Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pontosan miért is jó dolog...

Pontosan miért is jó dolog az, ha az embernek átlagon felüli az IQ-ja? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Mensa teszt alapján 125-ös az IQ-m de igazából ennek semmi előnyét nem érzem. Suliban sose voltam jó tanuló, szinte semmiben sem vagyok tehetséges akkor mégis, hogy lehet ennyi az IQ-m? Mindig is butának tartottam magam persze ez a környezezemnek is köszönhető mivel sokszor megkaptam, hogy milyen hülye vagyok stb. De most így felnőtt fejjel (23 vagyok) érzem, hogy lenne itt sütnivaló.. mégis mibe kezdjek bele? A memóriám sose volt valami jó, töriből az évszámokat egy hét után elfelejtettem.. a művészet vonz, szoktam is rajzolgatni deeee messze vagyok én attól, hogy profi legyek.

2017. szept. 7. 21:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
eldicsekedhetsz vele másoknak.
2017. szept. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 125+ jött ki online (illetve el is mentem tesztet írni, és bár még nincs eredmény, szerintem jól ment), és én se vagyok nagyon jó tanuló (bár rossz se), viszont ez azért van, mert kibszottul lusta vagyok felesleges információkat megtanulni. :D

Amúgy könnyebben, jobban megértem a dolgokat, mint a legtöbb ember, hamarabb jövök rá összefüggésekre stb. Most van akinek ez hasznos és örül neki, van akinek meg nem.

2017. szept. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 119, de az élet nehezebb mint ha pl. 90 lenne.
2017. szept. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%
Általában matekból jobbak szoktak lenni a magas IQ-jú emberek.
2017. szept. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Metionin ***** válasza:
100%

Szerintem ez az IQ dolog túl van misztifikálva. Nem leszel sem okosabb, sem életrevalóbb attól, hogy magasabb az IQ-d, mint az emberek X %-ának. Ahhoz ennyi nem elég. Amit a hagyományos teszt mér, az azt mutatja, hogy egy adott mintát, amire rájössz, hogy tudsz később más feladatoknál is alkalmazni, illetve hogyan tudod a megoldó algoritmust módosítani az új feladathoz. Az iskolai eredményeket meg pláne nem befolyásolja olyan mértékben, mint amekkorát tulajdonítanak neki, hiszen egy lusta, nem törődöm diáknak is lehetnek rossz jegyei, hiába magas az IQ-ja és egy közepes IQ-jú gyerek is kitűnő lehet ha szorgalmasan tanul.

Az emberek gyakran társítanak ilyen unalomig ismételt alaptételeket az IQ-hoz, hogy akkor biztosan jó vagy matekból, biztosan kitűnő vagy, biztosan sikeres leszel. Egy frászt. Engem sokáig zaklattak ezzel, hogy ha ilyen magas az IQ-m, akkor miért nem vagyok tökéletes, hozzájön az hogy autista vagyok, tehát evidens volt hogy zseni leszek matekból :D nagyon nem :D ja és cseszhetem az óriási logikai intelligenciámat ha mellette az érzelmi intelligenciám mínuszban van és az emberi kapcsolataim gyakorlatilag egyenlőek egy földönkívüli cserediák emberi kapcsolataival.

Hogy mihez kezdj az életben, azt tedd valamilyen szinten függetlenné az IQ teszted eredményétől, keresd meg azt ami érdekel, azt amit szívesen dolgoznál, rakd mellé a képességeidet, hogy lesz-e egyáltalán lehetőséged/megéri-e dolgozni benne és keresd meg azt a helyet, ahol a halmazok metszik egymást.

2017. szept. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
46%
Más embereknek jó, hogy magas az IQ-d, mert az magas intelligencia azt jelenti, hogy a legtöbb helyzetben tudod hogyan kell helyesen viselkedni. Valószínűleg kedves, rendes ember vagy. Nekem is magas, de nekem semmi hasznom nem lett belőle. Nekem valamikor jó volt a memóriám, de soha nem voltam jó tanuló. Az IQ-m ellenére is csak 2 középfokú végzettségem van, ami arra elég, hogy egy nem túl jó munkahelyen dolgozzam. Ezen kívül tönkrement az életem. Teljesen. Azért, mert magas az IQ-m. Ezen kívül vagy hülyének néznek az emberek, vagy levegőnek. Bántanak és megaláznak nap mint nap. Nekem az IQ-mból soha semmi hasznom nem volt. Nekem nem jó így, sőt rossz és hogy ez másoknak jó-e, vagy kellemes-e, vagy hasznos-e, az engem nem érdekel. És állandóan figyelik, hogy mit mondok és mit írok le. A nap 24 órájában legalább 30-an és hallgatják a gondolataimat a nap 24 órájában nem tudom hányan. És már a gondolkodásom is megáll lassan. Egy kísérleti patkány vagyok a terráriumban. Erre jó az intelligencia.
2017. szept. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
"Valószínűleg kedves, rendes ember vagy." Az IQ-nak ehhez semmi köze, az EQ-nak annál inkább.
2017. szept. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Amiért nem jó: az ember sokkal komplexebben látja a világot, és ha akarja, ha nem, meglát olyan összefüggéseket, amiket lehet hogy nem akarna tudni.

Az élete folyamatos harc azokkal, akiknek kevesebb jutott, mert azok egyszerűen már a kérdést vagy problémát sem értik, amin agyal. Ja, mert nincs olyan, hogy az agya nem csinál semmit. Valamin mindig kattog.


Szóval nem csak jó, hanem rossz oldala is van.


(több teszt után 136-150 között többfléle eredmény)

2017. szept. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Azért jó, mert intelligenciára utal. Bár nekem van olyan ismerősöm, akiről tudom, hogy teljesen átlagos IQ-ja van (ne kérdezd, hogy pontosan hányas, mert már nem tudom), mégis úgy viselkedik, mint egy igazi retardált (én amúgy annak tartom).
2017. szept. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%
Nekem soha nem mentek jól az IQ tesztek matematikai, geometriai és hasonló részei, egyszerűen émelygés fog el azoktól az ábráktól. A való életben viszont jó tanuló voltam, egyetemet végeztem, 17 évesen már megvolt 2 nyelvvizsgám. Minden helyzetben a legjobb és legoptimálisabb megoldást keresem és ha kell különféle alkatrészekből összedobok egy új eszközt, amit hasznosítok a helyzet megoldásához. Ha A ból B be kell eljutnom, akkor pillanatok alatt kisakkozom, hogy melyik a legrövidebb és leggyorsabb út stb. A lényeg az, hogy az IQ tesztek matek, gemetriai része alapján átlag alatti vagyok, de a való életben igen jó a problémmamegoldó készségem. Akkor hol az igazság?
2017. szept. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!