Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet valami ebben: a nagyon...

Lehet valami ebben: a nagyon visszafogott fiatalok kevésbé érvényesülnek?

Figyelt kérdés

Eléggé általánosítok majd a kérdésben, előre szólok. :)


Nem vagyok bulizós és koncenertekre, fesztiválokra se járok. Ennek megfelelően a környezetem egy részére is igaz ez.


Aki nem jár szórakozóhelyekre, koncentrekre, nem iszik (nagyon-nagyon-nagyon minimálisan vagy annyit se), az esetleg nem is kávézik, a munkahelyén a táskájában van a telefonja némítva (ha a munkakör miatt ez nem lenne amúgy szükséges). --> Kisebb az önbizalmuk. Nem szeretnek kilépni a komfortzónájukból, nem szeretnek merészebb dolgokra vállalkozni (nehezebb suli, több energiát igénylő hobbi, nehezebben beinduló munka...); nem mernek és talán nem is hiszik el, hogy ez nekik menne. Jogosítványuk se feltétlen van - ha lenne is rá lehetőség... Emellett akár kevesebbet kirándulnak, utaznak, túráznak és kevesebbet sportolnak (ahhoz is kellene a komfortzónából kilépés, az önbizalom, a küzdelem).

Aki inkább partiarc, jár koncentrekre, szeret inni (NEM a részegedésre gondolok!!!!!!! ezt nem győzöm hangsúlyozni) - "igazi" fiatal, vagy hogy mondjam - több időt/elszántságot igénylő hobbikat űz, sportol, szeret kilépni a komfortzónájából, van önbizalma. A nagyobb önbizalom, jobb kiállás miatt agyobb sikereket érhetnek el karrier terén, de például nagyobb arányban végeznek el mesterszakot, doktorit, csinálnak jogsit - valahol azért is, mert hisznek magukban és a célban.


Kezdem azt érezni, hogy ez valamennyire így van.



Figyelem!

NEM gondolom azt, hogy mindenki, aki az első csoportba tartozik, olyan, hanem csupán azt, hogy úgy látom, az első csoportba tartozók között _nagyobb százalékban_ vannak, akikről írtam.

Tehát nem általánosítok annyira. NEM mindenki, hanem nagyobb arányban.


2017. jún. 4. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Visszafogottabbak saját maguknak állitanak nehézséget, azzal hogy: "Emellett akár kevesebbet kirándulnak, utaznak, túráznak és kevesebbet sportolnak (ahhoz is kellene a komfortzónából kilépés, az önbizalom, a küzdelem). "

Így kevesebb emberrel ismerkednek meg, kevesebb lehetőség jut el hozzájuk, így az hogy kevésbé sikeresek (ha már ezt a szót használod) csak is saját maguknak köszönhetik....

2017. jún. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Van benne valami,amit írtál!

Hát,akik eljárnak szórakozóhelyekre,azoknak vannak barátaik,mintsem akik nem járnak el. Muszály egy kicsit kimozdúlni,ha akarod ha nem,mivel a baráti körökre figyelni kell,hogy ne vesszen el ill. Mondig lehessen kire számítani. A barátok sokmindenben tudnak segíteni,pl. Munkát találni,vagy vállalni.

Ha van valami problémád segít. De nem ez a lényeg.

Akik isznak,buliznak azok jobban kinyilvánulnak. Tehát lehetséges,hogy sokkal bunkóbb és szemét,mintha egy átlag embert sajátítanánk el,aki ezeket nem csinálja.

Ezért a kinyilvánulása miatt sokkal többet elérhet a való életben.

Szerintem ez valahogy így működik.

2017. jún. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Ez így van, mindenki tud róla. Leírtál egy átlagos dolgot, amit fogalmam sincs ki gondolhat másképp. De ha vannak ilyenek, végülis már megérte leírnod :'D
2017. jún. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azért nemcsak szórakozóhelyen lehet barátokkal találkozni és ismerkedni! :)


A szórakozóhelyeket én is rühellem...



Sok embert ismerek, akik viszont a véglet.

Otthon teáznak vagy ha ki is mozdulnak, nem kocsmába.

Van baráti körük, velük találkoznak, de semmi alkohol, semmi hámból kirúgás, semmi komfortzónából kilépés, hanem játék végig.

Köztük látom azt, hogy nem mernek további iskolákat elvégezni, nem mernek jobb munkahelyre váltani konkrét lehetőség esetén sem, nem tanulnak otthon pl nyelvet - ha nincs más.

Nemcsak a karrier terén ilyenek.

Nem sportolnak - vagy keveset -, nehezebb őket túrára, kirándulásra elhívni, mert jaj most van esély az esőre, most fúj a szél, most hideg van, most meleg van.

Szélsőséges esetben nem mer eljönni valahova, ahol 5-10, számára idegen ember van.



Nekem pedig önbizalmam nincs és nem merek hibázni. Mivel görcsösen állok alapból mindenhez, szinte biztos, hogy ha mégis megpróbálom, hibázok.

Szerencsére kezdek elszántabb lenni és addig próbálkozni valamivel, amíg nem sikerül és máshonnan is megközelítem.

Konfliktuskerülő is vagyok. Például állítólag úgy kéredzkedem el a munkahelyen 15 perccel előbb, hogy az már fura, "szánalmas", túl nagy feneket kerítek neki - persze önbizalomhiányból: én ehhez túl kevés vagyok, mit fog szólni a főnök stb...



Ilyesmire gondolok!


Persze senkit nem degradálok emberileg, hogy mennyire megértő, mennyire segítőkész stb ... na ezt viszont én nem tartom fentiektől függőnek :D

2017. jún. 4. 20:57
 5/7 rolsu ***** válasza:
100%
Zárkózott ember vagyok, de imádok bulizni/inni, sőt akár lerészegedni, de nem diszkóban, hanem házibuliban, 3-4 igazi baráttal, akik mellett nyugodt vagyok. Idegenek közelében szorongok kicsit, de a sulira ez nincs befolyással, mert az ember inkább a tananyagot figyeli, hogy ne érezze magát feszélyezve a többi ember között. És mindenkinek megvan a maga "nyitottabb énje", csak valószínűleg nem mutatja meg, vagy csak pár embernek
2017. jún. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Házibulira lehet én is kapható volnék. :P



Van, aki olyan, mint egy 12 éves jógyerek (nem bántani akarok, csak érzékeltetni): no pia, no buli, róluk van szó. :

2017. jún. 4. 22:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet. Csendes, visszahúzódó vagyok, nem voltam soha koncerteken, fesztiválokon. Nem iszom alkoholt, nem járok bulizni. Ennek az egyik oka az, hogy figyelek az egészségemre, a másik, hogy nekem semmit nem tesz hozzá az életemhez, ha bulikban részegen/alkohol hatása alatt felszínes barátságokat kötök.

Nincs kevés önbizalmam, szerintem tisztában vagyok a képességeimmel. Egyetemre járok egy nehéz szakra, van nyelvvizsgám, szabadidőmben olvasok, tanulok, sportolok. Eddig mindent megtettem a lehetőségeimhez mérten, jogosítványom azért nincs, mert egyelőre nem engedhetem meg magamnak.

Egyszerűen csak jobban feltölt lekileg, ha olvasok, új dolgokat tanulok, a barátaimmal, családommal vagyok, másokon segítek, mint a bulizás. 20/L

2017. jún. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!