Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire zavar, ha "szembejön"...

Mennyire zavar, ha "szembejön" veled egy ruhadarabod az utcán?

Figyelt kérdés

Szerintem mindenki érti, de azért leírom: arra gondolok, amikor valakin meglátsz egy olyan darabot, ami ott lapul a te szekrényedben is.

Manapság nagyon divat lett hangoztatni, hogy egyedien kell öltözni, lenézendő a pláza, hiszen mindenki odajár, és mennyire égő, ha valaki rajtad kívül is pont ugyanazt a nadrágot vette meg.

Velem eddig még sosem fordult elő, hogy ugyanabban a ruhában jelentem volna meg valahol, amiben az osztálytársam/csoporttársam/kolléganőm, sőt, még csak olyan se, hogy lenne esetleg belőle nekem is otthon.

Utcán is eddig csak egyszer volt olyan, hogy megláttam, hogy jé, olyan farmerem nekem is van. Holott hétköznapian, hétköznapi boltokból öltözök.

Ha meg mégis máson látnám, ami nekem is megtetszett, elkönyvelem magamban, hogy ezek szerint jó az ízlésem.


Sokaknak miért olyan nagy probléma ez mégis?


2017. aug. 31. 08:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
nem tudom, engem egyáltalán nem zavar:D
2017. aug. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Noblesse Oblige ***** válasza:
86%
Én inkább "tesóságot" érzek velük. Hogy lám, valaki akinek olyan az ízlése, mint nekem!
2017. aug. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Semennyire. Én el tudom fogadni, hogy az adidas pl. nem csak nekem gyárt exerta cipőt, a nike nem csak nekem gyárt fekete pólókat stb.
2017. aug. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar. Egyrészt úgyse ugyanúgy áll rajtam, mint a másik emberen. Meg úgyse ugyanazokkal a darabokkal kombinálom. Másrészt meg az szerintem is rendben van, hogy az ember az öltözködésével is saját magát fejezze ki, de azért nem a ruhától lesz valaki egyedi szerintem. Tehát leszarom az ilyesmit, nem bosszant.
2017. aug. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Aki tömegárut visel, annak ez nyilván ismeretlen probléma. Aki egyedi vagy kis szériás, különleges darabokat hord, annak az életében merülhet ez föl.
2017. aug. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem nagyon szoktam figyelni erre, nem nagyon értem, miért baj ez. Egyszer volt olyan, hogy láttam valakin olyan órát, amilyen nekem is van, azon mindketten csak nevettünk.
2017. aug. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem erdekel. Mondjuk valszeg azert nem latok hasonlo ruhakat, mert kulfoldrol szoktam rendelni.:D Viszont azt sem az egyedisege miatt, hanem mert itthon nem igazan lehet normalis official merchet kapni. Minden boot shit. Ha megis szembe jonne valaki egy hasonlo poloban annak csak orulnek, mert latnam, hogy mas is szivesen tamogatja azokat a zenekarokat amiket en is sokra tartok.


Ellenben meg kozepsuli alatt volt egy olyan, hogy az egyik felsobbeves menosraccal osszefutottam veletlenul egy bevasarlokozpontban es mind a kettonkon ugyan az a cipo volt. Lathatoan ot nagyon erzekenyen erintette, mert lesutotte a szemet es komorba randult az arca. En jot fakadtam az egeszen es onnantol szandekosan figyeltem a suliban mikor veszi fel ujra azt a labbelit.

Tobbe nem lattam rajta.


Szerintem ez azert problema ezeknek az embereknek, mert az egyediseguk ki is merul egy cipoben vagy egy felsoben. Erzik magukon, hogy tucatemberek es a ruhazkodassal a legkonnyebb kitunni a tomegbol, mert az latjak rajtad eloszor.

2017. aug. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Régebben (12-14 éves koromban) sokszor megesett, mivel nem volt még egyéniségem és olyan boltokból vásároltam, ahonnan az összes korombeli. Szörnyen zavart. Mostanában már nem fordul elő ilyesmi, mert nem igazán követem ezt a mai tini divatot. Persze még most is zavarna, ha valakin ugyanolyan felső lenne. A kabát, nadrág, cipő, ilyesmik nem zavar, mert másképp kombináljuk a ruhadarabokat és nem feltűnő.

Azért zavar, mert a külsőmmel fejezem ki magamat és ilyenkor azt érzem, hogy valaki lopja a személyiségem. Meg persze, szerintem mindenki szeretne egyedi lenni.

2017. aug. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Húgom ilyen. :) Hogy miért, azt nem igazán értem, de ha azt hiszi, hogy bárki utánozza, azon nagyon kiakad. Pl egyik nap vörös rúzst vett fel a suliba, másnap duzzogva jött haza, mert a fél osztály elkezdett vörös rúzst hordani. Közben meg ő teljesen tucat ruhákat hordott meg tucat frizurákat, sokszor azt hittem egy pillanatra, hogy ő jön szembe velem az utcán, pedig csak valaki más ugyanolyan cuccokban.
2017. aug. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Zavarni engem sem zavar, megmosolyogtat, ha véletlen valaki ugyan olyan ruha van, bár ez talán eddig 2-3 alkalommal fordult csak elő, de abból egy felejthetetlen marad. Még suliban történt, hogy egyik osztálytársammal teljesen ugyan olyan nadrágban és pólóban mentünk egy nap. Az egyik tanárunk még meg is jegyezte, hogy mióta vannak ikerfiúk az osztályban? Jót nevettünk rajta és ennyi, utána még többször volt felváltva rajtunk ugyan az a ruha, de egyszerre sosem. :)
2017. aug. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!