Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túlságosan visszafogott...

Túlságosan visszafogott vagyok. Mit tehetek, hogy ez megváltozzon?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy nagyszájú ember, aki a figyelem középpontja akar lenni, ezt elfogadtam. Csak annyira rossz, hogy ennyire visszahúzódó vagyok, nehezen ismerkedem, félek az új közösségbe kerüléstől, lámpalázas vagyok. Nem tudok beszélgetést kezdeményezni, ha meg még is akkor fenntartani nem megy. Ugyanakkor vágyom is arra, hogy új embereket ismerjek meg, meg, hogy történjenek körülöttem a dolgok. Viszont túlságosan gátlásos vagyok, még alkohol hatása alatt is.Gondolom ennek főként az önbizalomhiány és a folytonos csalódottság, rossz élmények az oka. Annyira szeretnék én is felszabadult lenni, nem feszengeni, jól érezni magam, de így nem megy. Valaki hasonló cipőben? Valami tanács?Bármi?

2017. szept. 2. 00:27
 1/2 anonim válasza:

Valószínű, hogy nem jó közösségekbe próbáltál beilleszkedni. Gondolkozz azon, hogy mik a kedvenc hobbyid, filmeid, zenéid, min szoktál gondolkozni mikor egyedül vagy és arról próbálj beszélni másoknak. Ha nem hallgatnak meg, akkor úgyis mindegy, mert nem lesztek barátok. Olyan embereket keressél, akiknek kőzös érdeklődési témátok van, s az menni fog magától. Megértem azt is, hogy félsz, de nem maradhatsz egy lyukba mindig. Sok az az ember aki a másikat ki akarja használni, de ahoz, hogy az ilyeneket leszűrjed, ezeket is meg kell ismerned, hogy milyenek, utána tapasztalat fog segíteni rajtad, hogy szűrjél embereket. Nyilván nem azt mondom, hogy legmélyebb titkaidat oszd meg mindenkivel, hanem adj egy alap bizalmat, amit ha az emberek tönkretesznek, akkor ne érintsen lelkileg erősen. Figyeld azt is, hogy mennyire pontosak, mennyire pletykálnak másokról (mert akkor rólad is azt csinálják), stb.


Barátkozás nem egy könnyű folyamat, de ha egyszer elkapsz valakit aki jóbarátod lehet életed végéig, akkor bőven megéri minden próbát. Minőségre menj, ne mennyiségre.

2017. szept. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Világ életemben én voltam az, aki egy házibulin csöndben ül egy sarokban és issza a gyümölcslevet, mert egyszerűen nem tudom elengedni magam és szórakozni, ismerkedni. Meg kell találnod azt a társaságot, akik mellett felszabadult tudsz lenni, akiknek a közelsége ellazít, nem befeszít. Én alig 1-1 ilyen emberrel találkoztam életem során, egyész társasághoz még nem volt szerencsém.. de már haladás azért..
2017. szept. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!