Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én látom betegesnek ezt...

Csak én látom betegesnek ezt a yaoi mániát sokaknál?

Figyelt kérdés
Amikor én voltam tizenpár éves, a baráti környezetemben is sok lány volt oda ezért. Én is a kezembe vettem egyet-egyet, nem ítéltem el őket. De már akkor is szemet szúrt a különbség az egészséges érdeklődés és a beteges fanatizmus között. Egy dolog az, ha valakit érdekel, vagy még tetszik is neki néhány, és teljesen más az, ha minden percben ezeket a történeteket keresi. Viszont valamiért ezt a különbséget sokan nem akarják meglátni. Most a húgom barátnői között fedeztem fel egy olyan lányt, amilyet én is ismertem annak idején. Utána néztem az interneten ennek az egésznek és mindenhol azt írják, hogy ez nem baj, sokaknál van ez és ki lehet nőni... Ha valami sokaknál előfordul, az már normális??? Mert akkor a diabétesz is az! Ami jobban aggaszt, hogy kezdi belevonni a húgomat ebbe az őrületbe. Mégis mire jó ez? Vagy inkább úgy kérdezem, mitől jobb ez, mint az általános hetero kapcsolatokról szóló regények, képregények?
2017. szept. 7. 23:05
1 2
 11/13 Springtrap-girl válasza:
0%

Én személy szerint szeretem a yaoit és szinte én is csak olyan történeteket olvasok,de nem mászkálok az utcán I Love Yaoi pólóban és nem üvöltözöm,hogy Imádom a yaoit.


A fiatalabb lányok 12-16/17 körében elterjedt a yaoi és a shounen ai amik két fiú szerelmi életét dolgozzák fel,néhol szexualitást is belevéve.

A yaoi és a shounen ai között VAN különbség.

Yaoi:Két fiú szeremére, főleg szexuális életére alapozott sorozat vagy történet,amikben kevesebb a romantika és inkább a szexen van a hangsúly.

Shounen ai:Két fiú szerelmére alapuló történet,amikben a romantikán és a drámán van a hangsúly. Szexualitás szinte egyáltalán nincs benne,maximum az előjátékot mutatják.


Az utóbbi,nyilván sokkal gyerekbarátabb. A lányok azért szeretik ezt a műfajt,mert így bele tudják magukat képzelni bármelyik szerepbe,még a hetero kapcsolatot bemutató filmekben,könyvekben,mindig a lány a passzív fél és pont. Még a yaoiban és a shonen aiban akár a domináns fél szerepébe is beleképzelhetik magukat,mert nincs ott egy női karaktersem,így nincs az a tipikus felállás.


A hugodat ne féltsd,semmi ártó dolog nincs benne, csupán egy más szemszög és más felállás. Nyugodj meg,ez teljesen normális :)

2017. okt. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
75%

Szia.


Én szeretem a shounen-ai és yaoi műfajt is. Hogyha meg kellene fogalmaznom, hogy mi ragad meg benne, akkor azt mondanám, hogy jól megmutatja a szereplők lelki válságát és hogy hogyan próbálják meg elfogadni magukat és az érzéseiket, hogyan élik meg a számunkra mindennapos szituációkat az ő szemszögükből.


Nagyon romantikus embernek tartom magam, sokféle könyvet olvasok, animét nézet amik a szerelmet dolgozzák fel.

Azt kell hogy mondjam, hogy kicsit unalmas a shojo animékben az, ahogy folyamatosan nyavalyognak a lányok mindenért. Egy fiúxfiú kapcsolatban ez a meghasonulás sokkal elképzelhetőbb és ezért valóságosabbá, hihetőbbé teszik a történetet.


Pl. már a falat kapartam a Fushigi Yuugiban a két főszereplő szenvedési láttán. Ha az alaptörténet nem lett volna jó, már a második Jajj-jöjjünk-össze/De-mégse szituációnál kikapcsoltam volna. És ebből volt jópár… :/ Ugyanez a helyzet an InuYashával is. Miért kell az ilyen „egyszerű” szerelmet túlbonyolítani???


A yaoiban nem egy, hanem egyből minimum kettő jó pasit is kapunk. A történetek mély érzelmeket dolgoznak fel, sokszor humorosak és gyönyörűen vannak megrajzolva.


Egyébként a pasik meg odavannak a leszbi dolgokért… az miért nem gáz? Miért normálisabb, természetesebb és elfogadhatóbb két lány mint két fiú?


Egyébként a téma személyesen is érint, vannak meleg barátaim. Tudom, hogy milyen sokszor nehéz nekik… Elfogadni és elfogadtatni… És erről szól a shounen-ai/yaoi.


Ha szereted az animét, ajánlom hogy nézz bele egybe, kettőbe, hátha megérted ezeket a dolgokat. Egy Gravitation mondjuk kezdésnek megteszi, aztán mondjuk egy Junjou Romantica. :)


Jah, és nem lehet kinőni… :P 30 éves vagyok. :)

2017. nov. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A Hybrid Child - ban van az egyik legszebb, legszenvedélyesebb, legőszintébb szerelmi vallomás, ami shounen ai animében csak létezik!! A harmadik - negyedik részben. Gyönyörű, érdemes megnézni azt is!
2017. nov. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!