Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek nem idegesitőek a...

Szerintetek nem idegesitőek a mostani rajzfilmek, illetve inkább élőszereplős mese sorozatok az ilyen Disney tévéken?

Figyelt kérdés

Mivel, hogy rajzfilmsorozat már nincs is jóformán.


Csak ezek a nagyon kicsi gyerekeknek készített, szörnyű grafikájú a mikiegerek... Valamint a kicsit nagyobbaknak és sokkal nagyobbaknak (bármi más híjján) az ilyen nyálasfejű kisgyermekekkel leutánozott latin szappanoperák.


Pl. Violetta. Mi a véleményetek ezekről?


Illetve Ti min nőttetek fel és most mennyi idősek vagytok? (Most a rajzfilm sorozat adókon vetített dolgokra gondolok, nem egész estés rajzfilmekre, melyeken azért művelődni is lehetett)


Én 20 vagyok, s ezeken nőttem fel (többnyire nickelodeon, cartoon network, fox kids és jetix mesék):


Animaniacs


Bárány a nagyvárosban


Bátor a gyáva kutya (örök kedvenc, de még sokszor angol volt ami szintén egy + hangulati faktor volt)


Billy és Mandy Kalandjai a Kaszással


Bunkó és Vész


Boci és Pipi (Ha jól emlékszem ez akkoriban amikor kicsi voltam csak angolul ment)


Dexter


Én vagyok menyus


Hóditó hódok


Jack a kalóz


Jaj a szörnyek


Jhonny Bravo


Két buta kutya


Kimba (najó ez szörnyű volt, elismerem, de akkoriban jónak láttam :D)


Macseb


Nyekk a macska


Nyomi Szerencsétlen Utazásai (Itt már sokkal nagyobb voltam, mondjuk nem emlékszem pontosan mikor volt, de talán még 10 éve se... De hasonlóan zseniálisnak találtam a Bátor a gyáva kutyához)


Pokémon


Ren és Stimpy (istenem, hogy az milyen zseniálisan beteg volt. Minden esetre ez nem tudom hol futott és milyen nyelven, pár dologra emlékszem csak az internet előtt)


Sailor Moon


Még a Batman és Pókember, valamint X-men (nem, nem az evulució) sorozatokat is néztem...

Meg persze még sok mindent, de ennyi jutott eszembe most hirtelen.



2017. aug. 30. 18:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
75%
Nekem a kézzel rajzolt rajzfilmek hiányoznak. Ez a számítógépes felfújt műanyag 3D-s szemét ez valami annyira szembaszóan irritáló, hogy az valami hihetetlen.
2017. aug. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
38%

Sokat szeretek még ma is azok közül, amiket felsoroltál!:-)

Én a 80-as években voltam gyerek. Sajnos, akkoriban még nem sok nyugati rajzfilmsorozatot importáltak, még rendszerváltás előtti állapot volt. Én mindig oda voltam, ha végre adtak amerikai meséket, pl. Hanna-Barbera sorozatokat / Maci Laci, Magilla Gorilla, Frédi és Béni /, illetve a nagy kedvencem a Tom és Jerry és a Bolondos Dallamok volt. Aztán már jött a Hupikék törpikék, a Disney sorozatok / Kacsamesék, Gumumacik stb. /. Volt a Pumukli / na jó, ott csak ő rajzolt, a többiek élő szereplők, de csíptem /. És hát ugye a műholdas angol és német csatornák, ott aztán ment a dömping, majd a Cartoon Network...

Fiatal felnőttként is nagyon bírtam olyan sorozatokat, mint a Ren és Stimpy / miért nem adják sehol, anno magyarul az egyik azóta már megszűnt csatornán ment, más jópofa Nickelodeonos sorozattal együtt /, az Animánia / ezt is adhatnák, A Bunkó és Vészből külön spin-off készült, hozzánk az már nem jutott el /, Billy és Mandy.

A 2000-es évek rajzfilmsorozatai közül a Fosterék háza és a Spongyabob fogott meg, illetve a Bolondos dallamok újonnan készült epizódjai / Wabbit /. De más már nemigen. Valahogy már nem az én világom ez a rajzfilmes "újhullám". Persze még a későbbiekben készülhetnek még jók, ki tudja. Ahogy az előző hozzászóló, én sem kultiválom a CGI-s "csodákat". Van, amelyik bejön, de valahogy úgymond nem jön át az alkotók lelke, szinte mindegyik egy kaptafa.

Az élőszereplős gyerek és tinisorozatokat meg inkább hagyjuk...Ha véletlenül odakapcsolok a távirányítóval, ahol épp egy ilyen megy, nekem pár másodperc is elég belőlük.

2017. aug. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező, a Chowder-t kihagytad.


Ami most viszonylag jó: Kalandra fel!, és a Gumball csodálatos világa

2017. aug. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
64%
Most ahogy olvasom a válaszaitokat egyre nyilvánvalóbb, hogy az értelmesebb rétegnek gyerekként is inkább az volt a kedvence ami felnőttes poénokkal és utalásokkal volt megtűzdelve. Érdekes :D
2017. aug. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ez olyan dolog, hogy a mostani gyerekeknek ez van.

Számomra is sokszor durva mennyit változott a világ, pedig csak 24 vagyok, de azért észrevenni, hogy az idő megy.

2017. aug. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
76%

De nagyon. Amióta megszűnt a Jetix azóta nem sok új értelmes mesét láttam. Az élőszereplős sorozatokban olyan idióták a szereplők. A poénok erőltetettek és egyáltalán nem viccesek. Meg mind ugyanarról szól, a nagy semmiről. A rajzfilmek mint írtad szörnyű a grafikájuk, meg nagyon dedósak. Engem legjobban az Alvin és a mókusok mese idegesít.


Heathcliff

Digimon

Sámán király

Jim Button

W.I.T.C.H

Tofuék

Kémkutyák

Szörnytanya

Sonic x

Wunschpunsch

Rube, a csodabogár

Az új Addams Family

Marsupilami

Franklin

Tüskeböki és pajtásai

Szellemírtók

Oggy és a svábbogarak

Simsala Grimm

Dog City

László tábor

Egyszer volt

Shaolin leszámolás


Én ezeket szerettem + még azokat amiket itt felsoroltak.


21/L

2017. aug. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
87%

Én egy időben bele-belenéztem ezekbe a Disney Channel-ös dolgokba, de mostanában nem. Hannah Montanával kezdve olyan butulás van a tiniknek készített sorozatok terén, hogy az vmi szörnyű. Gyakorlatilag van egy nagyon fura / menő alapkoncepció, aztán gyakorlatilag minden sorozatban UGYANAZOKAT az elsőre is olcsó poénokat viszik végig (jaj, kiderül az egyik szereplőről, hogy kontaktlencsét hord, anélkül vaksi, és elveszíti, fingás, lábszag, tönkretett báliruha, 8évesnek kinéző gyökér kisfiú ostromolja a szerelmével a 16 éves főhősnőt...).


Sztem a rajzfilmek azért nem annyira vészesek, mondjuk azok közül nem sokat láttam. De mondjuk egy Phineas és Ferb nem sokkal szarabb annál, amit én néztem anno gyerekként (pl. anno Gumimacikért voltam megőrülve, aztán felnőttként meg: mi ez a fos??? az is elég gagyi volt a maga nemében, csak a nosztalgia teszi széppé nekünk). Ezenkívül még a halasat láttam, az már gyengébb volt, de nem rossz.


Én gyerekként leginkább magyar meséket (Frakk volt a kedvenc, de Mézgáék, Futrinka utca, Kérem a következőt!-öt néztem pl.), Garfield sorozatot, Mumint néztem... meg Animaniacs, Sailor Moon. Cartoon Networkön kb. mindent megnéztem, de azokból is inkább a klasszikusok jöttek be, pl. Flúgos Futam, Flintstone-ék, Scooby Doo. Később Dexter, annál is később meg a Bari a nagyvárosbant bírtam. Meg Nickelodeon alapok, Clarissa pl, Rocko, Hé, Arnold!, Fecsegő tipegők. Egyébként 28 éves vagyok.

2017. aug. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
86%

Ja, és még egy komment:

sztem a legrosszabbak amúgy a kifejezetten gyerektévén, pl. m2-n (azért mondom ezt, mert ezt néztem mostanában legtöbbet) menő borzalmak... a lehető leggagyibb CGI-s, agybutító szarok... főleg ezek a "tanító célzatú" dolgok, amikor a gyereket hülyének nézik... tudjátok, ami ezzel a Teletubbies-zal indult el meg Dora a felfedezővel folytatódott... "Miiiiiilyen szííííínűűűű ez a ceruzaaaaaa?" "Úúúúúúúgy van, kééééééééééééééééééék!". Plusz ha ezzel a gagyi CGI-os megoldással ötvöződik... konkrétan ízlésromboló hatása van, mert megszokják, normálisnak veszik a kontár, olcsó munkát.

2017. aug. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!