Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A sikeres emberek miért...

A sikeres emberek miért magasak? Pl. Nagy cégek vezetője, ilyesmikre gondolok

Figyelt kérdés
Én valahogy még sosem láttam komoly, gazdag embereket alacsonyban.
2017. szept. 10. 00:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Amúgy leggazdagabb emberek:

1. Bill Gates is csak 177 cm, ami ha nem is alacsony, de nem is magas kategória.

2. Jeff Bezos (Amazon.com) 171 centi, ami átlag alatti.

3. Amancio Ortega, 173 centi.


De például Zuckerberg szintén csak 171 centi.

2017. szept. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Tök értelmetlen a siker kulcsát a külsőhöz kapcsolni ebben az esetben...
2017. szept. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
8%
#11: Ezzel csak az a baj, hogy te - és a korábbi kommentelők is - csak kivételes képességű géniuszokkal példálózol, akik egyébként is a lehetőségek hazájában, Amerikában futottak be. A kedves kérdező viszont feltételezem sikeres magyar emberekre gondolt és való igaz, hogy ez az ország egy tipikus külsőségeken alapuló kelet-európai "maffiakapitalizmus" (mint Ukrajna vagy Szerbia), ahol mindent körbesző a csókos kapcsolatrendszer. Elég ha csak azt nézed, hogy amíg nálunk bevett szokás, hogy csinos cicababákat vesznek fel (nem véletlen, hogy nyugaton tilos a fényképes CV, míg nálunk kötelező) olyan pozíciókra, amelyekre nincs is meg a kompetenciájuk (azzal érvelve, hogy "van bennük potenciál" és majd tapasztalatot szereznek), miközben valójában csak a cégvezetők kúrogatják őket egy-egy "céges meeting" után vagy bármikor amikor nekik tetszik addig Nyugat-Európában tolószékes és beteg embereket alkalmaznak akár komoly pozíciókra a SZAKTUDÁSUK miatt. A német pénzügyminiszter például kerekesszékes idős ember. El tudnád képzelni, hogy Varga Mihály kerekesszékben guruljon a Fidesz évértékelőjén, miközben az agresszív magyar csőcselék képes lenne minden politikust elevenen megnyúzni? Valaki említette Orbán Viktort. Nos, a 175 centijével ő sem valami alacsony, ennek ellenére az egész ország letörpézi. Nos ezeken kell elgondolkodni. Na ennyi volt a duma, bocsi hogy ilyen hosszú volt. Szóval a lényeg: azért magasak a sikeres emberek, mert az emberek ösztönöktől vezérelve őket szelektálják ki a fontosabb pozíciókra az élet összes területén. De ez már az oviban elkezdődik, amikor a colos hülyegyerek dicsekszik, hogy "Bibi, én magasabb vagyok nálad". Az alacsony kissrác meg magában szomorkodik és a közösség által vezérelt tudatos énkép rombolás már akkor elkezdődik ezzel az alacsony gyerekek önbizalmát rombolva folyamatosan beléjük sulykolják, hogy kevésbé értékesek az életben. És ugye tudjuk, hogy a gyermekkori beidegződések óriási hatással vannak a felnőttkori jellemfejlődésre. A magasságkérdés tulajdonképpen egy társadalmilag elfogadott nyílt p*csméregetés, aminek rendkívül nagy befolyása van. Ennyi az egész. De nyugi én is ezt látom mindenhol, amikor sétálok. Bankok, megyeháza, ügyvéri iroda bejáratánál mindig colos, sportos jóképű pasik és +170 magas csinos nagymellű nők beszélgetnek és bratyiznak, tőlük x száz méterre meg köpcös 170-es melós palik izzadnak a betonozással és építik az utat.
2017. szept. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
66%

13-as te azt látsz amit látni akarsz.

Ha már magyar min elnök akkor Horn Gyula mekkora volt?

Vagy Putyin mekkora: 168cm ,Sárközy francia elnök ?170 cm Ja és Napoleon ? 168cm ,Medvedev 165 cm ,Gordon Brown 167 cm , Sztálin 152 centi volt ..És ezek nem a fityfax szoftver média kft titkárnőt stikában qrugató ,marketing részlegének felkent senkijei akire te hivatkozol ,hanem tényleg millió emberre hatást gyakorló vezetők voltak-vannak, Szóval én nem tudom mit nézel de bődületes hülyeségeket írsz és a tényeket nem veszed figyelembe csak a szelektív látásodat erőlteted.

2017. szept. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
32%
#14: Ezzel csak az a probléma, hogy a politikus mindig is egy külön állatfajnak számított. A gazdasági élet/marketing teljesen más kategória, mint a politika. Utóbbiban csak a mértéktelen manipuláció és gátlástalanság számít, ami egy alapból komplexusos alacsony emberben hatványozottan megvan. Az embereket - onnantól kezdve, hogy a politika minden eszközével manipulálttá válnak - pedig nem fogja érdekelni, hogy egy törpe áll az ország az élén, csak az fog számítani, hogy mit képvisel. Ezzel szemben egy gazdasági életben sokkal nagyobb jelentősége van a racionalitásnak, a tekintélynek és a ranglétrán való előrelépkedésnek, melyet csakis karizmával és tekintélyt sugárzó attitűddel lehet elérni, ami - az emberi ösztönökből adódóan - a magas embereknek könnyebb feladat.
2017. szept. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ehhez még azt is hozzá kell vennünk, hogy inkább átlagos magasságú emberek élnek a bolygón, így nagyon az esélye, hogy egy nagy cég vezetője...de ha inkább törpék élnének a bolygón, s csak néhány (30%) magas ember, akkor minden bizonnyal romlana az esélyük, mert a többség határozza meg, mi néz ki jól.

A szószék is törpeméretű, az ajtók...minden a törpékre tervezett. (Alig van balkézre tervezett tárgyak, mert a jobbkezesek uralják a világot, úgy értem a többség jobb kezes)

2017. szept. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
15-ös, hát ez az, bármit állítanak ami a dogmáddal ellentétes ,jössz a kifogással. A politika az más,(baromira nem más, mert ott is választják az embert ,nem csak a pártja emeli ki ,hanem az országa is,ami nem egy hr-es interjúcska szintje) a vállalkozó üzletember az nem számít ,a külföldi példa nem érvényes . Vicc vagy ember :) Akkor hidd azt hogy egy cég vezetésébe ,zsíros állásokba úgy válogatják az embereket hogy odaállítják a tornasorban és aki legmagasabb az nyert mert az biztos tud majd barackot nyomni a másik cégvezér buksijára. Most sorolhatnék saját környezetemben lévő töpszli sikeres gazdagokat is ,akik nem látszanak ki a luxusverda volánja mögül ,de teljesen felesleges ,úgyis biztos hazudok.
2017. szept. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A sikeres emberek többsége azért magas, hogy kitűnjön a középszerűek köréből. Genetika és testvérei irányában kell keresni szerintem a megoldást.
2017. szept. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
38%
Nagyon sötét vagy.
2017. szept. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!