Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hova lettek a rajzfilmek? Mi...

Hova lettek a rajzfilmek? Mi ez a sok élőszereplős sorozat?

Figyelt kérdés

Nem tudom feltünt-e nektek... De alig vannak rajzfilmek. igazsag szerint 2 dolog bánt engem:


1

Nem adják a régi rajzfilmeket. Persze nem várom el, hogy az újaknak ne legyen helye, de azt hiszem, hogy a mostani gyerekek ugyan úgy szeretnék a régieket mint a mostaniakat. Nem hiszem, hogy a grafika vagy maga a történet miatt lenne kevésbbé érdekes. Pl., mikor én voltam gyerek a fosterék háza mellett ugyan úgy imádtam az eredet régi scooby doo részeket, vagy tom és jerryt. Szóvan nem hiszem, hogy ebből gyökerezne a probléma.


2

De... nick/cn/disney kozül kettőn szinte csak élőszereplős műsorok mennek. Bárki aki nézett már ezek közül egyet is, rájön, hogy ezek teljesen egy kaptafára épülnek. Azért szerinte, a rajzfilmekből sokkal... Sokkal több variáció volt, ezért sem értem, hogy miért erre van igény.


Bár akkor a disney meg fox kids volt, és ha jól emlékszem nem volt egész napos. A cn meg 10 utan valami angol csatorna volt, a nick egész éjjel ment. Imádtam, hogy ha nyaron nem tudtam aludni, volt mit néznem, de ma ese bekapcsoltam és egész ete a big time rush megy... De nem 2 rész és utána másik hanem órákon keresztül. Komolyan ezeknek a csatornáknak egyre kevesebből van mit válaszaniuk... Biztos vagyok benne, hogy 10 évvel ezelőtt 3x ennyi mese volt



2015. júl. 2. 02:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

teljesen egyetértek

egyébként készítenek még hébe-hóba rajzfilmeket

az művészeti iskolák/egyetemek animációi nagyon jók, de ugye ezek nem tvsorozatok, és a kérdésedre sem válaszok

a gyerekcsatornákon a sok élőszereplős sorozat irritáló

régebben (vagy akár 5 éve) abból se volt ennyi, elég is volt

2015. júl. 2. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik ezekre van igény. :( De jó volt pedig régen a Hupikék Törpikék, Tom&Jerry, Cápali és Cápeti, Hódító Hódok, A varázslatos iskolabusz, Albert mondja...

De azért még ma is jön ki 1-2 jó. Disney mesék között érdemes válogatni.

2015. júl. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

ez nem igény kérdése. sajnos. gazdasági recenzió van. egy tv-s rajzflmet legyártani még mindig drágább, mint egy élőszereplős sorozatot.


a tom és jerry nem tv-rajzfilm volt. az eredeti részek még a negyvenes években készültek, egyáltalán nem gyerekeknek (nagy mozifilmek előtt mentek a moziban), ráadásul két rész között több hónap is eltelt. aztán a hanna/barbera találta ki az ötvenes években a televíziós, hetente új résszel jelentkező rajzfilmsorozatokat. már akkor is a takarékoskodásra mentek, látni is lehet, hogy azért egy scooby doo meg egy frédibéni nincs olyan igénnyel meganimálva mint egy régi tom és jerry vagy egy miki egér (scooby-nál sokszor csak a szájuk mozog, három-négy frame-ből álló animációval futnak és a hátteret húzzák mögöttük). de sajnos még ez az olcsó, hanna/barberás animáció (ún. "limited animation") is túl drága manapság, hogy heti rendszerességgel jelentkezzenek új részekkel. úgyhogy ezeket a rajzfilmeket váltják ki vagy 3D animációs sorozatokkal (ott a gép animál helyetted), vagy élőszereplősökkel.

2015. júl. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Nekem nincs különösebb bajom a mostani rajzfilmekkel, pl Phineas és Ferb nekem nagyob bejön. Persze mint, ahogy régen is.. most is van néhány ami egyszerűen nem köt le. Régen pl a Szamuráj Jack vagy most a Gumball (modjuk nagyon ötletesnek tartom a látványvilágát, csak a történet meg a szarapllők nekem kicsit elfuseráltak) Viszont ahogy este nézegettem van egy olyan csatorna, hogy Nick XD (kb mint a Boomerang a CN-nek.) és mennek rajta régi mesék, közel nem annyi, de.. régi mesék a Nickelodeonról. Persze külön kell fizetni érte, mert nincs benne az alap csomagban.
2015. júl. 2. 14:07
 5/12 anonim ***** válasza:
Annyi pozitívum van benne, hogy amikor tíz éve a CN is megpróbálkozott az élőszereplős műsorokkal, az hatalmas felháborodást kavart, tehát ők már alaposan megtanulták, hogy a rajzfilmekre kell koncentrálniuk. Szóval legalább ezt a csatornát nem fenyegeti a veszély, hogy valamikor elterjednek rajta az élőszereplős adások.
2015. júl. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A mai előszereplős sorozatokkal , és a rajzfilmekkel is baj van.

A sorozatok ahogy te is írtad mind ugyanolyanok, a szereplők eszetlen gyökereket alakítanak.


A Rajzfilmek is egyre nagyobb hülyeségek lesznek, és a rajzaik is egyre csak butulnak.


Szomorú látni, hogy az évek folyamán nemhogy fejlődnének a rajzokkal. hanem egyre egyszerűsítik, Végül tényleg nem marad más mint a régi pálcika emberek. "jó" példa erre az általad emlitett Phineas


Hogy lehet háromszög fejű gyereket rajzolni ?

Annyira lebutítottak hogy az valami hihetetlen. Egyszer láttam egy interjút a rajzolóval. aki megmutatta hogyan kell a szereplöket lerajzolni.


Bakker akár egy ötéves gyerek is megrajzolja. Suliban unalmas órák alatt jobbakat rajzoltam.


Ezért van az hogy sokan az animékhez menekülnek. Mert igaz ott is van jó pár hülyeség, és béna rajzú, de akadnak gyönyörű rajzúak is. és szép történetűek, vagy izgalmasak.


Meg fojtón erőltetik a 3D-t Néha jól sikerül, de néha nagyon tré lesz.


A régi rajzfilmeknél legalább volt egy szint, aminél nem adták lejeb, manapság azt látni hogy egymást akarják alul múlni.


Walt Disney forogna a sírjában, ha látná, hogy milyen gusztustalan és tré dolgokhoz adják a nevét.

2015. júl. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A Phineas és Ferb szereplőknek pont az a lényegük, hogy egyszerű alakzatokból legyenek kirakva, egyrészt hogy a gyerekek is könnyebben lerajzolják őket, másrészt meg hogy mindegyik főbb szereplőnek legyen egy egyedi és azonnal felismerhető körvonala (ami a marketinghez is kell), meg hogy ne nézzen ki mindenki ugyanúgy.


Az meg egyáltalán nem igaz, hogy régebben ne süllyedtek volna lejjebb, kérlek ne fényezd a múltat ilyen elvakultan. A rajzfilmek sötét időszaka pont kb. 30-60 évvel ezelőttre esett, amikor egyre-másra jöttek ki az igénytelen, tömeggyártású művek, úgymint az egymást kopírozó slampos Hanna-Barbera "klasszikusok", az animáció helyett jóformán állóképekkel dolgozó képregény adaptációk, és az olyan, rajzfilmnek sem nagyon nevezhető, zéró költségvetéses "remekek", mint a Clutch Cargo.

2015. júl. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Kedves utolsó.

Nem azt állítottam , hogy régen nem készült gagyi rajzfilm!


Hanna Barbera egyforma meséi. Lehet egyformák voltak, de legalább jók voltak. Ezek az újak is egyformák, egyformán szarok.


Kezdve pl a Spongyabobbal, ami nem szol másról, csak hogy egy idióta szivacs és barátai úgy viselkednek mint akik betéptek. Kalanand park. Hogy lehet ilyen gagyi rajzzal valamit megnézni ? A Disney rajz sorozatokon csodálkozik el leginkább az ember .


Hol van már a régi szép rajzú Kacsamesék, Balu kapitány, És még sorolhatnám .


Olvastam ,hogy a Kacsamesékből ujabb részeket akarnak csinálni. Sajnos atoll tartok , hogy azt is csak elszúrják.

2015. júl. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ízlés meg nyitottság kérdése, régebben és most is voltak jó és rossz rajzfilmek, de te meg úgy beszélsz, mint azok a szánalmas, "amit én néztem pisisként az jobb volt, mint amit a mostani pisisek néznek" mentalitású durcás megmondóemberek. Ezzel csak azt éred el, hogy előbb-utóbb rád fogják húzni a nosztalgiaßuzi jelzőt és semmibe fognak venni.


Mit zavar az, hogy mások szeretik azt, amit te nem, főleg ha ilyen apróságokról van szó, mint a gyerekrajzfilmek? A SpongyaBob például eredetileg egy igazán kiváló vígjátéksorozat volt, bár tény, hogy mióta az eredeti készítők kiléptek, az egészből egy idióta f szság lett, és a szereplőket teljesen kiforgatták a személyiségükből.


A Kalandra fel! animációjával sincs nekem személyesen semmi bajom, legalább amikor elkezdődött, akkor még eredetinek és újszerűnek számított. Plusz az egész stílus illett a sorozat alapkoncepciójához, azaz hogy olyan legyen, mint a kalandok, amiket gyerekekként elképzeltünk. De amúgy sem az animációért nézem, hanem a humor meg a szürreális világa miatt.


Abban egyetértek, hogy a leegyszerűsítés nevében készült, inkább forgatókönyv- semmint animáció-központú mai rajzfilmek tényleg annyira hasonló külleműek, hogy az már zavaró.

2015. júl. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek: én nem szoktam nézni ezeket a blődségeket, elég ha pár jelenetet elkapok belőlük, már az is elég. Mondjuk nem én vagyok a célcsoport, mert már rég kinőttem a tinikorból. Nyilván alacsony költségvetésű cuccok, és sok képzelőerő se kell hozzá, hogy megírják a forgatókönyveket. Egy kaptafa, igazad van.

Mesefan, egyetértek. Én sem találok a mai rajzfilmsorozatok között olyat, amire azt mondanám, jópofa, szórakoztató. Az utolsó ilyen számomra a Fosterék háza volt. De bízzunk benne, hogy azért ez nem marad így.

A Spongyabobot bírom, eredetinek találtam az ötletet, végre egy sorozat, amiben tengeri lények a hősök. De annak is inkább a korábbi részei voltak jók, ellaposodott az is, látszik, hogy az ötletekből kifogytak a készítők.

A Kacsamesék-reebotot már várom. 2017-ben fog kijönni, egyébként, külföldi honlapon olvastam. Ugyanis akkor lesz 30 éves a sorozat.Ha nem lesz belőle 3D-s változat, annak már örülök, mert unom, hogy egy csomó rajzfilmhőből ilyet csinálnak / Miki egér, Garfield, stb. /.

Persze, az elmúlt évtizedekben is voltak kevéssé igényes és színvonalas rajzfilmsorozatok, ahogy a másik válaszoló is írja.

Ma viszont futószalagon megy minden, ezt ne feledjétek! Ez az élőszereplős tévésorozatokra is igaz, sőt, hogy távolabbra menjek egy picit, a könnyűzenére is.

A pénz és a bevétel számít, a tehetség már egyre kevésbé a szórakoztatóiparban. De azért jó művek még mindig akadnak, ha nem is nagy számban, sajnos.

2015. júl. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!