Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valóban fura, ha nem vagyunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban fura, ha nem vagyunk közös kasszán?

Figyelt kérdés

Évek óta együtt vagyunk, együtt élünk, de külön kasszán. Mindketten bedobjuk a közösbe a rezsit, lakbért, kajapénzt, a maradékkal pedig mindenki maga rendelkezik. A közös kiadások pedig keresetarányosan oszlanak el.

Én valamivel többet kapok, ezért ha mondjuk étteremben eszünk, 70-30%-ra dobjuk szét a számlát. A saját ruháim, kozmetikumaim én veszem, sose vártam el, hogy bármit is vegyen nekem, ha csak nem valami jelképes apróságról van szó. Ellenben én szívesen veszek neki ruhát, vagy akármit, ha szüksége van rá.


Ez valóban fura?


N


2015. okt. 22. 15:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az. Mármint... Nekem a szüleim közös kasszán vannak, én mindig azt láttam, ezért nekem ez baromi furcsa.
2015. okt. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az, de manapság egyre gyakrabban hallok ilyet. Még gyereket nevelő házaspár is él külön kasszán.
2015. okt. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem is furcsa, de elég sok kapcsolat így működik. Azon gondolkodnék el a helyedben, hogy miért is van erre szükség? Attól félsz hogy a másik az összes közös pénzt valami hülyeségre költi? Vagy hogy ha valami hobbidolgot akarsz venni akkor a másik tiltakozni fog?


Nem szabadna ilyesminek problémának lenni évek után. Ez is a kapcsolat része, hogy egyrészt megbízunk egymásban, másrészt kialakul egyébként is egy közmegegyezés, hogy körülbelül mikre költünk. Hiszen közösek a céljaink is.

2015. okt. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, és még annyit írnék, hogy valóban az utolsóval értek egyet. Nem tudom, ez tényleg olyna, mintha bizalmi probléma lenne Lehet én vagyok amúgy régimódi, de ha valakivel több évig együtt élek, és szeretem, akkor ami az enyém, az az övé is. A barátommal lassan 3 éve vagyunk együtt, nem élünk együtt, de meg szokott hívni ebédre, vacsorára, és én is szoktam őt. Ez nem probléma. És nem hinném, hogy mi majd külön kassznán lennénk, ha úgy alakulna.
2015. okt. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is külön kassza van, és elképzelni sem tudom, mások hogy képesek közös kasszán élni. Nem nézem le őket, természetesen ha nekik így jó, akkor örülök, de számomra bizarr gondolat, hogy valaki az én általam keresett pénz fölött rendelkezzen, vagy fordítva. A közös kiadásokat mi felezzük, nem fizetés arányosan, hanem 50-50%.


Ez nem bizalmi kérdés, egész egyszerűen csak úgy érzem, hogy az én pénzemhez másnak nincs köze, ahogy fordítva sem. Szerencsére mi mindketten így gondoljuk és jól elvagyunk így.

2015. okt. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én ugyan a közös kassza híve vagyok, de szerintem nem furcsa. Ha nektek ez így jól működik, nincs belőle konfliktus, akkor semmi probléma nincs a dologgal.
2015. okt. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én sem lennék veled közös kasszán. - Mással sem
2015. okt. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

mi 20 éve élünk külön kasszán

az ok pedig, hogyha közös a kassza akkor nincs pénzünk mert elkölti

2015. okt. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"az én pénzemhez másnak nincs köze, ahogy fordítva sem"


Ha együtt élek valakivel, akkor az már nem az én pénzem, hanem a miénk.


Én azt nem értem, hogy akik külön kasszán vannak, azok hogy tudnak spórolni, vagy hogyan tudnak egy alapot képezni? Mi van, ha elromlik a mosógép, de nekem nincs pénzem, mert elköltöttem rúzsra, kocsmára? Akkor nincs mosógép, vagy a férjem, aki spórolt, ő szív, mert megveheti az egészet, mert ugye fél mosógépet nem árulnak. Vagy ha a férjem jövőre a Bahamákra akar menni nyaralni, mert neki az 50% után marad annyi pénze, de én, a fizetésemből legfeljebb Dabas alsóig jutok. Akkor külön fogunk nyaralni? Olyanról már nem is beszélek, hogy saját (közös) lakás, vagy arra spórolás, netán építkezés. És a gyereknevelés? Akkor is 50-50%-ot ad bele mindkét szülő, és a többet kereső meg magára költi a maradékot?

2015. okt. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Úgy tudunk spórolni, hogy félreteszünk, és ha tönkre menne a mosógép, akkor abból pl finanszírozzuk. Egy új mosógép körülbelül max 100 ezer forint, ennek a fele 50, ami annyira nem sok, hogy elképzelhetetlen dolog legyen spórolni rá. Vagy akár egy lakást vagy házat is lehet felesbe fizetni, bár egyelőre albérlet van. Mint írtam, attól még hogy együtt élünk az én pénzem, az enyém marad, legalábbis nálam. Másoknál úgy oldják meg, ahogy jól esik, de én nem leszek közös kasszán. Mindent lehet felezni. Az a fontos, hogy a pároddal megegyezzetek, és mindkettőtöknek jó legyen. Mint írtam, nekünk így nagyon jó.
2015. okt. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!