Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A pénz valóban megváltoztat?

A pénz valóban megváltoztat?

Figyelt kérdés

Koràbban nagyon szegèny voltam.

Sokszor szakadt farmerben (mert màr túl nagy volt a lyuk, hogy kézzel összevarrjam, gèpem meg nem volt), lyukastalpú cipőben jàrtam. A zoknijaim, nejlonharisnyáim foltoztam, egy idő után màr csak varrott darabjaim voltak. Kézzel mostam, még vasalóm se volt, ritkán hajszárítót hasznàltam helyette. Nagyon kevés ruhàm volt, amik többnyire nem illettek össze (turis, örökölt).

Màr annak is örültem, ha volt melegvíz, vagy ha normàlis ételt (ami nem vifon leves vagy zabkása vízzel) ehettem.

Akkoriban viszont sokan kedveltek.

Most àtlagosan élek, megvan mindenem.

Egy baràtom mondta, sokkal jobb volt, amíg szegény voltam, mert akkor még volt bennem valami varázslat, ami eltűnt (arra reagálva, amikor megmondtam, örülök, hogy elmúlt az az idő, nem csinàlnàm végig mégegyszer)


Valóban rossz irànyba változtat az emberen az anyagi biztonság?


L


2017. aug. 27. 19:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a baráti köröd is így látja, biztos van benne valami, legalábbis a te esetedben.
2017. aug. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Hát engem is megváltoztathatna...
2017. aug. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem kell adnod a kornyezeted velemenyere. Csak az szamit, hogy te hogyan erzed magad, emellett mikent velekedsz az eletedrol.
2017. aug. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

igen megváltoztathat, de ha hirtelen megnő az önbizalmad bármi miatt az is óriási változást hozhat a kisugárzásodban


sajnos arrogánssá válhatsz, ha hirtelen nagy változás áll be az életedben


te mit érzel ebből? szerinted változtál?

2017. aug. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem változtatott meg. Ugyan az a kicsit igénytelen, rumlis srác maradtam, aki azelőtt voltam. Nem költök semmire. Viszont soha ne feledd, hogy honnan jöttél, és miken mentél át! Maradj ugyan az aki voltál, ne szálj el a pénztől!
2017. aug. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Emberre válogatja...


Ha ugyanúgy viselkedsz-állsz ismerőseidhez, mint egykor, akkor nem. Azonban, ha letojod őket...másként vagy velük, akkor igen.

2017. aug. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a barátod változott meg:) remélem varrógépet már vettél:)
2017. aug. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálam annyit változtatott, hogy sokkal kevesebbet idegeskedek.


Régen mindig számolgatni kellett, hogy jövök ki, meg mindenből lehetőleg az oclsóbbat venni stb, azért rengeteget tud számítani, főleg az egészség szempontjából ha az anyagi gondok nem idegesítik az embert.

2017. aug. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Igen. Tudni kell megállni. Legalábbis én úgy vagyok vele, hogy ha még több pénzem lenne egy féreg lennék. Én is szegény családban nőttem fel és van aki a családból mára már milliomos. Teljesen megváltozott. Fent kell tartania egy álcát azért, hogy a többi pénzes ne ítélje el. Szerintem mindenkit megváltoztat egy bizonyos szinten, sajnos rossz ibrányba.

Simán lehetnék karrierista, álom munkával, tanulhatnék stb. De nem kell köszönöm. Inkább egy köztes utat választok. Mert ugye nyomorban sem szeret senki sem élni.

2017. aug. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
A kérdésre felelve: a pénz nem megváltoztat, hanem sok emberből előhozza a szunnyadó rossz énjét sok esetben.
2017. aug. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!