Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ez a vállalkozás dolog úgy...

Ez a vállalkozás dolog úgy működik hogy itt kapok egy jó ötletet és megcsinálom a szerencsémet? Hány embernek jött ez be?

Figyelt kérdés
Miért gondolkoznak így az emberek?
2017. máj. 20. 06:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Ezeknek az embereknek a 99%-a alkalmazott, aki azt látja, hogy ő dolgozik, a főnök meg menő autóval jár, így levonja a következtetést, hogy elég lenne neki is egy jó ötlet, és rögtön vállalkozó lenne, menő autóval, a többiek meg dolgoznának.


Több esetben találkoztam a való életben is olyannal, aki éppen vállalkozásba vágott, de 5000 HUF tőkéje nem volt hozzá. Csodálkozott, hogy annyiból nem fog menni, mert a vállalkozás sokkal több annál, hogy van egy jó ötletem, a többiek majd dolgoznak.


De ezen kár pörögni, sosem fogják megérteni.

2017. máj. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Sok alkalmazott nem érti a vállalkozókat, ők hétfő-vasárnap dolgoznak és reggeltől estig. Meg baromi sokat kockáztatnak és küzdenek. Az alkalmazott csak a mercit látja, többet nem.
2017. máj. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Vállalkozóként van olyan nap, amikor 12 órát dolgozom és van olyan nap, hogy csak 2-őt :-) (na jó, ez a ritkább)


Sok alkalmazott viszont úgy gondolja, hogy nem is kell dolgozni, elég egy jó ötlet és dől a lé.

Van, aki irigyel, hogy milyen jó dolgom van, szabadon jövök - megyek, de amikor azt mondom, hogy Te is meg tudod csinálni, szinte 0 ft-ból indítottam (szolgáltatás), akkor a válasz: "ja, hát én fizikai munkát nem tudok csinálni!" (velem egyidős, még az sincs, hogy idősebb, gyengébb, stb)

Hát akkor miről beszélünk?

Irigykedni igen, tenni érte nem?

2017. máj. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
A legtöbb ember csak azt látja, hogy milyen autóval jàrok, meg hogy évente meg tudok engedni magamnak egy drágább nyaralàst. Azt nem làtja àt, hogy nekem ebben napi 10-14 òra munka van, jò esetben heti 6 napban, de àltalàban 7-ben.
2017. máj. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem úgy megy, mint a mesékben hogy az ifjú gyermek egy bottal a vállán, s annak végén egy tarisznyával világgá megy és szerencsét próbál.


NAGYON kevés dolog múlik a szerencsén. Egy alkalmazott el se tudja képzelni, hogy mennyi szorgalom és tanulás megy egy vállalkozásba. Legtöbbjük nem is képes rá. Ezért (is) bukik el a vállalkozások 95%-a az indítástól számított 3 éven belül.


Igen, minden vállalkozásban van rizikó, de fel kell mérni, hogy mennyi, mit tudsz csinálni ha minden ellened fordul, és főként, hogy megéri-e az egész.

2017. máj. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
kíváncsi lennék, hogy az első 5 válaszoló mennyi pénzt is fizet az alkalmazottainak, vagy egyáltalán azok be vannak e jelentve teljes munkaidőre?
2017. máj. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6-os, rám nyugodtan kíváncsi lehetsz (3-as vagyok), ugyanis nincs alkalmazottam :-)


És igen, tisztességesen adózom is, nincs vaj a fülem mögött - szeretek nyugodtan aludni :-)

2017. máj. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem sincsenek alkalmazottjaim, mivel online vállalkozásom van :)
2017. máj. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálam rendesen be vannak jelentve.
2017. máj. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. 2 alkalmazottam van. Mindketten be vannak jelentve, teljes bérükre. Emellett kapnak egyéb, béren kívüli juttatásokat is. Nehogy azt hidd, hogy csak kizsigerelve lehet vezetni egy vállalkozni. Én is nagyban kiveszem a részem a munkából, ezen felül pedig enyém minden pénzügyi, morális felelősség, céges teendők intézése. Ezt sokan nem látják át, sajnos. A legtöbb alkalmazott csak a végeredményt látja, hogy mim van vagy mim nincsen. De szerencsére 2 olyan emberrel dolgozom, akik világnézetüket tekintve nem begyepesedett, negatív emberek, mint sokan.
2017. máj. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!