Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győzzem le a sötéttől...

Hogyan győzzem le a sötéttől való félelmem?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, és még mindig nagyon félek a sötéttől. Ha egyedül vagyok, szinte mindig nagylámpánál alszok. Télen reggelente alig bírtam ki, hogy ne sírjak, amíg a nulladik órára a sötétben sétáltam ki a buszhoz.


Idén vettek fel egyetemre (ELTE), és lehet, hogy még ötkor is órám lesz, és télen sötétben kell egyedül hazasétálnom, meg nyelvtanfolyamra is szeretnék menni, ami novemberig tart és fél nyolckor lesz vége, illetve az edzések is késő délután lesznek (pedig szeretnék sportolni valamit). Kb. másfél óra, amíg hazaérek, ha nem számoljuk azt, hogy esetleg lekésem valamelyik villamost/hévet, úgyhogy elég késő lesz már, mire hazaérek.


Elég sok rossz tapasztalatot hallottam már arról, hogy kivel mi történt Pesten sötétedés után, úgyhogy legalább a sötéttől való félelmemet szeretném legyőzni, hogy egy kicsit könnyebb legyen, még ha az ijesztő alakoktól félni is fogok, de legalább nem lesz állandó a félelmem.

19/L


2017. szept. 1. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsold le este a villanyod. Eloszor nem fogod birni csak par masodpercig. Aztan folyamatosan egyre javulni fog. A sotetben nezelodj. Sokszor fogod latni h valami ijesztoen nez ki aztan kiderul h csak egy vallfarol felig lelogo ruha. Ha mar este sotetben biztonsagbam erzed magad a szobadban akkor ugyanezt csinald meg a hazban a folyoson. Par honap alatt max teljesen el fog mulni a sotettol valo felelmed.
2017. szept. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
A félelem nagyon veszélyes az egészségünkre mentálisan. De ebben a világban nagyon óvatosnak kell lennünk. Valószínű nem megoldható, hogy valaki haza kísérjen! Ez jó lenne, mert Pest utcáin bármikor bármi megtörténhet. Felszerelkezhetnél védőeszközökkel, de ha valaki lebénul, használni sem tudja amikor baj van. Ért már trauma valószínű, ugyhogy ez maradandó érzés sajnos. Most mondanám, hogy imádkozz és bízd magad Istenre, és ennek van is értelme bátorságot és bölcsességet kérni. Talán nem tudsz róla, de olyan láthatatlan ellensége van az emberiségnek, hogy Sátán és a démonai bármire képesek hogy gyötrelmet okozzanak nekünk. A jó hír az, hogy már nem sokáig. Gondolkodj el a következő ígéreten: 37.Zsoltár 10,11."Egy kis idő még és nincs többé gonosz. Nézed a helyét és nincs sehol. A szelídek pedig öröklik a földet és gyönyörködnek majd a béke bőségében." Ez egy csodálatos reménység!
2017. szept. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

BP-n én se mondanék mást, mintsem, hogy kerüld a balhés környékeket, de a saját szobádban félni a sötétben igazából teljesen alaptalan. Ott már fejben dől el minden.


Gondolj bele, sötétben sem lesz ott semmi amitől félni kéne, mindössze annyi, hogy alapvetően az ember képes félni attól amit nem " ismer " és a sötétség elég ahhoz, hogy ne lásd mi van ott, onnantól meg a sajád elméd kezdi a kegyetlen játékot, mert tudod, hogy nincs ott semmi sötétben se, de a bizonytalnságot folyamatosan táplálja.

2017. szept. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Az Ima a hihetetlen. Tényleg segít!!!

Mondok valamit, ha félsz a sötétben, annak egy oka van, átadtad magad a rossznak. A fejedben mindenféle marhaság van, és te komolyan veszed.

Az imát próbáld ki, mert ereje van.

2017. szept. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

O.o Hát én jobban hiszek abban, hogy ésszel többet ér az ember. :D

A " rossz " meg nappal is megtalál, attól nem kell félni. :D

2017. szept. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
a közvágóhíd és az egyetem tér (plusz a villamos) mennyire balhés környék?
2017. szept. 7. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!