Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akiknek nincs iskolai végzetts...

Akiknek nincs iskolai végzettségük, szakmájuk miért érzik senkinek magukat?

Figyelt kérdés

Legalábbis nekem csak 8 általánosom van, és így érzek.


Saját magam hibájából nem sikerült befejeznem a középiskolát, rengetegszer megbuktam, volt hogy négy-öt tantárgyból is.


Jelenleg egy gyárban dolgozom, ahol azért az emberek többségének mégis csak van szakmája.


És én ezt nagyon szégyellem, mikor megkérdezik, akkor én erre azt tudom mondani, hogy nem fejeztem be a sulit, nincs semmim, csak 8 általánosom.


2017. aug. 24. 23:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Nem vagy senki, azért érzed, mert éreztetik veled, vagy mert hasonlítgatod magad másokhoz- de ennek nem sok haszna van. A középiskola nem jött be, de jó lenne, ha ki tudnál tanulni egy mesterséget, mert jó dolog érteni valamihez! Mi érdekel?
2017. aug. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Nekem több probléma miatt nem sikerült befejeznem a középsulit. 2 év van meg. Az is szörnyen nehezen sikerült. A legjobban az aggaszt hogy több betegségem van amik miatt nem sikerült. Volt tanáraim szerint van eszem csak nem használom. Ha egészséges lennék, lenne szakmám és akar diplomám.

Így is nem szeretnék emberekkel foglalkozni, se olyan helyen ahol kommunikálni kell, sressztűrőképességem nagyon alacsony, melegben nem dolgozhatok. Így nehezebb munkat is találnom.

Miért érzem magam rosszul? Mert erről a kívülállo emberek nem tudnak. Mind a mai napig elítélik azt akinek csak 8 általánosa van. Butának, primitívnek, tanulatlannak tartják őket. Miközben sok "érettségivel" rendelkező embernek az iq színtje atlag alatti.

Tisztában vagyok a képességeimmel, csak ezzel az a baj hogy aai világban nem ezt nézik hanem hogy milyen papírod van.

2017. aug. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%
Középiskolában kitűnőre érettségiztem, 2 középfokú nyelvvizsgát 17 éves koromig letettem, egyetemi diplomám van doktori címmel mégis 8 általánost se végzett emberek kisemmiztek engem és a testvéremet bő 1 év leforgása alatt. Annyira hihetelen és elkeserítő a történet, hogy senki sem hinné el, hogy ilyen van.
2017. aug. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Bihar Valatonon ***** válasza:
53%
Nekem is csak 6 általánosom van, de mindig megtaláltam azt amit akartam, és meg is találom...szakközépben inkább az vonzott amit csinálni szerettem a bulik csinálása a zenélés, és pénzt kerestem vele nem is kevésnek számítót.. utána pedig nem fejeztem be a szakközepet, mert amennyire még akkor menőnek számított az informatika idővel annyira inkább érződött, hogy nem lehet vele sehova jutni...nem is egy negatív tapasztalat. Persze utána ugyanúgy foglalkoztam vele végzettség nélkül is. Ha az ember arra hagyatkozik, mit szeret csinálni akkor megtalálja az utat.
2017. aug. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
25%
en is szegyenlem magam ez miatt, de nekem tenyleg nincs eszem az iskolakhoz, ez ellen nem tehetek semmit, gyarakban se birok megmaradni raadasul.
2017. aug. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kéne ennyire lesajnálnod magad! A sógoromnak is csak 8 általánosa van (mondjuk neki van mellette 2 szakmája), de ő egyáltalán nem érzi magát kevesebbnek másnál. Arról nem is beszélve, hogy alacsony végzettsége ellenére egy eléggé elit helyen dolgozik. Szóval, ez nem ezen múlik!

Amúgy nekem is csak egy sima gimnáziumi érettségim van, ami kb. semmire sem jó. Ráadásul, sokak szerint, nekem simán diplomásnak kéne lennem, mert megvan hozzá az eszem. Jártam is egyetemre, de egyrészt lusta voltam tanulni, másrészt van néhány olyan mentális betegségem, ami hátráltatott a tanulásban, ezért hamar kibuktam. Sőt, ha ehhez hozzátesszük, hogy még munkanélküli is vagyok, máris te vagy jobb helyzetben.

Amúgy meg nem az iskolai végzettségtől függ, hogy ki milyen ember!

2017. aug. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
ha van a sogorodnak ket szakmaja akkor ő neki nem a nyolc osztaly a legmagasabb vegzettsege hanem a szakmái, igy neki nem nyolc altalanosa van.
2017. aug. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Selejt emberek.. Akinek 8.osztálya van az annyit is ér! Semmit...
2017. aug. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Bihar Valatonon ***** válasza:
8as jó nagy hülye lehetsz...ja nem az is vagy :)
2017. aug. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
23%

Nagyon szépen leírtad, hogy miért: azért, mert szégyellik magukat akkor, amikor a végzettségükről kérdezik őket, főleg akkor, ha tisztában vannak vele, hogy a saját hibájukból nem fejezték be a sulit.


Hány éves vagy? Menj, és tanulj most!!!

2017. aug. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!