Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem képmutatás az autósoktól,...

Nem képmutatás az autósoktól, jellemzően a családos emberek esetében a "Baby on Board" matrica jelenléte?

Figyelt kérdés

Nekem mint egyedülálló fiatal, úgy jön le mintha megkülönböztetett figyelmet igényelnének azok akik gyerekkel rendelkeznek, a közelükben nem lehet gyorsan haladni nem lehet előzni mert akkor már mutogat hogy hova tolakszol..?


Engem idegesítenek az ilyenek, ha egy pótkocsis sofőr 80-as táblánál tudja nyomni 100-al, akkor egy sima autós mit óvatoskodik 60-al?

Attól mert gyerek ül a másik autójában, semmivel nem leszek körültekintőbb hisz elsődlegesen az én helyzetemet fogom felmérni hogy lehet-e előzni vagy sem, persze a családapák szeretnek k***a anyázni, meg kormányt ütögetni, de erre azt tudom mondani hogy álljunk félre és beszéljük meg, ne a dudára tenyereljen.

Én mindig az útviszonyokhoz és a forgalomhoz igazodva választok sebességet(ez alól kivétel ha adott szakaszon mérnek mert akkor tartom a határt)


2017. aug. 25. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Mert egy gyerekkel óvatosabban kell vezetni. Sok mindentől megijednek, felelősséggel tartozunk értük. Most még nincs gyereked, nem tudod milyen egy másik védtelen ember életét többre tartani mint másét. Kirakják a matricát és reménykednek, hogy jobban odafigyelnek rájuk. Persze mindenkire oda kell figyelni, de ez a matrica segíthet abban, hogy felhívja a figyelmet, hogy kérlek ránk még annál is jobban figyelj. Bántani, bajt okozni biztosan nem akarnak ezzel. Nem is értem, hogy zavarhat ez valakit. Mit árt neked ezzel? Bunkó, mutogató ember pedig minden csoportban van.
2017. aug. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem azert raktam ki a matricat hogy masok jobban figyeljenek ram. Egyszeruen babacsomagban kaptam, kulon biztos nen vettem volna. Meg egy kis fwlvilagositas lenne a hatomnal levoknek hogy miert is nem elozok meg egy kamiont 170-el, vagy miert megyek biztosra az elsobbsegadassal mikor mas forrotalpu siman bevagna egy 3 meteres tavolsagba.
2017. aug. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
de igen. mintha a többiek nem szeretnének épségben hazamenni munka végén.
2017. aug. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

"ha egy pótkocsis sofőr 80-as táblánál tudja nyomni 100-al, akkor egy sima autós mit óvatoskodik 60-al?"

Azért ne az legyen már az érv hogy ha XY át tudja hágni a szabályt akkor más miért tartja be...


"Attól mert gyerek ül a másik autójában, semmivel nem leszek körültekintőbb"

Sajnos ez a baj, hogy mindenki a "saját helyzetét" nézi és szarik a másikra.


Nem szeretem az ilyen embereket, akik nem elég hogy másokat veszélyeztetnek, még nekik áll feljebb...

2017. aug. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4

Már évek óta sajátos az ország közlekedési morálja, az lehet hogy városban még ez nem is mutatkozik meg igazán, de egy normális főútra kimegy az ember, ott fogja látni igazán.

A jogsim elvégzése után én is azt hittem akkor leszek tisztelve ha 40 az 40, elsőbbséget megadom stb Úgy két nyár után szembesültem vele hogy csoda, még az autóm nincs összetörve. Utána bunkó módba kapcsoltam és láss csodát az embernek ez természetes.

2017. aug. 25. 19:34
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem soha nem engednek át zebrán, de ha gyerekkel vagyok , leáll 4 autosáv is es kedvesen integetnek, hogy keljünk át.

Multkor zebramentes uton gondolkodtam átkelésen, egy rendőrkocsi meg is állt hogy menjünk át nyugodtan es feltartotta nekünk a forgalmat.


Szoval pont az ellenkezőjét tapasztalom a fenti válaszoknak. A gyermekvédelmi ösztön ott van az emberekben.


De volt erről kandikamerás show is ahol gyereket kértek arra hogy cigivel tüzet kérjen dohányosoktol. Szinte mindenki tanitotta hogy káros, etc es egy prostin kivul senki nem adott. Ez utobbi leggugolva elkezdett a gyerekkel beszélgetni, de kivàgták.kivancsi lettem volna mit akar egy kisgyerektől..

2017. aug. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Amugy nem a gyerek választotta az apját sem és azt sem, hogy beül a kocsiba. A matrica a gyerekről szol.aki teljesen ki van szolgáltatva a sofőrnek es a forgalomnak.es ugy alapvetoen amugy is magatehetetlen személy.
2017. aug. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!