Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az idehaza működő üzletláncok...

Az idehaza működő üzletláncok miért nem kezdeményeznek ár/áfacsökkentést a kormánynál?

Figyelt kérdés

Mostanság vásárlói kutatást szoktam végezni ha elmegyek egy-egy kisebb/nagyobb üzletbe, bele nézek mindenki kosarába aki úgymond rendesen tele rakja a kocsit, és szemrevételezem a holmikat, és azok minőségét, árát.

Sajnos azt pár vásárló után megtapasztaltam néha erős középosztálybeli embernél is hogy van hogy olcsót vett élelmiszerből, a parkolóban meg egy 7-10 milliós autóba szállt be, van ilyen is de nem ezekből az emberekből tevődik össze a lakosság nagy része.


Ugyanakkor észrevettem hogy "hasznavehetetlen" dolgokra chips, csoki jobban költ némelyik, és sokszor ez is az élelmiszer rovására, pl senkinél nem látok valóban neves jó összetételű szalámit, vagy drágább sajtot.


Szóval 10-ből kb 3 ember az aki figyelmen kívül hagyja az árat és azt veszi amit jónak gondol, vagy ami kell neki.


Én is drágállom a hazai üzleteket, pl itthon a Lidl-ben luxus 200g pisztáciáért 1300at fizetni, nyugaton persze nem, ott annyi ér ez a pénz mint nekünk egy csomag napraforgómag ára.


2017. szept. 6. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Jól élünk de spórolunk mindenen a párommal. Levadásszuk az akciós termékeket, próbálunk minèl egészségesebb ételeket, nasikat venni. Ruhákból sem a legdrágábbakat. Azért spórolunk hogy több pénzünk legyen pl utazásokra, tartalékolunk. Miért költsünk feleslegesen? Lidlibe, tescoba, auchanbe, sparba nem járunk. Drágáljuk. Aldiba szoktunk és pennybe. A penny a legolcsóbb.

Chipset meg ehhez hasonló sza.rokat sose veszünk.

2017. szept. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nálunk itt Miskolcon az Lidl és Aldi kb egyforma árak tekintetében, pl a Haribo ugyanúgy 339.

A penny bár olcsó, de nem újítanak vagy bővítenek túlságosan a kínálatot illetően. Bár az alap élelmezés innen is megoldott földi ember számára.

2017. szept. 6. 14:27
 3/4 anonim ***** válasza:

És majd pont fogok áfát/árat csökkenteni az állam, főleg multik részére... jó lenne pedig, de...


Mostanában amúgy nem vettünk sok egészségtelenebb nasit, de meg tudom érteni azt, aki inkább arra költ. Nyilván azért veszi, mert szereti, finom, megjutalmazza magát vele. Most vehet nevesebb szalámit, különlegesebb sajtot, ha nem okoz magának akkora örömet vele, mint mondjuk egy tábla Milka csokival vagy egy zacskó Chio chipsszel. Mondom ezt úgy, hogy mi épp szeretjük a jobb sajtokat, és ritkán szoktunk is venni.


Amúgy ha választani kell, én is "gyengébb" összetételű és olcsóbb ételt választok, ha nem vagyok összetevőre érzékeny és annak az ízével sincs bajom, ha közben tudok pénzt félretenni fontosabb dolgokra, pl. alap takarékosság vagy utazás, csinos ruhák, könyvek, színházba/moziba járás.

2017. szept. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert tudják, hogy nem érnének el vele semmit. Amikor egy szakértő társaság benyújt egy értelmes javaslatot, az is a kukában végzi.
2017. szept. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!