. aug. 28. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!