Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csak a külső és a pénz?

Miért csak a külső és a pénz?

Figyelt kérdés

Egyre inkább ez a két dolog a meghatározó értékmérő a társadalomban.

Valóban fontos az első benyomás, ösztönösen ítélünk az alapján, de többnyire ezt később felül kéne írják más tényezők. Mégis egyre inkább az az általános tapasztalat, hogy ha nem felelsz meg elsőre, már nemcsak, hogy meg se akarnak ismerni, de le vagy írva (nem csak párkeresésnél, de barátkozási céloknál és sokszor csoporttársak, kollégák közt is).

Néhány kérdés-válasz kapcsán is sírva tudnék fakadni, amikor olyanokat olvasok, hogy aki 10-15 ezer alatt vesz melltartót, az mekkora igénytelen már (ez pont tegnap történt, le se mertem írni, hogy az enyém pont ennek a 15 ezernek a tizedébe került).

Ehhez jön még a milyen telefonod, autód van, milyen márka a cipőd, sajnos nem csak a tinédzserek, de a felnőttek (25-ös korosztály, akik közt magam is mozgok) is sokan így gondolkodnak.


2017. aug. 31. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Csak bizonyos körökben.

Csak ugye az a baj, hogy akik ezt a mentalitást kritizálják, sokszor mégis saját maguk is ezekhez a körökhöz akarnak tartozni.

Ismerek egy csomó (értelmes) embert, akik jómódúak, meg van mindenük, mégsem azon kattognak, hogy másoknak vagy saját maguknak éppen milyen telefonjuk vagy autójuk van.

De ugye, akinek sincs sok a fejében, lelkében, szívében az el sem tudja képzelni, hogy mennyi érték van a külsőségeken kívül.

2017. aug. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
A külső adja az első benyomàst az emberről. Egy àpolatlan, igènytelen emberről milyen kep alakul ki a màsikban szerinted? Nem kell adonisznak lenned, de egy alap àpoltsàg, kinézet elvàrt. Az a szomorù hogy sokaknak ezt magyaràzni kell.
2017. aug. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szó se volt ápoltságról, hizen az olyan mértékben alap, hogy meg se kell említeni.

De mi köze a ruhák árának az ápoltságoz?

2017. aug. 31. 13:02
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajna, nem sajna a kulsosegek korat eljuk, amikor csak az szamit minek mutatod magad, nem pedig mi vagy valojaban. Van aki sajnalja, mert emiatt ugy erzi, hogy kevesbe tud ervenyesulni az eletben, legyen szo tarsas kapcsolatokrol, vagy munkarol. Meg van aki nem sajnalja, mert jokat tud mulatni ezen a kepmutato vilagon.


En szerencsere a masodik tabort erositem, mig vannak haverjaim akik az elsot. Ezert vesznek egy 400ezres telefont, de lukas zokniban jarnak, mert "cipoben ugysem latszik" es vedelik a stefflt, mert "attol is be lehet baxni". Halali.:D

2017. aug. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2# itt most kozel sem arrol van szo, hogy valaki apolt-e... inkabb az a szomoru, ha te nem fogtad fel a kerdes lenyeget. szerinted csak az lehet apolt, aki tele van penzzel, Iphoneal, meg bmw-vel?

egyebkent ez sajnos mindig igy volt... a gyenge jellemu embereken a nyajszellem uralkodik (sajnos az ilyenek vannak tobbsegben), es a vilagon mindig voltak diktatorok, akiknek behodoltak. a penznek hatalma van, napjainkban a szepsegnek meg foleg, ezert mindig probalja felvenni azt a mintat, ahogy az "elit" el, nem akarnak szanalmasan kilogni a sorbol, mert ugy vannak vele, hogy csak akkor elhetnek tul, ha kovetik a divatot, es behodolnak annak, aki tehetosebb..

2017. aug. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nem ismerek ilyeneket, de szerintem azért, mert ösztönösen kerülöm az ilyen felfogású embereket. Rajtuk szerencsére látszik is ez messziről, mert ők is ugyanúgy meg akarnak felelni az általuk kitalált és jónak vélt képnek. De nem hinném, hogy ez az általános, legalábbis értelmes emberek között semmiképp. Van egy ismerősöm, aki bátran nevezhető gazdagnak, több luxusautója van, szép háza, nyaralója, tava, gyakorlatilag bármit megengedhet magának. A múltkor büszkén mutatta, hogy milyen mackónadrágot vett magának a turiban, hogy lóg az ülepe, meg lyukas is a combjánál. És röhögött rajta, hogy a boltban ahová jár és ahol ismerik, megszólták, hogy milyen ruhákban járkál. Ő meg ezt vastagon lesz*rja, mert ebben érzi jól magát. Szerintem ha van egy egyéniséged, normális értékrended, amihez hű vagy, akkor nem kell ilyen problémákkal foglalkoznod.
2017. aug. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vicces ,szó sincs az ápoltságról ,viszont én még is ismerek néhány olyan csitrit akik nem is tudom hány száz ezret költenek mindenre ,megvan mindenük !

Viszont olyan büdösek mint a féreg sokszor ,nincs meg a testi ápoltságuk ,ám még is barátkoznak velük!xdd

Én meg ,oké nem vagyok egy nagy vásárlós típus ,aki mindent megvesz (mert eleve a szüleim pénzéből élek még ,mivel kiskorú vagyok ,viszont nem is vagyunk gazdagok !),meg eleve évente csak 2-3 szor szoktunk anyummal nagy ruha bevásárlást tartani azt is kb. mindig olyan 10-15 ezer forint értékbe vagy még annyi se ,és még is mindig vigyázok arra hogy ápolt legyek ,bárhova megyek lezuhanyozok még hogy ha csak 10 percre megyek is el a pékségbe (de illő hogy ápolt és tiszta legyen az ember!:3)

És nem szoktam méregdrága ruhákra költeni ,igazándiból feleslegesnek is tartom !

A ruhák eleve régebben arra voltak első célban használandóak hogy ne járkáljon mindenki meztelenül !Ám mostanra átalakult ez is egy k@baszott versengésbe ,ahol csak az lehet valamire való és elismert aki a boltba vagy fél milliót ott hagy!:/

14/L

2017. aug. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hiába vagytok ápoltak. Hiába vagytok jól öltözöttek. A tested lehet tiszta, de mit ér, ha a gondolataid mocskosak?

Mit ér a drága ruha, ha belül sok ember halálát kívánod. Hogy akarsz békét belül, ha irigy vagy.

2017. szept. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A Földi emberek többsége nagyon fejletlen. Hisznek a tudatlanságban!
2017. szept. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!