Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csak akkor jön össze...

Miért csak akkor jön össze valami, amikor nem akarom?

Figyelt kérdés

Mintha fordítva működne a világ.


Mondok rá pár példát: Ha lehangoltan, rosszkedvűen megyek be a munkahelyemre általában mindig történik olyan dolog, ami nagyon feldobja a hangulatomat.


Ha pedig jókedvűen és vidáman megyek be dolgozni, akkor semmi olyan nem történik, ami fenntartaná a jókedvemet, sőt csak olyan dolgok történnek, amitől rosszabb kedvem lesz.


De más dolgoknál is megfigyeltem ezt. Amit nem akarok annyira, az általában sikerül, összejön. Amit nagyon akarok, az meg nem...


Miért?


2017. szept. 5. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt én is megfigyeltem. Úgy hívják, egyensúly; a dolgok (olykor elég rövid) idővel kiegyenlítődnek az életünkben.
2017. szept. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én mondjuk arra is gondoltam, hogy ugye akkor nincs jelen a szorongás, és amiatt.


Tehát ha azt mondjuk, hogy tök mindegy hogy sikerül-e, nem érdekel, akkor több az esélye hogy sikerül, minthogyha minden áron küzdenél érte (mert akkor ott a szorongás, amitől nehezebb).


Legalábbis ez az én elméletem.

2017. szept. 5. 15:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell rágörcsölni a dolgokra!
2017. szept. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tapasztalati szempontból a küzdelmeinkben nem is annyira a célunk elérése, hanem a célunkig való eljutás történései a hasznosak, így a küzdés - mint eszköz - is fontos, nem szabad lemondani róla a kudarcok lehetősége miatt :)
2017. szept. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Forog a korsó.
2017. szept. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!