Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valóban fura, ha valaki így él?

Valóban fura, ha valaki így él?

Figyelt kérdés

Ha az anyagi keretéből kifolyólag megtehetné, hogy többet költsön, mégis mindenből a legalapabb dolgot veszi. Nincs gyerek, kutya, macska, hitel, amire egyébként költeni kéne. Nem érdeklik a ruha, kozmetikum márkák, sem a műszaki cikkek, sőt a legtöbb dolog annál vonzóbb, minél régebbi.


Szimpatikus vagy inkább érthetetlen?


(Álatlánosságban írom, mivel sok ilyet ismerek. Van pl milliomos ismerősöm, akinek gyönyörű, régi holmikkal van teli a háza, kertje, amiket a bolhapiacon szerez be)


2017. szept. 1. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem fura. Nem mindenkinek a költekezés + a legdrágább, de gagyi cuccok jelentenek örömöt. Lehet (sőt valószínű), hogy az olcsón beszerzett régiségek többet érnek, mint amit el tudnál képzelni, ráadásul jóval tartósabbak, mint a modern kacatok.
2017. szept. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A szüleim és én is hasonló vagyok. Ha felesleges cuccokra költenék az zavaró lenne, olyan mint ha elégetném a pénzt. Szeretem olyanra "költeni" ami pénzt hoz vagy más módon hasznos. Volt úgy hogy a befektetési arany szárnyalásának idején egy nap alatt 80 ezer Ft-ot is emelkedett a befektetésem értéke, de én egy Csepel kemping kerékpárral jártam. És csodálkoztam azokon akik 30 ezer Ft-ot hagynak ott a pénztárnál csupa olyan kacatért ami a kukában fog landolni, a parkolóban álló autójukban meg két kutya is vonyított.

Az a vicc jut a pénzszórásról eszembe, mikor a szegény favágó elmegy fát vágni, majd 10 évig gyűjti a keservesen szerzett pénzét. Majd mikor ez megvan, bemegy a játékterembe majd elveszti egy perc alatt mindet. Erre azt mondja:

- Ez van, könnyen jött, könnyen megy.

2017. szept. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem fura,attól,hogy valakinek bőven telik valamire még élhet egyszerűen.Ismerek egy fiatal doktornőt aki kifejezetten jól áll anyagilag, a családja is jól áll.De ha elmegy társaságba seniki sem mondaná meg az öltözékéről,hogy milyen anyagi helyzetben van,elvegyül a többiek között.Ha fiatalos heylre megy fiatalosan öltözik, farmernadrág,bőrkabát.Ez a család inkább egzotikus utazásokra költ, az otthonuk szép van medencéjük is szűrőberendezéssel.De ha bármelyiküket meglátják az utcán közülük senki sem momdaná meg,hogy milyen jó anygi háttérrel rendelkezenk, ha nem ismerik őket.A viselkedésük is közvetlen másokkal, nem kérkednek azzal amijük van.
2017. szept. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gyakran lehet találkozni az ellenkezőjével is. Amikor valaki például szép kocsira vagy nagy házra spórol, vagy (uzsora)hitelre veszi csak azért hogy másnak megmutathassa hogy ki ő. És az figyelhető meg hogy ők általában stresszes életet élnek, mert folyton azt nézik hogy például a szomszédja most meg olyan klímát vett ami csendesebb mint az övé, ezért neki annál is modernebbet kell vennie még aznap.

Jó példa az egymással történő értelmetlen versengésre Bánffyhunyad település, ahol képesek "365 szobás" palotákat építeni csupán azért mert a többi is azt teszi.

[link]

2017. szept. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A regisegek se olcso mulatsag. Nekem is pl egy oldtimer auto a szerelmem, meg regi butorokkal is be lehet szerintem gyonyoruen rendezni egy hazat. Sokszor meg dragabb, mint a modern cuccok. Kinek mi tetszik. Egyeni izles kerdese.
2017. szept. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem egyáltalán nem fura, egyszerűen mások a prioritásai. Én is megtehetném, hogy sokat költsek ruhára vagy elektronikára vagy bármilyen tárgyakra, mégis van összesen egy bőröndnyi ruhám, 3 pár cipőm, egy gagyibb okostelefonom és kb 5-6 éves laptopom. Ezek csak tárgyak, azok pedig nem igazán érdekelnek, nem adnak semmit a boldogságomhoz.


Teszek félre fix összeget minden hónapban és van komolyabb megtakarításom, de ezen kívül szinte minden pénzem utazásra, programokra, élményekre költöm. Nekem így éri meg élni, kinek mi :)

2017. szept. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!