Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok egy fekália...

Miért vagyok egy fekália ember a birka átlag szemében csak azért, mert más életet szánok magamnak?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt azt pl., hogy nem kívánom az életemet egy gyárban/üvegházban 12 órázva elcseszni. A legnagyobb gondom az, hogy anyám és az élettársa is ilyen ,,csakafizikaimunkaamunka"-szemléletűek, és állandóan szekálnak, mert nekem inkább művészi ambícióim vannak. Ráadásul egyre inkább rám vannak szállva azért is, mert még itthon lakom... Mintha olyan könnyű lenne elköltözni manapság, pláne úgy, hogy SEMMI támogatást sem kapok ebben (éppenséggel el lehet így is költözni, de az 5x annyi időbe telik, csak sajnos a szocializmusban ragadt anyámék ezt nem látják be).


Miért tűri a sok hülye birka módon a megalázást? Azt már most, 21 évesen tudom, hogy nekem nem fog dirigálni senki (a fikacunamit megelőzendő, van munkatapasztalatom, és kösz, de nem kérek belőle a továbbiakban). Lelkileg így is egy nagy roncs vagyok, miért kéne magam a halálba hajszolnom magam, miért kéne mókuskerékben leélni az életem? Elég szomorú, hogy a (magyar) társadalom 95%-a ilyen bégetős bari, egyre depressziósabb vagyok, mert köztük kell lennem még egy darabig.


2017. szept. 10. 14:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Bihar Valatonon, oké, nem ér semmit a kemény munka. Akkor a kérdező mihez kezdjen magával?
2017. szept. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Bihar Valatonon ***** válasza:
A munka érne valamit, ha nem volna egyértelmű, hogy az emberek nagy része nem tud az érdemei szerint előr e jutni, mert a csókosok meg a haverok vannak előnybe, így kár ezt a berögződést ismételgetni,hogy jaaajjj menjél 8-10órát szalag mellé meg ne pihenjél nyomjad a munkát nyugodtan szard le semmibe vesznek hunyászkodjál meg...ha ez nem volna ebben az országban lehet nagy része nem külföldön dolgozna. Ha akar ön megvalósítani ön megvalósítson, ha nem jön össze max pofára esik, de tanul belőle.
2017. szept. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
#12: Tehát, ha nem jön össze, akkor max hajléktalan lesz. Oké, sokkal jobb.
2017. szept. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Bihar Valatonon ***** válasza:
*önmegvalósítani *önmegvalósítson...mielőtt valami szakértő jön nyelvtanleckéket adni...:)
2017. szept. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Bihar Valatonon ***** válasza:
Ember....attól mert sok az élhetetlen nem kell másra is ezt rásütni, ha balf..sz így járt ha ügyes akkor meg bizonyított magának is....ebben az országban tényleg ennyi negatív savanyú ember van már? :D
2017. szept. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ember, miről beszélsz? Te mondtad, hogy próbálkozzon az önmegvalósítással és max pofára esik. Szerinted, ha szakma nélkül, tapasztalat nélkül ott áll 25-30 évesen, mondjuk egy művészeti akármivel, ami senkinek sem kell, akkor mit fog elérni? Semmit. Ez nem élhetetlenség kérdése, hanem elpocsékolt éveké.

Azt meg felesleges mantráznod, hogy a haverok és hasonlók. Én is gondolkoztam így egy ideig, aztán rájöttem, hogy ez nem igaz, mert a környezetemben jó pár ember úgy csinálta meg a szerencséjét, hogy kőkeményen melózott érte. És elérték, amit akartak.

Besavanyodott egyáltalán nem vagyok, jelenleg én is melózok a jövőmért és tök jól érzem magam. :D

2017. szept. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Bihar Valatonon ***** válasza:
Ezt mondjuk úgy valaki így valaki úgy...az én környezetemben meg pont hogy az ellenkezője bizonyosult be nagyon sok szempontból. Szóval én továbbra is azt mondom csináljon amit szeretne, ha nem válik be max átértékeli a helyzetet. Ha nem más majd azt cisnálja amit te...hisz a mesékbe. Amíg Mészáros Lőrinc meg percenként kocsikat vesz gázszerelői képesítéssel. :)
2017. szept. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

21 évesen mennyi munkatapasztalata lehet? 2 hónap diákmunka?

És ebből a pozícióból lebirkázza a magyarok 95%-át, ráadásul úgy, hogy a napi 12 órás fizikai munkánál nem lát tovább... elmondom neked, ha csak nem ő lesz a következő Bill Gates, akkor mindig lesz valaki, aki dirigálni fog neki. Lehet, hogy vállalkozó lesz, akkor viszont nem csak egy főnöke lesz, hanem az egész piac lesz az ő főnöke, és bizony a piac tud a legg#cibb főnök lenni, ha csak nem elismert, hírhedt szaki az ember.

Mióta munkába álltam, nekem ez a 3. munkahelyem (nem számolva a diákmunkákat), és ez idő alatt rengeteg tanultam - többek közt - emberekről, hozzáállásokról, a piacról, és sok minden másról. Én azt hiszem, nekem már van annyi tapasztalatom, hogy sikeresen el tudnék vezetni egy kisvállalkozást - ellenben Magyarországon évente több száz új cég létesül, aminek a 90%-a egy éven belül elhasal, 5%-a pedig az első 3 év alatt, mert nincs se tudás, se tapasztalat, se tehetség, se előrelátás, se semmi.

Szóval kisebb egoval, tudással, tapasztalattal és munkával igenis el lehet érni valamit, akkor is, ha nem te vagy pénztáros főrinc - de az ilyen teljesítmény nélküli, nagymellényű kiállás (tipikusan zöldfűlűektől) pont nem vezet sehova.

2017. szept. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Bihar Valatonon a környezetedben mi történt? Nagy arcú emberkék nekiálltak az önmegvalósításnak, nagy arccal előadtál, hogy nekik senki sem dirigál és elértek valamit? Ugyan már. EZ a mese.

Az meg, hogy valaki kemény munkával elér valamit, az számodra miért hihetetlen? Jól kell orientálódni és ennyi. Műszaki egyetemre járok, pár felsőbb éves ismerősöm végzett már. Tádám, nettó 200.000-akat keresnek, páran maszekolnak is és egy trió céget is alapított.

Ja, hogy a politika korrupt? És? Nem a netes híroldalakat kell bújni 0/24-ben, hanem saját magunkkal foglalkozni és mindjárt elérhetőbbek lesznek a dolgok.

2017. szept. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Hogy mennyi majom van itt... Én nem fogok magyarázkodni. Nem gond, ortályozzatok csak. :D Tisztelet annak az egy-két kivételnek.
2017. szept. 11. 22:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!